Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akár hova megyek mindenhol,...

Akár hova megyek mindenhol, mindenki azt akarja és sugallja hogy versengj, versenyezz, nyomd le a másikat. Miért? Miért nem elég az ami van? Nekem tökéletesen elég így nem lesznek boldogok sosem.

Figyelt kérdés
Versenyezz egy jobb életért,a legjobb kapcsolatokért,szerelemért,több legyen neked,magasabb pozíciód,külsőd,még fogkeféd is holott nincs is erre szükségünk valójában!Mit gondoltok?

2013. aug. 26. 16:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez az amerikai módi, és mi mindig is őket majmoltuk. Az egész társadalom erre épül fel. Harcolhatsz ellene, de nem sok értelme. Be kell állni a sorba, egy középszintet elérni minden megmérettetésben (juss be felsőfokú intézménybe, legyen munkahelyed, legyen barátnőd, még ha egyikből se feltétlenül a létező legjobb), és akkor elégedetten hátra lehet dőlni.
2013. aug. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szeretem ezt a szociáldarwinista beütésű versengj, taposd el a másikat, az erős győz, a gyenge elbukik felfogást, szerintem rengeteg sok civilizációs betegség forrása a stressz, amit ez a mentalitás, ez a folyamatos versenyhelyzet, túlzásba vitt teljesítménykényszer generál.


Én a stresszmentes környezetet igénylem, rám nem igaz a mondás, hogy "teher alatt nő a pálma", én nagy nyomás alatt összerogyó és elrohadó pálma vagyok. :) Nem a legjobb, a legmenőbb, a legújabb kell nekem, nincsenek hatalmas igényeim - a nyugalom és a kiegyensúlyozott, harmonikus emberi kapcsolatok és életvitel számomra sokkal értékesebb.

2013. aug. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Sajnos ma az érvényesül aki törtet és nem kímél senkit.

A gyengéket eltapossák.

Sajnos ez egy ilyen világ....:/

2013. aug. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ezt a versengést érdekcsoportok generálják, sulykolják a társadalomba, mert nekik ebből jön a hasznuk, abból, amit a nagy többség termel egymást taposva.Ha az ember ráébredne arra, hogy nem birka, avagy nem fejőstehén, nem kell feltétlenül hajcsár a nyakába(értsd, vezető, uralkodó, élősködő, despota, vagy nevezd, aminek akarod),akkor lehetne máshogy is.De arra várhatunk még pár száz vagy százezer évet, mire ide eljutunk.
2013. aug. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
sziasztok! Köszi a válaszokat! :) 2-es ahogy írod,én is ilyen vagyok4Ezért nem elég sosem az ami van mert mindig több akar lenni mindenki a másiknál pedig az élet nem erről szól,a legkisebb,legszegényebb életben is annyi csodát lehetne megélni csak megfelelő életfelfogás kellene és rendszer sajnálom aki beáll a sorba és folyton elégedetlenkedik úgysem visz magával senki semmit és minden ami adatik el kell vele számolni,az ilyenek mit mondanak hajtott a rendszer azért kellett?Vajon jóra használják?sőt tiszta úton szerzik?Szegénynek ,gazdagnak ugyanúgy meg kell tenni a küldetését a többi csak emberi vágyak halmaza!
2013. aug. 26. 17:04
 6/8 anonim ***** válasza:

És nem a mai világ ilyen,mindíg ez volt.Már az óvodában, iskolában elkezdik az idomítást:Ne legyél más mint a többi, legyél ugyanolyan káposzta, ne legyen egyéni külsőd, véleményed.Csak ellenkezés nélkül produkálj!Legyél jól idomítható robot!

És a sok bárgyú észre sem veszi, min megy épp keresztül, a hülyébbje még örül is neki és lelkesen "tapos".

Szerintem meg hányinger az egész és teljesen hiábavaló.

Én annyit akarok elérni, amennyi nekem és a családomnak elég és jó.Lehet, hogy ez egyesek szerint kevés, de én nem másoknak akarok élni és megfelelni, meg is hülyülnék.Annyit teszek hozzá, amennyit tudok, akinek ez nem tetszik, tehet egy szívességet.

2013. aug. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam felvenni a versenyt, haladok a saját tempómban, mások sikerét egnézem,mhogy tudok-e tanulni belőle valamit, de igyekszem nem irigységgel, hanem kíváncsisággal szemlélni az ilyesmit. Egyébként jó példa erre az autóvezetés: egy viszonylag nagyon jó kocsim van, s ha tudnád, naponta hányszor igyekeznek "kihívni" vagy azért, mert sokkal kisebb kocsijuk van és ettől komplexusosak, vagy azért, mert hasonló kategóriájú autót vezetnek és meg akarják mutatni, hogy ők mennyivel jobban(?) vezetnek. Én az ilyeneket mosolyogva elengedem, csak annyit szoktam az orrom alatt dörmögni, hogy majd utólérlek, mikor az első árokba beleborulsz a gyorshajtásod, meg a kivagyiságod miatt... Sok mindenre vágyom, de ezt nem mások motiválják, bevallom nekm célom a jómód, de nem azért, mert másoknak van, vagy hogy majd én mutogassam másoknak, hanem mert nekem ez adna biztonságot. (alkoholista, mélyszegénységben élő szüleim miatt számomra nagyon fontos lett a jólét, de mondom, teszek is érte, és nem zavar, ha mások előrébb vannak)
2013. aug. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azra fogkefe tényleg nem árt.
2013. aug. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!