Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mikor alakul ki a személyiségem?

Mikor alakul ki a személyiségem?

Figyelt kérdés
Mindig máshogy viselkedek,még én is furcsán érzem magam néha,saját magaknak sem tetszik néha a viselkedésem. Régebben mindig másokra akartam hasonlítani,utánoztam másokat,hogy én is olyan legyek. Erről már leszoktade egy lány Most is van akire hasonlítani szeretnék,sokszor nézem a képeit,a buszon is megfigyelem hogy viselkedik,hogy beszél. Kicsit félelmetesbek is tartom a dolgot. Nem tudom elfogadni magam,nem szeretem ahogy kinézek meg amilyen vagyok. Hogyan változhatok meg?
2013. szept. 3. 21:22
 1/3 anonim ***** válasza:
35%
Holnap után.
2013. szept. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Van egy rossz hírem:

A személyiséged már kora kisgyermekkorodban kialakult. Fejlesztheted a gyengeségeidet, de előbb célszerű felfedezni mik azok, illetve mik az erősségeid (ez még fontosabb is).

Viszont a személyiséged határozza meg, hogy ki vagy, így azon változtatni nem tudsz, legfeljebb megtanulhatsz úgy viselkedni, mintha más volnál, de csak azt fogod érezni, hogy milyen idegen tőled.


Azért van egy jó hírem is:

Az a személyiség, aki te vagy semmivel sem jobb, vagy rosszabb mint az, aki lenni szeretnél. Mindegyiknek megvannak a maga erősségei és gyengeségei is.

Változni úgy tudsz, hogy fölfedezed a gyengeségeidet (elsősorban azokat, amik gyakran okoznak problémát az életben), és azokat fejleszted. Elsősorban pedig az erősségeidre építesz.

2013. szept. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A személyiséged folyton folyvást alakul.

A személyiséged a veled történt eseményektől és azoktól függ kikel veszed körbe magad.

Ne akarjál más lenni mint aki vagy. Ez elég nehéz dolog mert mindenki szeretne olyan lenni mint amilyen példaképeket talál magának.

Én is szeretnék olyan lenni mint a filmsztárok. De elfogadtam hogy nem leszek. Vagy nem olyan. Ha meg de akkor tévedtem. :)

Ameddig jó példákat követsz addig semmi komoly gond nincs.

2013. szept. 29. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!