Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolja egy cigány, ha...

Miért gondolja egy cigány, ha szóba állsz vele már át is verhet?

Figyelt kérdés

Az utcai leszólításokra gondolok, nem munkahelyi kapcsolatra.


Példa: ültem a kocsiban, vártam a barátnőm, hogy végezzen a gyógyszertárban. 80 méterről kiszúrt egy cigány csaj (kb. ezzel egy időben én is) és odajött. Hablatyolt minden félét, hogy jósol, stb. Persze ha sok pénzt akarok akkor azt megáldja, Vegyek elő egy pénzt... (itt már pontosan sejtettem mire megy majd ki a játék, de hagytam hagy szórakoztasson). Közben a párom beült mellém.


Elővettem egy 500-ast, amit keveselt, mert látta, hogy nagyobb címletek is vannak- Mondván: nagyobb címlet több pénzáldás! Hajthatatlan voltam. Megkért, hogy helyezzem a tenyerébe és ő megáldja. Mondom, az én tenyeremben is képesnek kéne lennie rá... Természetesen nem akartam a kezébe adni, hogy támogatásnak tudja be (a térfigyelő kamera) és elszeleljen vele. Végül 100 ft apróval útjára engedtem.


Ugyanez a helyzet a papírral kitömött cigisdobozok, teával feltöltött konyakok, tűzadás cigihez, pénzváltás, defektre való figyelemfelhívás, dörgölőzés a hipermarketekben trükkök stb esetében.



2013. aug. 29. 15:09
 1/7 anonim ***** válasza:
24%

Miért van szükség sorra az ilyen "cigányok így, cigányok úgy" kérdésekre? Most mi a fenét akarsz/akartok ezekkel?


Nincs jobb dolgotok, mint folyton ezzel a témával foglalkozni? Tudjátok nagyon jól, hogy vannak emberek (pl. én is), akiket ez zavar és bánt, hogy folyton csak cigányozni tudtok.


Nem lehetne már lekattanni erről a témáról, és nem hatvan ilyen kérdést kiírni naponta? Biztos vagyok benne, hogy egy-két ember szórakozik ezzel folyamatosan...

2013. aug. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem mindenki leszarja, hogy a cigányoknak, mint az egyes válaszoló nem tetszenek az ilyen kérdések.


Ezek valós problémák, amiket meg lehet tárgyalni pont úgy, mint bármi mást.

2013. aug. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es. Eddig feltett 179 kérdésem kb. 90%-a kert témában volt, 5% politikai, és közlekedéssel 5% tudományokkal kapcsolatos. Ha gondolod átküldöm őket és szemezgethetsz, cigányozós nincs közte. Az, hogy ez zavar azt őszintén sajnálom, örülök, hogy ott a Rózsadombon nem találkozol ilyen problémákkal. Ezt a kérdést én nem is problémának nevezném, hanem egy jelenségnek, aminek elkövetői köre 100%-ban megnevezhető.


Bár én nem dohányzom, de megértem azt a szerencsétlent aki pár száz forintot spórolva egy cigánytól vesz egy kartonnal, ami valójában gondosan becsomagolt újságpapír. Szerinted szép dolog átverni azt aki amúgy sem pénzes? Szerinted nem az volt a probléma, hogy a magyar vásárló nem volt elég kirekesztő és mégis támogatta őket vásárlással, adott nekik egy esélyt???

2013. aug. 29. 15:56
 4/7 A kérdező kommentje:

Ja, ha már nem válaszoltál a kérdésemre, válaszolok a Tiédre kedves 1-es.


Azért van szükség, hogy tapasztalatot osszunk meg egymással, hogy egyes embereket ne meglepetésként érjen egy kifosztás, hanem előre látható veszélyként kezeljék. Én, pontosan ÉN nem vagyok kirekesztő, hiszem szóba állok az összessel, adok nekik esélyt a javításra, De ha odajön, kivétel nélkül trükközni akar, illetve pénzt kiszedni. Ezért is írtam, hogy nem munkahelyi előítélet, mert az egy folyamat. Ha egy cigány dolgozik, az számomra eleve pozitívan befolyásolja a kommunikációnk útját és nem tartok alapból átveréstől.

2013. aug. 29. 16:02
 5/7 anonim ***** válasza:
19%

1-es vagyok.


Nem vagyok cigány, csak félig. Na, és akkor?

Sosem vertem meg senkit, nem vertem át senkit, nem fosztottam ki, stb.

És igen, rosszul esik folyton az ilyen általánosításokat olvasni!

Ez pont olyan, mintha naponta ötször megkérdezném, hogy miért hülye minden szőke nő?

2013. aug. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#1

Szard már le. Én is félig cigány vagyok, de egyeltalán nem érdekel, sőt, egyetértek a kérdezővel.

2013. aug. 30. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
85%
Le se kell az ilyenekkel állni beszélgetni. Jósolni akar? nem érsz rá aztán viszlát
2013. aug. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!