Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kamasz fiú vagyok, családi...

Neki10 kérdése:

Kamasz fiú vagyok, családi problémáim vannak, mégpedig azért, mert szüleim szerint hazudok, kicselezem őket, nem figyelek rájuk. Részben igazuk van, vannak napok, amikor kiborulok mert nem birom, hogy úgy kezelnek, mint egy állatot. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
2011. jan. 4. 19:00
 1/9 Nyusznyuszka válasza:
90%

Én is átéltem ezt a korszakot... Nem könnyű az biztos.

Ne adj rá okot hogy azt higgyék hogy hazudsz,ha elmész valahová, mondd meg az igazat, és ha beszélnek, hallgasd meg őket anélkül, hogy beleszólnál a mondanivalójukba.

Ha a véleményetek nem egyezik (amit valljuk be, majdnem mindig így szokott lenni) mondd el higgadtan a saját verziódat, és ne kapd fel rögtön a vizet.

Remélem hogy valamiképp hasznos voltam:)

2011. jan. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

a kérdésedben ott van a válaszod!

KAMASZ vagy, neked most fáj az egész világ, a szüleid, ha nem tesznek a kedvedre, vagy rád szólnak, azt egy direkt ellened elkövetett merényletnek tudod be!

Nyugi kinövöd!:)


22L

2011. jan. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Mondd meg nekik, hogy ne kezeljenek úgy mint egy állatot.


Ha zavar hogy azt mondják rád, hogy hazdusz, kicselezed őket, nem figyelsz rájuk, akkor ne hazudj, ne cselezz, és figyelj rájuk jobban :P

2011. jan. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
86%

A szülők elfogultak, így nehezen lehet beszélgetni velük. Meg kell tanulnod kellő képpen mérlegelni a dolgokat: mondd el az igazat a szüleidnek...


...vagy annak csak egy részét, de ne úgy, hogy hazudj.

2011. jan. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat,töprengem rajtuk.
2011. jan. 4. 19:20
 6/9 anonim ***** válasza:
79%
Ha most úgy érzed, hogy szüleid úgy kezelnek mint egy állatot, akkor majd figyeld meg pár év múlva az első főnöködet!
2011. jan. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 spyke93 ***** válasza:
3%
Szívj el 1 spanglit le nyugszol és még jóü kedved is lesz :D
2011. jan. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%

Igaz: Kamasz vagy! A családi probléma meg gyakorlatilag mindenhol felüti a fejét, csak a fajsúly más!


Részben igazuk van! Ilyenkor mondd el ezt is nekik! Ezzel pozitív urányba mozdulsz Te is el! Kiborulsz vagy nem bírod tovább? Hát menj el otthonról. Ezt a szülők nem díjazzák, de ha ezt edzőcipőben teszed és jogging cuccban, akkor még örülni is fognak. Egy jó futás (vagy úszás) elég arra, hogy a felgyűlt dühöd kiadd. Kellemesen elfáradsz, ha rendszeresen űzöd a vállad kiszélesedhet (úszás), a tested férfiasabbá válhat Te pedig kiegyensúlyozott.


Ugyan ez volt velem is! 14 évesen magamon hordtam a Világ fájdalmát. 15 évesen is! 16 évesen elkezdtem úszni, ha ideges voltam, vagy úgy éreztem, hogy keményen akarok visszaszólni vélt vagy valós sérelmemért a szüleim felé. Hamar heti 5X mentem úszni, napi 30 percet. Megtanultam úszni. Lett önfegyelmem. Kiszélesedett a vállam, domború lett a mellkasom és eltűnt a pipaszár lábam.


rendkívül fiatal és önsajnálatra hajlamos vagy! Csak egy kis változtatás és némi kitartással ez változhat! (Ráadásul úszás vagy futás közben a saját gondolatvilágodba merülhetsz, akárcsak egyedül a szobában!)

2011. jan. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Tulajdonképpen nem szabad hallgatnod egyikünkre sem, rám sem... neked kell megtalálnod a megfelelő kiutat, hogy mit tégy. De egy valamit ne feledj: olyan kiutat kell találnod, ami nem káros, sem a szüleidre, sem rád. Ők a szüleid. Mindig ott lesznek melletted, még akkor is, ha nem akarod. Neked kell saját megoldást találj a helyzetedre, úgy, ahogyan te látod jónak, s ahogyan te akarsz cselekedni. De... próbálj meg helyesen cselekedni.


Amúgy ne hallgass rám.

2011. jan. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!