Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért azok az emberek oltogatj...

Miért azok az emberek oltogatják a másikat, akik ugyan olyan, sőt még bénábbak is, mint a másik?

Figyelt kérdés

Nem bírom felfogni.

Kb, mint a haverom. Mindenkit leolt a háta mögött, "ez hogy vezet, az milyen béna" erre Ő sem vezet jobban náluk, sőt! Bele tolatott a villanyoszlopba, nem is lassan...


Mert mondjuk, ha tényleg egy olyan ember mondaná a másikra, hogy béna, aki tényleg csukott szemmel megcsinál bármit, akkor ok, de úgy, hogy Ő még bénább, miért oltja, milyen jogon mondja a másikra, hogy béna?



2013. aug. 27. 16:00
 1/6 A kérdező kommentje:

Vagy osztálytársam. Volt az egyik osztálytársam, aki jó volt töriből, de egyszer nem tanult, és úgy írattak röpdogát, 1est kapott, kiröhögték azok, akik meg kipuskázták.

Na és kik buktak meg töriből? hát azok, akik kiröhögték...

Mégis nem értem, hogy jön ez az embereknek? Bénább vagyok mint a másik, de azért röhögjük csak ki?

2013. aug. 27. 16:03
 2/6 anonim ***** válasza:

Háát, vagy nagyon sok az önbizalma, vagy nagyon kevés.

De nem csak ezek az emberek oltogatják a másikat, mindenki mond ilyen kedvességeket néha napján, az igaz, hogy abban, amiben te is béna vagy, nem kéne mást leszólni.

Ez amúgy inkább költői kérdésnek illene be.

2013. aug. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Káröröm miatt, undorító egy tulajdonság. Megdöglött a tehenem, dögöljön meg a szomszédé is. Szerintem ebből fakad.
2013. aug. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

így igaz, ez költő kérdés:


Verseghy Ferenc:


AZ IGAZ BÖLCS


Nézd a búzakalászt, büszkén emelődik az égnek,

Míg üres: és ha megért, földre konyítja fejét.

Kérkedik éretlen kincsével az iskolagyermek,

Míg a teljes eszű bölcs megalázza magát.

2013. aug. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tudod, nem minden emberben van meg az a féle odaadás és jóindulat, ami szerintem benned például igen. A legtöbb ember viselkedését a gyerekkorra, illetve a környezet behatásaira vezethetjük vissza. Sajnos sok szülő nem törődik a gyermekének lelki világával, hogy 6 éves korig a lehető legtöbb szeretetet kapja (ez olyan, mint egy elem, mikor felrakod tölteni... egy embert átlagosan 6 éves korig tudod tölteni, egész életét ez szabályozza. Ha a gyermekkorában nem kapja meg a minimális figyelmet, törődést és szeretet, akkor az negatívan fog hatni a gyerek jövőjére. Felnőttkorra kialakul a pesszimista, önző, nemtörődöm hajlam és ugyanezt a fajta figyelmetlenséget fogja továbbadni a saját gyerekének, aki szintén depresszív hajlammal fog küszködni.. mindegy, ebbe nem mennék bele mélyebben)

Szóval ha egy ember nem kapja meg a minimális figyelmet, törődést és nem szolgál számára senki például, nem mutatják meg neki a jóindulat és a mások örömeiben való részvétel pozitív hatását, akkor sajnos nem tud mások boldogságán osztozkodni és ha valami másnak sikerül, ő csak azt veszi figyelembe, hogy számára ez elérhetetlen. Illetve, ha vannak nála (véleménye szerint) sikeresebb, látszólag könnyebb életet élő emberek, azokkal automatikusan ellenszenvez, hisz irigy. Irigy arra, hogy a másik megkap olyan dolgokat, amit ő nem fog soha. Ez a fajta rosszindulat sajnos a legtöbb emberben ott van. Nem csak gyermekkori hanyagolás miatt, oka lehet az is, ha például nem kapja meg azokat a pozitív visszajelzéseket, amiket elvár. Minden ember másmilyen és vannak olyanok, akik teljes mértékben a saját elvrendszerük szerint élnek, nekik nincs szükségük a körülötte lévők elismerésére. Ellenben néhányan RÁSZORULNAK a támogatásra, a biztatásra és igénylik a bátorítást, a kedves szavakat. Ha ezeket nem kapja meg, akkor az önbizalma és az egója csökken. Néhány ember esetében ez testképzavarhoz, önkárosításhoz is vezet, emellett igyekeznek másoktól elvenni az örömöt azon elven, hogy "ha nekem nincs, neki se legyen".

De számos oka lehet még, én most a két leggyakoribbat hoztam fel példának, sorolhatnám még tovább, de szerintem így is eléggé hosszadalmasan fejtettem ki a véleményemet, amihez még hozzátartozik, hogy ezt én gondolom így, tiszteletben tartom mások véleményét is. :)


Az ilyen eseteket a legjobban szerintem úgy lehet lereagálni, ha nem törődsz vele és olyan emberek társaságát keresed, akik pozitív hatással vannak rád. :))


14/L

2013. aug. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez pont olyan mikor valaki le b*zizza a másikat. Onbizalma nulla es ezt azzal probalja kompenzalni hogy a tiedet le szivja.

Aki sokat b*zizik sok esetben azert csinalja hogy leplezze a sajat b*zisagat.

Mint Mr. Busta a Páva dallal.. Oltja a páwákat és közbe ö is az. Divatsálat visel stb.

2013. szept. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!