Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » H megyek 50-el az autómmal és...

H megyek 50-el az autómmal és jön szembe egy másik autó 50-el akkor ugyan olyan erősen ütközünk mintha én belemennék egy álló autóba 100-al?

Figyelt kérdés

2013. aug. 9. 17:17
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Pontosan.
2013. aug. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem.

A mozgási energia a tömeggel egyenesen, a sebességgel négyzetesen arányos.

100-al menve 4x annyi a mozgási energiád, mint 50-el.

2013. aug. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Sejtettem, hogy valaki ide fogja írni és az általános iskolai fizikával fog jönni. Az állítólagnak is volt egy ilyen része, ha érdekel keresd meg. Vagy elhiszed, hogy ugyanolyan.
2013. aug. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A tények makacs dolgok. Sajnálatos módon az általános fizika törvényeit buta emberek által még butább közönségnek készített hülye tévéműsorok sem tudjőák megkerülni.

Te csak higgy nekik, én inkábbmaradok Newtonnál.

2013. aug. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem ugyanolyan, ahogy írták. Egy ütközésnél (ha a két autó azonos tömegű), a két autónak feleakkora mozgási energiája van, mintha 100-al belemennél egy álló autóba. Aztán lehet bizonygatni tudományosnak látszó műsorokban, hogy ez nem igaz, de a tények makacs dolgok.
2013. aug. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az euroNCAP törésteszteken két 50-nel egymásnak menő autó ütközését szimulálják úgy, hogy 64 km/h-val engedik egy álló, deformálódó akadálynak az autót.

Tehát a kérdésre válaszolva: nem, két 50-nel ütköző autó akkora ütést kap, mintha 64 km/h-val mennél bele egy álló autóba. A 100 km/h-s ütközés ennél jóval nagyobb erőhatást jelent.

2013. szept. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!