Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Felnőtt, jómódú emberekhez...

Felnőtt, jómódú emberekhez szól a kérdésem: Ti is észrevettétek már, hogy mennyire atyáskodni kell a szegényebbek felett?

Figyelt kérdés

...és nektek nem kiborító néha, mennyit "kell" alakoskodni, színészkedni, nehogy megbántsuk mások kis lelkecskéjét? De mi van a mi érzéseinkkel? Ugye mindent titkolni, rejtegetni kell, mert nekik nem tellne rá, de néha annyira elegem van az ilyesmiből. Felnőtt, értelmes emberek, mi a csodáért kell úgy babusgatni őket, mint a kétéveseket, akknél még gondosan ügyel az ember, hogy mindenkinek egyforma játéka legyen... És a reakcióik is, mint a gyerekeké "de jó neked" az eszükbe sem jut soha, hogy "huh, mennyit túlórázhattál, mennyit kockáztattál, folyamatosan tanulnod kellhetett, mire ezt így összehoztad".


Áhh, nincs is igazából kérdésem, csak kiborít némelyik embertársam tágranyílt szemébenaz ostoba, irigykedés, meg az az önző elvárás, hogy ha neki nincs, akkor én is tegyek úgy, mintha nem lenne, ez hogy alakult ki? Mi lenne, ha irigykedés helyett ki-ki felelősséget vállalna az életéért és megpróbálni előrébb jutni?!


2013. aug. 21. 12:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Azt vettem észre, hogy a pénzt irigylik, de a tenger munkát nem, szóval egyáltalán nem beszélek sem pénzről, sem arról, mi mennyibe került és ki mennyit keres, mennyi a hitel. Szerintem ez turkászás a másik magánéletében. Főleg, hogy semmi más nincs mögötte, csak a pletykaéhség, kíváncsiság, nem fognak helyettem bemenni dolgozni sem a hitelemet nem törlesztik, akkor meg mit érdekli, hogy mennyiből hogyan élek??
2013. aug. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 SzilKa ***** válasza:
81%
Én is elgondolkodtam már ezen... Jó szakmám van, kijárok dolgozni külföldre, jól keresek és megtehetem, hogy hazajöjjek pár hónapra pihenni. Ilyenkor találkozom általában a régi barátaimmal, akik szinte kivétel nélkül elég szar helyzetben vannak anyagilag, ebből kifolyólag a beszélgetések központi témája ez, ami nem zavar és teljességgel átérzem a helyzetüket, szívem szerint segítenék is. Viszont az a fura, hogy ilyenkor már én is inkább hallgatok a sikereimről, szinte én érzem magam kellemetlenül amiatt, hogy nincsenek anyagi gondjaim. Az meg gondolom egyiküket sem hatná meg, hogy bár pénzem van, lelkileg nagyon is megvisel a kinti egyedüllét és a magány. Szóval ez a szitu inkább azért bánt leginkább, mert ezek miatt kezdünk eltávolodni egymástól azokkal, akikkel régebben szoros barátságban voltam, és ez elszomorít.
2013. aug. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Persze, az a minimum, hogy nem beszélek már évek óta semmiről, mert ha bárki bármit mond, hogy előléptették, vagy kapott valamit szülinapjára, vagy hova tervezik a nyaralást, akkor ők MESÉLNEK, de ha én merészelek ilyesmit megemlíteni, akkor DICSEKSZEM. Ezt már megszoktam, bár -ahogyan a második válaszoló is említette- bizony rendesen éket ver a régi barátaim és köztem. De ennél is jobban kiborít, hogy állandóan "lesben állok" hogy nehogy valakit megbántsak, most is az oldalon volt egy kérdés egy eljegyzési gyűrűről, amit százezerért tervez megvenni az illető és már majdnem beírtam, hogy azzal a darab gyémánttal minimum nyolcszorozza meg az összeget, mert... hopp,itt eszembe jutott, hogy ne fitogtassam az ismereteimet ékszerek terén, mert valakinek enni is alig van mit stb. Nem mintha az én ékszereim és mások bére összefüggene, tehát miért is nem hozhatom szóba az ilyesmit..?


Vagy a mindennapi kérdések, mondjuk beszélgetés egy távoli családtaggal, ugye előjön a "mi van veled" az illetőből dől a panasz, amit meg is értek, bizonytalan a munkahelye, alkalmazottként vacak a fizetése, amiatt nem sok minden történik az életében, majd felteszi a nagy kérdést: HÁT TI? És akkor csak pislogok, mert hogy nézne ki, ha elmondanám, hogy minden, MINDEN jó az életemben. És akkor jön a babusgatás, hogy csak nagyon óvatosan említek meg dolgokat, holott nálam kétszer idősebb ember lehetne már annyira önálló, hogy elviselje az igazságot. Vagy nem? Én várok lehetetlent?

