Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért zárkóznak el az emberek...

Miért zárkóznak el az emberek az új dolgoktól, a változástól? Miért nem akarnak kipróbálni szokatlan dolgokat, nem fogadják el, ha valaki nem osztozik a véleményükön, vitába próbál szállni velük? Miért nem türelmesek és toleránsak egymással szemben?

Figyelt kérdés
2013. aug. 29. 21:33
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

AZ EMBEREK HÜLYÉK,ÖNZŐEK,ÍTÉLKEZŐK MÁSOKKAL SZEMBEN!

Ugye milyen újat mondtam? :D Ennyi a válasz.

Én a kivételbe tartozom,ahol nem sokan vagyunk.

2013. aug. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mert magyarok! :) Ez most úgy hangzik, mintha én nem lennék az, pedig az vagyok! Csak nekem szerencsére sikerült kitörnöm a magyar mentalitás korlátaiból.
2013. aug. 30. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
de nem nem azért mert magyarok. franciák, olaszok egyaránt így viselkednek, vagy nézz szét Szíriában... Nem értem a társadalmakat, nem tudom felfogni, hogy a hangyák IQ-ja sokkal magasabb, mint az emberé.--- láttatok már hangyákat egymás cseszegetni, kicsúfolni, sértegetni???
2013. aug. 30. 11:01
 4/6 anonim ***** válasza:
Figyelj, ez így van, amióta világ a világ. Sajnos... :(
2013. aug. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Megmondom miért.

Mert az "új dolog, változás" nem csak és kizárólag jó/ szép dolog lehet. Valaki a jól bevált dolgokat részesíti előnyben, valaki bevállalósabb, de ezért oatobaság degradálni a másikat. Mindenkinek szíve-joga hogyan határoz a saját életéről, mit tart rossznak, illetve jónak. Mindenki maga ítélje meg, számára mi a legmegfelelőbb és gondolkodjon, mielőtt kinyitja a száját. Nézeteltérések, viták pedig mindig lesznek - de legalább így nem unalmas az élet. Szerinted olyan marha fasza lenne, ha mindenki tökéletesen egyetértene, ugyanúgy néznének ki, ugyanazok a gondolatok szlalomoznának az emberek agyában?

2013. aug. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

elöttem jól körülírták, hogy vannak mindenféle emberek és ez van most.

nekem az jutott eszembe hogy a változatosság gyönyörködtet, ha így is tudod nézni a dolgokat nem olyan szörnyű.

amúgy a hangyás hasonlatal nem értek egyet mivel fogalmad sincs szerintem neked sem hogyan komunikálnak a hangyák vagy hogy teszik e egyáltalán, sőt azt feltételezni hogy ilyen érzelmeket hogy harag tudnának táplálni az sem biztos.

az ember ilyen faj szerintem hogy tud kommunikálni és lehet véleménye gondolata elvileg, igaz nekem még nemvolt ilyenem de remélem lesz.

2013. aug. 31. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!