Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Idős ember a kaján kívül ami...

Idős ember a kaján kívül ami nem nagy dolog, még mivel tudja motiválni a fiatalabb családtagjait, hogy sűrűbben látogassák?

Figyelt kérdés
2013. aug. 25. 07:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Komoly hiba, ha a fiatalt valamivel "motiválni kell"!

Ha nincs akkora érzelmi kötődés, ami a rendszeresnek nevezhető látogatást biztosítja, nem hiszem, hogy kaja és hasonló kellő vonzerő tudna lenni.

2013. aug. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
17%

ez szintiszta emberi kapcsolat...az én nagyszüleimet nem ismerem, pedig találkozom velük néha. de nem is vágyom rájuk. folyton ölik egymást, a mamám tukmálja a rohadt zsiros kaját amikor már tele vagyok, egy "hogyvagynál meg mi van a pasikkal" kérdéseken kivül sokmindent nem kommunikál velem, és ettöl függetlenül tök örülne ha sürübben találkoznánk. megkeseredett munkamániás parasztasszony.

még az sincs h jokedvü lenne ,totál más , régi felfogása van mindneröl ami ráadásul nem is helyes mert különben boldog lenne.


nem az a szupernagyi akire vágynék, akivel lehet bezsélgetni jokat nevetni.. kinszenvedés. sajnos ö smemivel se tudná magát vonzobbá tenni.


ellenben a másik nagyanyám jofej, olyan arisztokrata tipus, még csak nem is föz, de ö mindig jokedvü, vannak láthato érzelmi kicsapongásai amitöl érdekesé válik a személye. mellette jokedvem van és semmit nem kell tennie érte.

2013. aug. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Jó de hogy kötődjön egy idős ember egy egyetemistához, vagy egy dolgozó emberhez? A nyugdíjasokat néztem, a háziállatjukat kivéve senki nem beszélget velük, esetleg ritkán egy másik idős. Te ha magányos nyugdíjas lennél akitől mindenki szabadulni akar, hogy próbálnál meg visszakerülni a társadalomba?
2013. aug. 25. 07:55
 4/18 anonim ***** válasza:
Én inkább valami idősek klubjában vagy öregek otthonában próbálnék kapcsolatokat teremteni. A generációs különbségeket elég nehéz átlépni, én apámmal is nehezen tudok beszélgetni. Munkahelyi problémáimat nem is érti, tanácsot adni nem tud. Az ő idejében Pirike kévét főzött a Főnök úrnak, én két kattintással lekönyvelek többezer eurót és átküldöm Indiába vagy Argentínába, főnökeim meg vagy 6 országból voltak már. Politika untat, Nyaló Világot egyikünk se néz... egyszerűen nincs témánk.
2013. aug. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
A legtöbb idös eleve nem s tudna mit kezdeni a fiatalabb családtagokkal, mert nincs semmi közös téma, ha eljönnek hozzá, akkor is legalább annyira kellemetlenül érzi magát, mint a fiatalok. Ezen kivül az idösek nem érzik, hogy "vissza kellene kerülniük a társadalomba" (eleve nem jó a fogalmazás, mert nincsenek kivül), hanem a saját nyugalmukat akarják - és a papagáj, macska, kutya sokkal megfelelöbb társ számukra, mint a "társadalom".
2013. aug. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Nemko77 ***** válasza:

Szia!

Attól is függ mikor született az illető!

Ha pl. valamelyik háborút megélte, tehát van emléke a második világháborúból, pl. nagyapámnak volt akkor tudott érdekeset mesélni, de akár 56-ról is.

Most nem arra célzok, hogy háború kell ahhoz, hogy az öreg tudjon mesélni valamiről, csak nyilván ezekről könnyebb. :D

Amúgy mindenkivel történnek az életében vicces dolgok, ezeket én mindig szívesen hallgattam idősebbektől. Persze én nyitott is vagyok feléjük. Tehát ha tud sztorizgatni, ami tényleg érdekes lehet még mai fejjel is akkor szerintem megoldja.

Nekem van egy nagymamám, akihez igazából semmi közöm az ég világon (nem rokonom, 15 éves korom körül ismertem meg), de szoktam nála kajálni, beszélgetni vele. Egy részt mert nagyon jól is főz, meg nagyon jó társaság is, vannak olyan dumái, hogy szakadok rajta :D

2013. aug. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
78%
Ez szerintem emberfüggő. Aki fiatalon nem volt "vonzó" a családja számára, az idős korára sem lesz az! Amig anyukám élt, hozzánk imádtak jönni a rokonok, de még az én, és a bátyám családja,barátai is. Anyu mindig jókedvű volt, imádott beszélgetni, nem volt betokosodva, minden témához hozzá tudott szólni. Az csak a hab volt a tortán, hogy istenien sütött, főzött. Sajnos beteg lett, 4 éve meghalt, de mi és az egész család végig vele voltunk.
2013. aug. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Szeretettel, vidámsággal, ne traktálja őket felesleges dolgokkal, ne nyaggassa, hogy miért nem jönnek többször, ne siránkozzon, és ne csak a családtagjait várja, hanem alakítson ki baráti kört, járjon klubbokba, élje a saját életét.
2013. aug. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

"ha magányos nyugdíjas lennél akitől mindenki szabadulni akar"


Ha valakitől mindenki szabadulni akar, ott vele is van a baj, talán panaszáradatot zúdit mindenkire, ami nagyon fárasztó, esetleg nagyon negatív dolgokat mond, stb. Ha valakiből idős korában is árad az optimizmus és a derű, azt nem kerülik az emberek.

2013. aug. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
a mi családunkat régen úgy hozta össze papám h a veteményeskertet műveltük :) mindenki kiment, kicsik nagyok.. barátok.. még a nagyobbak is hozták a barátaikat :) vetettünk, nevettünk közben annyi fényképet csináltunk h hiiihetetlen :) azután egy nagy ebédet vagy vacsorát csináltunk :) mondjuk minden hónapban csináltunk családi összejöveteleket és egészen jó kis napokat hoztunk össze :) esetleg családi pprogramokkal összelehet hozni :)
2013. aug. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!