Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Külföldön is olyan elhidegülte...

Külföldön is olyan elhidegültek, s akár rosszindulatúak egymással a magyarok, mint itthon (általában véve)? Vagy sokkal összetartóbbak, segítőkészebbek, bulizósabbak, jobbak az emberi kapcsolatok? Mit a tapasztaltatok?

Figyelt kérdés

2013. aug. 16. 15:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A magyar mentalitás külföldön is ugyan mint általába véve. Ugyan úgy széthúznak , panaszkodás , ha " nekem rossz legyen neked is " és ha csak kicsit jobban megy valakinek a szekere azt muszáj leírni , leszólni találni valami hibát benne. Személyes tapasztalatom a fent leírtak mellett, hogy nem is kedvelik söt lenézik a magyar embert nem csak a külföldiek de a magyarok is . Pl. Bolti incidens barátnömmel vásárolgattunk mikor besétâlt egy magyar pár amint meghalották milyen nyelven beszélünk a hölgyike flegmán odébb ált és hozzá tette " menjünk innen magyarok" . Nevetséges.
2013. aug. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Angliában sokszor magyar magyarnak a farkasa. Hihetetlen lehúzások mennek egymás között. Pl, ha egy angolul jobban beszélő magyart megkérsz, hogy segítsen neked, pl egy szerződést vagy bármilyen hivatalos levelet megírni, rögtön lekapnak pénzzel. Akik együtt mennek ki ők nyilván összetartóbbak.

Sok magyar már kerüli a saját fajtáját és csak más nemzetiségűekkel barátkozik.

2013. aug. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Közeli barátaink már 4 éve kint vannak Angliában, és állandóan arról beszélnek hogy a magyar a magyarral a legaljasabb. Kint méginkább az megy hogy "ha az én lovam megdöglött, akkor a tiéd is dögöljön meg".
2013. aug. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Egy angliai példa: az autónkat magyar autószerelőkkel csináltattuk meg. Kiderült, hogy csak még nagyobb kárt tettek 150 fontért. Hívtuk őket, de már nem vették fel a telefont... Egy lengyel munkatárs ismerőse, akit mi nem is ismertünk 2 napig dolgozott rajta és nem kért érte semmit... (persze a pálinkának nagyon örült :))


Szerintem ez egy nagyon jó példa. Mi is csak pár magyar ismerősünkkel tartjuk a kapcsolatot, akikkel régóta ismerjük egymást.

2013. aug. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 erika horvath válasza:
100%
2001 ota elunk kulfoldon.eloszor canadaban eltunk par evet,mostmar irorszagban elunk regota 7 eve.egesz biztosan allithatom hogy a tapasztalataink azt mutatjak hogy kulfoldon elo magyar meg irigyebb a masikra,mint az otthon elo.meg rosszindulatubb,meg aljasabb.mi nem keruljuk direkte a magyarokat mert lehet pont azt kuldenem el melegebb eghajlatra aki az egy szazalek kivetel,de 3 lepes,tartas van es nincs kozoskodes.pedig mi maskepp alnank hozza,de sajnos sok a rossz tapasztalat.mi elvagyunk magunknak es elvezzuk az eletet amennyire lehet.mas meg nem erdekel nemzetisegtol fuggetlenul
2013. aug. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Csatlakozom en is. USA 2003 ota. A tapasztalayom nekem is az,mint az elottem szoloknak.....
2013. aug. 31. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz külföldön jó magyar baráti kört találni, de nem lehetetlen. Kint még undorítóbbak egymással a magyarok, mint itthon, pedig az nagy szó.
2020. máj. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!