2013. aug. 21. 13:25
 4/14 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem válasszuk ketté azt, h kimegy valaki külföldre és 12 vagy több órát végig robotol és meg van a pénze..vagy aki anya, vagy apa vállalkozását megörökölve..gyakorlatilag egész életét jó létben leélve nincs fogalma arról, h mi az h nem. Ne haragudj, amit mondok..lehet jól keresek, lehet sokat is tanultál érte és sokat is dolgozol. Nem tudom igazából nem is nagyon érdekel, mert mindemellett buta vagy, vagy egyszerűen csak hiányzik belőled az empátia.
2013. aug. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Majd mindjárt megkapod, hogy de jó neked, ha ez a legnagyobb problémád = )

Bezzeg merészelnénk mi azt mondani, egy kevésbé jól élőnek -bármilyen- gondjára, hogy de jó neked, ha ez a legnagyobb... xd

2013. aug. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

13:27

Belőled hiányzik az empátia, kedves. Neked fogalmad sincs, milyen az, amikor évek óta minden rohadt szavadat meg kell fontolnod, nemcsak idegenek előtt, de baráti körben, családtagok előtt, mindig. Te például min akadtál ki pontosan? Kétpercnyi őszinteségemtől! Bakker azért írtam, hogy FELNŐTT emberekhez szól a kérdésem, nem 17 évesekhez, akik apuci pénzét herdálják, mert csak az érti miről beszélek, aki ugyanúgy, mint én, a nulláról, sőt mínuszból kezdte és úgy vitte valamire, mégis nekünk kell gyámolítani azoknak a lelkecskéjét, akik beleragadtak a posványba, mert az kényelmesebb, egyszerűbb volt!

2013. aug. 21. 13:35
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan mint amikor a lefogyni nem tudo, dagadt lanyok utaljak a jo alaku, sportolo, vagy csak szerencses genetikajuakat.


Nem mindekinek van meg az esze, lehetosege, vagy szerencseje, hogy ugyanolyan sikereket erjen el, mint masok. Ez lehet sajat hibajukbol, vagy egyszeruen csak tudatlansagbol, esetlensegbol.


En is elkoltoztem kulfoldre par eve, es mondhatni, hogy kezdenek bejonni a dolgok. Nem mindeki bator, es kap segitseget az elettol a tovabbjutashoz.


Szar lehet, de vegulis masok baja nem az en hibam, ahogy az en bajom se masoke.


Az emberek nincsenek egy szinten. Szerintem jo, ha tudod hova tartozol, es milyen emberek toltenek fel teged, es te oket energiaval. Persze nem lehet elkerulni a regi ismerosoket, de aki mar annyira tavol all toled, hogy irigy meg titkolozni kell elotte, az nem is barat talan.


Es itt nem csak penzrol van szo ami a tavol allast illeti, hanem mentalisan is ertem. Azok a nem kozos tenyezok amelyek meghatarozzak a sikeredet, es az o sikertelenseget, elvalasztanak masoktol.

2013. aug. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem, nem. 25 éves vagyok, idén végeztem el az egyetemet, most próbálom a jövőmet tovább alakítani. Eddig mindent magamtól értem el,értsd úgy magamtól kerültem be az iskolába állami szakra, és elég sokat tanultam, h ösztöndíjat kapjak, h saját magam tudjam eltartani. Nem voltam irigy sosem arra, hogy kinek mennyi pénze van. Nem kell a felnőtteket babusgatni, tudja nagyon jól mindenki h mi a helyzet a saját életében. Az, hogy Neked jobban összejött és jobban sikerült, többet küzdöttél nem jelenti azt, hogy az mindig így is marad. Közhely, hogy a pénz néha semmit nem jelent, de így van. Ha veled történne valami olyan dolog, amitől most mondjuk rettegsz (gyerek, feleség vagy Te megbetegedsz vagy hasonló), valószínű még jobban magad alá kerülnél, ha kiderülne h a rokonaid csak jópofiztak veled, de igazából hát lesz@rja h te vagy valamelyik hozzád közel állónak mi baja. Örülj a pénzednek, mert valószínű megdolgoztál érte, legyél is rá büszke mert megérdemled és arra is legyél büszke h ki tudtál tartani és meg tudtad csinálni, mert erős voltál/vagy. De erre nem mindenki képes. És tényleg sajnálom, hogy emiatt Te idegeskedsz, meg rosszul érzed magad...
2013. aug. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
És igaza volt az előttem írónak is..nem mindenki van egy szinten se agyilag, se anyagilag. Szerencsés az ember , mert meg tudja válogatni a barátait. Mi ezért nem lennék soha barátok! :)
2013. aug. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nyilván igazad van kérdező, és utálatosak az irigy emberek, de abba belegondoltál már hogy nem mindenkinek volt lehetősége pl tanulni, vagy olyan volt az élethelyzete hogy nem volt ki támogassa? Én nem vagyok milliomos, van diplomám, és munkám hála az égnek, de messze nem keresek úgy hogy dőzsöljek, önfeledten szórjam a pénzem. De még így is nem egyszer eszembe jut hogy bizony bizony ha nem lennének olyan szüleim amilyenek lehte nem lennék itt. Mert bár ők sem voltak soha gazdagok, arra mindeig jutott hogy a gyerekeiket segítsék. Sokaknak olyan a családi helyzetük hogy szerencsétlen már 19-20 évesen azzal szembesül hogy a családnak alig van, nem hogy még ő tanulni menejen, vagy vállalkozásba kezdjen. Szóval, egy szó mint száz, lehet idegesít az irigységük és biztos sokat küzdöttél azért hogy eljuss ahol vagy nem mindenkinek adatott meg ez, ne feledd el.
2013. aug. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!