Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikorra beszélt a gyereked...

Mikorra beszélt a gyereked tökéletesen?

Figyelt kérdés
arra gondolok,hogy jól ejtette ki az "R" betűt, nem selypített,stb..
2013. aug. 19. 14:11
 1/4 anonim ***** válasza:

én gyerekem 4 éves lesz és közel se beszél tökéletesen.

én úgy tanultam, hogy 5 éves korig 2kell", ha nem megy még akkorra, akkor az óvoda nagycsoportjában kap ingyen logopédiai fejlesztést. meg ugye a gyakorlatban is így van.

szóval 5 éves korig nem probléma, utána logopédius fog majd vele foglalkozni, és iskolás korra azért jó ha megtanul minden hangot jól ejteni :)

2013. aug. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mire iskolába megy addigra kell elvileg megtanulnia helyesen beszélnie, helyesen képezni a hangokat. Élettani pöszeség kb. 5 éves korig eltart, addig nem is nagyon foglalkozik vele logopédus, ha csak nem súlyos. De pl. R hang rossz ejtése még 5 évesen is belefér. Ha még iskolás korra is megvan a hibás beszéd akkor ott logopédus kezd vele foglalkozni, súlyos esetben az iskola érettségi vizsgálaton kiderül, hogy gond van, ekkor javasolják, hogy még egy évig ne menjen iskolába.
2013. aug. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
És ahogy az első is írta, ha szükséges akkor már nagycsoportban (súlyosabb probléma esetén már előbb is) elkezd vele dolgozni logopédus, hogy iskolába már gy kerüljön, hogy helyesen beszél.
2013. aug. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi! az én lányom 5 éves lesz a hónap végén. az "R" betű nem megy neki. a többi hangzásra úgy tűnik mintha jó lenne,és sokan nem is veszik észre,-de rosszul képzi a: Z,Sz,t hangokat,mert a nyelve hegyét kitolja a kétfogsora közé. ez eléggé aggaszt,de remélem most majd a nagycsoprtba foglalkoznak ezzel..
2013. aug. 19. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!