Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is érez mélyen olyat,...

Más is érez mélyen olyat, hogy ő lélekben még egy kisgyerek, és hogy emiatt nem tudja ellátni a felnőtt kötelességeit?

Figyelt kérdés

mitől lehet ez, hogy nem tudtam kötelességet tanulni, és önállóan tudni, hogy ez meg ez a dolgom, és felnőttként hozzáálni, hogy ezt meg ezt meg kell tudnom csinálni. Legyen az munka, elintézni való, vagy bármilyen háztartási dolog?


Megcsinálok persze mindent végül, csak közben egy olyan szorongás tölt el, hogy én ehhez nem vagyok elég, képes rá (hol van anya? és hogy én még kicsi vagyok -ez persze tudat alatt a szorongás mélyén) és ha lehet semmit nem csinálnék ami ezzel a szorongással jár.


Tudom hogy ez nem normális, csak az érdekelne más is érez ilyesmit, ha jobban belegondol, hogy nehéz helyt állni az életben, vagy ez mindenkinek megy mint a karikacsapás, és nincsenek ilyen problémái? Kb milyen lehet az arány, és mi okozhatja ezt? ha van konkrét példátok, írjátok azt is le.



2013. szept. 5. 11:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Éreztem már ilyet én is többször.

Az ember fiatalon azt hinné, hogy majd lesz egy pont (18. szülinap, érettségi, mittomén) amikor mintegy varázsütésre bumm felnőttek leszünk és onnantól felnőttként is gondolkodunk tovább. Aztán eljönnek ezek az alkalmak és rájön az ember, hogy még ugyanaz a gyerek aki volt azelőtt, csak sokkal többet vár el tőle az élet. Legtöbben csak legyintenek és csinálják a dolguk ahogy azt elvárják tőlük, másoknak kicsit nehezebben megy.

Idővel jobb lesz a helyzet. Ha mondjuk nehezen megy a hivatali ügyintézés elsőre másodszorra már könnyebb lesz mert ismered az ügymenetet, tudod kit kell keresni stb. Lassan lassan minden természetesen fog menni. Ne görcsölj rá a dologra. Amikor fiatalabb koromban nekem ilyen volt azt mondtam magamnak, hogy ez a nap is el fog múlni. Illetve, hogy az akivel el kell intéztetned valamit az azért van ott, hogy ezt megtegye, szóval nincs mitől félni menni fog minden a maga útján. És ez többnyire így is van.

2013. szept. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, teljesen így érzem, pedig én közel vagyok a 30-hoz. Nagyon rossz ez az érzés. Hiába emberelem meg magam a kötelességeim elvégzését illetően, olyan kis sete-sutának érzem magam adott pillanatban, és úgy érzem mindenki felnőtt a környezetemben, csak én maradtam gyerek. Ha látok nálam fiatalabbakat, rájuk is úgy nézek, mintha sokkal felnőttebbek lennének. Ha valaki/valami bánt, mindig kell a megerősítés, egyedül nem vagyok képes kiállni magamért! Sok mindenben gátol ez az érzés sajnos :(
2013. szept. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
az a durva, hogy ilyen lázadó kamasz koromban sokkal felnőttebnek és önállóbnak éreztem magam, így egyben volt a személyiségem és énképem, feljöttem pestre, munkát kerestem, önellátóvá váltam, bele se gondoltam hogy ez most milyen nagy megpróbáltatás, csak tettem a dolgom. utána hitelt vettem fel, házat vettem, intézkedtem hivataloknál, bankoknál, ügyvédnél, munkahelyeket váltottam stb. Ilyen 30 fölött kezdtem elanyátlanodni, és most ütött ez ki rajtam, hogy én már nem bírom, anya kellene. Még a munkámtól is megriadok, úgy érzem olyan teher hárul rám, amit én (mint egy kisgyerek) nem tudom megoldani. nem tudom mi ez az elanyátlanodás.
2013. szept. 5. 12:29
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem konkrétan kisgyereknek, inkább kamaszosabbnak érzem magam. Nem tűröm az autoritást, utálom a banális dolgokat, "felnőttes+praktikus" témákat, nagyon nem bírom a felelősséget és a stresszt, nem igazán állok két lábbal a földön, ügyintézésben nagyon tesze-tosza vagyok (és nem, nem vált könnyebbé az évek során) egy hivatalos telefon elintézése kész horror. Munkamorálom nincs a "muszájon" kívül, elintéznivalókat halogatom.

Háztartási cuccok nem stresszelnek bár elég "agglegényesen" állok a témához (nő létemre).


És ehhez én harmincas vagyok.


Tudom, tudom, gáz.

