Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hazudnak az emberek?

Miért hazudnak az emberek?

Figyelt kérdés

2013. aug. 23. 13:35
 1/5 anonim válasza:
Színtiszta érdekből. Mert így elkerülhetik a büntetést, mert így megkapják a fizetést/emelést, amit amúgy nem, vagy mert egyszerűen a létfenntartásukhoz szükséges. Van, akiben megvan az ellenállóképesség a kísértéssel szemben, van, akiben nem.
2013. aug. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes választ :)
2013. aug. 23. 14:12
 3/5 anonim ***** válasza:

Körülöttem több okból hazudnak.

Mert azt hiszik, ha többet mondanak, mint ami valójában volt, akkor ők ettől többek lesznek. Vagy ha magukról mondanak többet, mint akik, akkor értékesebbek.

A hazugságtól senki nem lehet értékesebb.

Mint ahogy az első válaszoló is mondta, lehet hazudni, hogy megvédjük magunkat, hogy kapjunk valamit, viszont hazudhatunk azért is, hogy valakinek ne okozzunk fájdalmat, megvédjünk valakit.

Meg vannak az apró hazugságok, pl amiknek meglepi lesz a vége (mondjuk férfi mondja a nőnek, hogy menjünk el vacsizni. csak egy vacsi, semmi más. aztán megkéri a kezét).

Vagy amikor az ember pusztán csak nem akarja megosztani másokkal az igazat, mert nem tartozik másra vagy szégyenli. Akkor mást mond.

2013. aug. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Elgondolkodtató, van egy ismerősöm, azt mondta, hogy ő készített valami fényképet, túl profi lett, hogy elhidjem, a Google képknél utánanéztem, az Ő állítása szerint a képet idén készítette, arról a képről találtam példányokat 2O11-ből, hatalmasat csalódtam az illatőben, ez nem is az első esete, lehet, hogy túl naív vagyok. Különben nagyon köszönöm a válaszaitokat. :)
2013. aug. 23. 16:24
 5/5 anonim ***** válasza:

(Mivel aberráltak), azt hiszik, hogy ez szükséges a túléléshez.

Tévednek.

2013. nov. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!