Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak nekem nincsenek problémái...

Csak nekem nincsenek problémáim kamasz létemre?

Figyelt kérdés
Nem dicsekvésből kérdezem, de a baráti körömben, a facebookon, mindenhol azt hallom/olvasom, hogy így a nagy bajok, úgy a hatalmas problémák. Nekem viszont semmi. Én fogom fel az életet túl könnyelműen, vagy mitől van ekkora ellentét? A legtöbb tinit szerintem a szülei cseszegeti, de ezt könnyen meg lehet oldani, ha jól tanul az ember, én is ezt teszem, tehát egy problémaforrás kilőve. nem tudok nagyon más dolgokat elképzelni.. 17/F

2013. aug. 22. 13:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én is jó tanuló vagyok , egyetlen problémám hogy mindig piszkosul le vagyok égve :) 16/l
2013. aug. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 piriiiiii ***** válasza:
Nem tudom, nem mondhatok szubjektív véleményt, általánosítani nem szeretnék, és nem ismerek minden kamaszt. Azt tudom, hogy nálam vannak gondok. Tehát, ha magamból indulok ki, akkor igen, csak Neked tejfel az élet fenékig.
2013. aug. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

Valahogyan ki kell tűnni a tömegből, és a középpontban maradni, ha már más (extrém divat, érvágás, stb.) nem segít. Ennyi. Nem a tinik élete a problémás, hanem az agyuk. Beképzelnek, elvárnak sokmindent, annak ellenére, hogy viszonylag kellemes környezetben élnek. Csak mert ha nekem nincs ájfonom, mint az osztálytársamnak, akkor leugrom a harmadikról. Mert olyan sincs, hogy a tinik nincsenek jól tartva, mikor mindegyiknél okosabb a telefonja... És jöhet a lepontozás. :)


Irigységből, vagy elismertség hiányából eredhet ilyesfajta probléma. Az én meglátásom szerint.

2013. aug. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ja, és még a tinis oltások megelőzése végett:


Sokatoknak halvány lila fogalma sincs még arról, milyen problémák várnak rátok, melyeket meg kell majd oldani (példának hozom a három fő dolgot: anyagi háttér-, jó lakhatási feltételek-, és optimális családi közérzet MEGTARTÁSA, nem pedig megteremtése). Szóval mielőtt a zsebpénz, a szórakozás, és az első epilálási problémátok mellett még felhozná valaki azt a problémát, hogy neki most nagyon fáj, mert kigúnyolták az isklában, az ezekbe gondoljon bele.


Tisztelet mindazon kivételnek, aki már sikeresen belefejelt az élet kihívásaiba (akár akarattal, akár akaratlanul).

2013. aug. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 piriiiiii ***** válasza:
62%

Drága utolsó.

Arról is a "tini agya" tehet, ha az egyik szülője alkoholista, vagy ha verik, vagy ha semmi pénz nincs otthon, ezért neki is dolgoznia kell 12 éves korától, vagy ha megbénult, vagy ha beteg, vagy ha a neve miatt a többiek kiközösítik, vagy ha azért, mert nem drága cuccokban jár, nem olyan családból származik, ha olyan helyen lakik, akkor a többiek kiközösítik?!

Ha egy tini agya "problémás", akkor a szülőké is az.

2013. aug. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 piriiiiii ***** válasza:

Jó, az utolsó mondatom persze nem mindenesetben helytálló, vegyük csak példába a 13 című filmet...

És nem a tinédzsereket védem, ugyanis sok mindenben ők is hibásak, de elvégre a szülők a "felnőttek".

2013. aug. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Pozitív beállítottságú vagy. Gondolom nem idegeskedsz olyan dolgokon amin úgy sem tudnál változtatni, ha tényleges gondod van akkor nyafogás helyett megoldod stb..


A tényleges kérdésre a válasz, nem, valószínűleg rajtad kívül is vannak ilyen beállítottságú emberek.

2013. aug. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

piriiiii


Hozzá is tettem, hogy kivétel az, akinek tényleg ilyesfajta komoly problémája van (benne foglaltatik utolsó mondatomban), ezzel egyet is értek. Csak nem tértem ki minden eshetőségre, és egy kalap alá raktam 'az élet megfejelésével'. :)

2013. aug. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem speciel vannak problémáim. Családi ügyek (válás, betegség, költözés). Ájfón meg kell a frásznak... van egy pici okostelefonom, tökéletesen kielégíti az igényeimet :)
2013. aug. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 unbelieveable ***** válasza:
Nekem sincs semmi problémám, még ha a szüleim "cseszegetnek" is, nem rohanok egyből, hogy kiírjam facebookra, hogy "jajj de szemét az anyám...", mert tudom, hogy nem azért mondják, hogy én rosszul érezzem magam, hanem azért, mert csak jót akarnak. Inkább megpróbálok mindent a lehető legjobban csinálni, hogy ne tudjanak semmi miatt beszólni ;) Szerintem a legtöbb baj családi okok miatt van, arról pedig senki nem tehet, hogy pl. elválnak a szülei. 16/L
2013. aug. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!