Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mindig a férfiakat...

Miért mindig a férfiakat pártolják ki és a nőket küldik el a sunyiba?

Figyelt kérdés

Az életben is ezt tapasztalom és itt a gyakorin is, hogy ugyanarra a kérdésre más és más a reakció attól függően, hogy nő vagy férfi. Pl: nem akar velem szexelni a párom, ha férfival nem akar szexelni a nő akkor szidalmazzák, hogy kitartott és elkényelmesedett és tuti a nő a hibás. ha nővel nem akar szexelni a férfi akkor a nő a rossz mert biztos nem veszi figyelembe, hogy a férfi halálra dolgozza magát és vagy a nő biztos elhanyagolta magát.


Másik pl: ha a férfi keres egyedül és a nő nem kitartott k.ának minősítik. ha a nő keres a férfi nem, a nő mekkora egy szemét, ha érezteti e férfival, hogy dolgoznia kellene, mikor így is nagy a teher ez a férfinak.


még egy pl: ha a férfi megcsalja a párját, arról tuti, hogy a nő tehet, mert elhanyagolta és ő kergette bele a férfit. Ha a nő csalja meg a párját, a nő mekkora egy gerinctelen féreg, hogy szegény férfival ezt merte tenni. Stb...

Van még ezeregy példa. Szerintetek, miért ilyen egyoldalú sok ember (tisztelet a kivételnek) gondolkodása?


2013. aug. 31. 11:26
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Ha egy nő kiírja, hogy ismerkedne, kapja sorra a jelentkezőket. Ha egy férfi, akkor legjobb esetben is trollok szállják meg. Ezt a fegyvertényt semmivel nem tudod jóvá tenni...
2013. aug. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

Ez mindkét oldalon fellelhető jelenség. :)

Én egyedül a szexben/megcsalásban érzem ezt kiemelkedőnek. Ha a pasi csalja meg a nőt, az szemét, de hát "pasiból van". Ha fordítva, akkor a nő örök életére el van ásva. (ezzel egyet is értek)


Ilyen téren én is azt mondom, hogy a nőknek több vaj van a fülük mögött. Nem vagyok hím soviniszta, inkább úgy fogalmaznék, hogy a nők az okosabbak, nem ösztönlények, és ezzel élni kéne. A pasik ösztönlények (pl. háborúkban sorra erőszakoltak mindenkit, nem számított, hogy alapban normális ember...ott előjöttek az állati ösztönök), a legtöbb esetben csak a farkuk után mennek.

Ergo, ha már mi vagyunk az okosabbak, akkor ne akarjunk már az ő szintjükre lealacsonyodni. ;)

2013. aug. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mert ált. még mindig hímsoviniszták.
2013. aug. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
2. Szerinted, nem is elvárható így a 21. században, hogy a férfiak ne legyenek ösztönlények. Amúgy meg sokan pont azt mondják, hogy pl az üzletben is azért jobbak a férfiak mert nem visznek bele érzelmet, teljesen racionálisan gondolkodnak. Szóval ők jobbak az üzleti életben, mert racionálisan gondolkodnak, de ők ösztönlények is?
2013. aug. 31. 14:23
 5/9 anonim ***** válasza:

Sajnos vannak dolgok, amik nem változnak. Hiába a 21. század, vagy akárhányadik.

Valahogy úgy mondanám ezt, hogy a nők érzelmi lények, a pasik ösztönösek. Persze mindkettő nemnek adatott a másikból is, de megvan, hogy melyik nemnél mi dominál.


Persze ne érts félre, nem védem a férfiakat, Isten ments! De a nőknek több szerepet tulajdonítok a megcsalásban.

Például van egy pasi a közelemben, foglalt, gyereke van. Iszonyatosan tetszik. Sokat néz, próbál flörtölgetni. Nem érdekli, hogy a kisfiú 8 hónapos, nem érdekli a barátnő sem, ha a közelében vagyok, még előttük is képes "nyomulni".

