Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angliában mennyi idő alatt...

Angliában mennyi idő alatt lehet megtanulni tökéletesen angolul?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok és most jelenleg körülbelül középfokú a nyelvtudásom (van nyelvvizsgám is, de tudom, hogy ez nem jelent semmit). Eléggé bizonytalan vagyok sokszor, mert a mai napig nem tudok megnézni úgy egy filmet legalább angol felirat nélkül, hogy teljesen megértsem. Ki akarok menni külföldre dolgozni, egyik ismerősömnél laknék. Szerintetek ha csak angol nyelvűekkel leszek körülvéve, akkor van esélyem arra, hogy egy idő után (és ha igen, mennyi idő után) folyékonyan beszéljem a nyelvet és mindent megértsek (mint magyarul)?

2013. aug. 23. 21:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Én hasonló tudással mentem ki, 3 év után hazajöttem befejezni az egyetemet és le akartam tenni a felsőfokot. A szóbelivel nem is volt gond, még a tételeket se kellett kidolgoznom, rögtönöztem, a magnó is nagyon jól sikerült. De az írásbelin kétszer is elmeszeltek, harmadjára angoltanárral készültem fel, célirányosan az adott vizsga típusfeladatai alapján, így sikerült. Nagyon viszonylagos, hogy mi számít "tökéletesnek". Nekem megvan a felsőfokúm, általában nincs is problémám, de pl. a cockney angolból egy büdös szót sem értek, ami néha eléggé zavaró, mert sokan beszélik. Persze a legtöbben tudnak váltani "rendes" angolra, de van, aki nem, vagy nem is akar.


Viszont, ha olyan helyre kerülsz, ahol főként bevándorlók laknak, akkor előfordulhat, hogy nem javul, hanem romlik a tudásod. Ha angolokkal leszel körülvéve, nyitott vagy, és szeretsz ismerkedni/beszélgetni, meg még rászánsz egy kis időt is, akkor gyorsan meg lehet tanulni angolul egy elég jó szinten.

2013. aug. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Rengeteg idióma, szólás mondás és szleng van.


Mindent még hosszú idő után sem fogsz megérteni. Ahhoz ott kell felnőni és iskolába járni.

Akik ki mentek az USAba, azok kb. 7-10 év alatt jutnak el oda hogy már tűrhetően értik a nyelvet de tökéletesen beszélni nagy részük sosem fogja.

2013. aug. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!