Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van valaki itt aki cigány...

Van valaki itt aki cigány (roma) és meleg? Mekkora a homofóbia a cigányságon belül (amennyire ráláttok)

Figyelt kérdés
Érdekelne milyen a cigány közösségben melegként élni. Vajon a kisebbségi lét miatt jobban elfogadnak egy másfajta kisebbséget?

2013. aug. 27. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom, hogy milyen lehet, de erősen gyanítom, hogy eléggé nehéz nekik felvállalni. Szerintem ki is tagadják őket, vagy megverik legalább.

Örülök, hogy nem vagyok cigány (nem vagyok rasszisra, csak elég nehéz lehet egy olyan primitív közösségben élni) mert akkor még nehezebb lenne. Ha azt nézzük, hogy a cigány csajok és srácok már 14 éves korban legkésőbb elvesztik a szüzességüket, akkor ugye elég erősen van ott a szülői parancsolás. A szülők pedig nem fogadják el a melegeket.

2013. aug. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem is kevésbé elfogadóak. A cigányok azért olyan agresszívak mert az elmúlt évszázadokban egyre csak nő a velük szemben tanúsított gyűlölet és ez kollektív frusztrációt okoz amit legkönnyebb úgy levezetni ha ők maguk is támadnak. A cigányok szidják a leghangosabban a melegeket. Nem fogják fel hogy ha rámutatnak valami társadalmilag még kevésbé elfogadott dologra attól őket még nem fogják jobban szeretni. Ez mondjuk az emberiség nagy részére igaz.


A kisebbségeken belül is nagy a feszültség. Folyton pocskondiázzák egymást hogy ki a jobb cigány és ki az a sztereotípiákat megtestesítő semmirekellő aki segélyért ácsorog sorba és azért csinál gyereket hogy megéljen belőle.

A melegek között is ez van ha megfigyeled. A macsó bikák folyton osztják az észt hogy ők milyen heterósak és hogy lányos nyunyók milyen rossz fényt vetnek rájuk, és az egész meleggyűlölet az ő hibájuk.

Vagy a feketéknél: a társadalomba jól beilleszkedett feketék folyton szidják munkanélküli, sokgyerekes, bűnöző feketéket és rájuk fogják az élet minden igazságtalanságát.

2013. aug. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Ezt érdemes elolvasni: [link]
2014. aug. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. jan. 27. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!