Namármost ha az a típus lennék, biztos azt mondanám, hogy mindent bele. Nekem nagyon tetszik, én is neki, miért ne? De ebben a helyzetben nekem kell az okosabbnak lenni. Jogomban áll azt mondani, hogy nem, és bár nagyon nehéz, mégis képes vagyok rá.

Tehát ha sok nő képes lenne kordában tartani magát, és okosan gondolkodni, akkor kevesebb lenne a megcsalás szerintem. Mert valahol főleg rajtunk múlik. Hiszen ha van szeretőnk, az nagy valószínűséggel nem erőszakkal tesz magáévá, nem igaz?


(a fenti sorokkal nem azt kívánom bebizonyítani, hogy mekkora überkirály vagyok)

2013. aug. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A meló-kereset példád szerintem nem helytálló, egy férfit sokkal életképtelenebbnek minősítenek ilyen esetben, míg az "egyszerű" háztartásvezetés, otthon tengődés klasszikus női reszort, hamarabb elfogadják.

A sztereotip pasikép szexéhesebb a nőinél, ezért gondolhatják, hogy ha egy XY kromoszómájú egyén kedvtelenedik el, annak oka van. Ugyanerre vezethető vissza a megcsalás-kérdés is: általános védekeződuma a "minket erre hajt az ösztön, a magvak széleskörű elhintése van belénk kódolva". A dolog másik oldala a (valószínűleg a fizikális erőfölényből eredő) elnyomás, a mai napig fellelhetőek nyomokban a régi társadalom elvfoszlányai.

Az alapvető probléma tehát az, hogy egyesek nem tudnak és nem is akarnak elrugaszkodni a múlttól és az ösztönöktől, hiszen jóval kényelmesebb nekik egy olyan világ, amelyben jóformán mindent megtehetnek, amihez kedvük szottyan. Erre szoktam én azt mondani, hogy az állatok közé tartozni kívánóak ne nevezzék magukat embernek.

2013. aug. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

5-ös akkor azt mondod, hogy ha egy férfi megcsalja párját abban az a nő a hibás aki "hagyja" magát? Mi van abban az esetben, ha nő nem is tudja, hogy van a férfinek családja... Szerintem a 21. században nem szabadna ilyennek lennie. Pont ezek a megítélések egyszerűsítik le a férfiak számára tetteiket nem?

6-os Mostanában szerintem az egyenjogúságra hivatkozva sokat úgy állítják be a dolgokat, hogy hát kivívták ezt maguknak a nők ezért ők is dolgozzanak teljes munkaidőben plusz a háztartás vezetés klasszikusan. Számomra úgy jön le, hogy oké NŐ tedd amit akarsz, de ugyanúgy rád erőltetjük a már jól megszokott dolgokat is, plusz mert a FÉRFI olyan amilyen Te vagy a hibás mindenért, szóval bármit teszel bárhogyan is teszed SOSEM lehetsz elégedett.

És itt csak a közmegítélésre gondolok.

2013. aug. 31. 17:39
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, az tény, hogy sokan az ugyanúgy félnapokat munkahelyen végigizzadó asszonytól is teljes egészében várják el az otthon "fitten" tartását, de hogy a pénzért való gürizés megléte akkora alapkövetelmény lenne a társadalom szemében, mint egy férfitól, azt erősen kétlem. Itt inkább a létminimum nehéz finanszírozásáról lehet szó, ez az egyetlen, amiért a konzervatív csókának jól jön a másik kenyérkereső saját maga mellett. Viszont ha egy pár egyik tagjának a jövedelme elég mindkettejük fennmaradásához, a kutya sem bagózik oda abban az esetben, ha a nő háztartásbeli. A hagyományos nemi szerepek felcserélődése ellenben már köpködéshez, ujjal mutogatáshoz vezet, akár képes eltartani a nő az egész kócerájt, akár nem.

6os voltam.

2013. aug. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
(Persze mikor az ipse feltűnően gazdag és az újdonsült sarkcsillagjának az egésznapos dolga a seggmeresztés, az megint egy más helyzet.)
2013. aug. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!