2013. szept. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
de legalább nem vagy egyedül. :) talán mi ebben a korban nagyon hamar és hirtelen szakadunk el a szülőktől, és nincs elég időnk példát venni? vagy már ők se tudták, és példát se tudnak adni? Nem úgy mint régen amikor több generáció együtt lakott egy életen át, így tanulhattak a nagyszülőktől, és a szülőktől is folyton.
2013. szept. 5. 12:59
 6/12 A kérdező kommentje:
én inkább ilyen következetlen vagyok egyedül. Önállótlan, hogy ha nincs ott felettem valaki, hogy "kislányom így csináld, úgy csináld" ha anyával intézek valamit, mindig megy mint a karikacsapás, de egyedül ilyen félelmetesnek látok még egy hivatalba is bemenni, mert ott olyan dolgok lesznek amiket nem tudok mihez viszonyítani hogy mivel jár majd (pl házunkat lakóházzá kéne nyilvánítani)Megcsinálok végül mindent, csak halogatom, tolom, mert félek szembe nézni a rám váró teherrel, feladatokkal. Ilyen mentalitással pl hogy vállalkoznék? Más vállalkozó hogy képes ennyire karban tartani a teendőit, embereit, vállalkozását, intézni valóit? Nem jó ez a kisgyerek szindróma.
2013. szept. 5. 13:04
 7/12 A kérdező kommentje:
ha a boltban járom a sorokat, hogy "mit főzzek?" tanácstalanul kóválygok, mert nem látom azok az elemek mire jók, hogy lesz abból kaja? Megint ez a "hol van anya?" érzésem van, mert ha itt lenne, kitalálnánk valami tök jó dolgot. Aztán persze gyorsan veszek valami mirelit halat, meg krumplipüré port, előre készített salátával, vagy rendelek egy pizzát.
2013. szept. 5. 13:07
 8/12 anonim ***** válasza:

A szüleid hibája, hogy te így érzel. Nyilvánvaló, hogy nem neveltek semmiféle önállóságra, aminek most iszod meg a levét. Én rengeteg ilyen embert ismerek, akiket úgy hívnak az emberek: béna, szerencsétlen, töketlen stb. stb.

Szóval erőt kell venned magadon és vagy elmenni egy pszichológushoz, aki segít a szüleid hibáit feldolgozni és túllépni, vagy ha érzel magadban annyit erőt, akkor minden napra tűzzél ki valamilyen feladatot magadnak. Akár ajánld fel családon belül is, hogy mások helyett ezt, vagy azt elintézel, főzz egy vacsorát, intézz el egy nagybevásárlást meg hasonlók.

Sajnálom azokat a gyerekeket, akiket a szüleik nem engednek megtapasztalni semmit, mert azt hiszik azzal tesznek jót, hogy helyettük mindent megcsinálnak. Így lesz belőlük szorongó felnőtt.

2013. szept. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, te férfi vagy vagy nő? Nekem nem derült ki, ne haragudj. Egyébként én is hasonló vagyok, pár hónap múlva leszek 30.. :) Nálam nem igazán volt jellemző, hogy kitaláltunk volna valami jót anyával, vagy apával, ők mindent rám hagytak kb. Oda mentem iskolába, ahova akartam, ha rosszul mértem fel a képességeimet és olyan helyre adtam a jelentkezésem, ahová az egész ország és persze, hogy nem vettek fel, akkor mosták kezeiket, hogy "minden az én döntésem volt". Mindig minden az én döntésem volt, anélkül, hogy ők adtak volna tanácsot. Aztán persze károgni már nagyon ment nekik, hogy lám-lám, mentem a fejem után és jól belebuktam. Én a mai napig nem tudtam befejezni az évekkel ezelőtt elkezdett egyetememet, félek intézni dolgokat a suliban, minden fiatalabb diákot okosabbnak gondolok, alkalmatlannak érzem magam egy diplomára, de azért mégis szeretném. Nincs még gyerekünk, de azon szoktam gondolkodni, hogy ha lenne, vajon akkor is ilyen gyereknek érezném-e magam. Illetve pont emiatt félek is még gyerekre vállalkozni, amikor magamat is egy gyereknek érzem. Nem azért mert szórakozni akarnék vagy komolytalan lennék, de egyszerűen úgy érzem, mintha megrekedtem volna huszonéves korom elején és azt a lemezt futtatom. Most kellene munkát is keresnem éppen, mert szeptember végéig van szerződésem, de félek elküldeni a jelentkezésemet is, szegény páromat nyaggattam inkább, hogy ő írja meg az önéletrajzom. Egyszerűen van egy csomó dolog, amihez úgy érzem kicsi vagyok vagy kevés és szeretném, ha egy tőlem nagyobb valaki levenné rólam ezeknek a felelősségét.
2013. szept. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
9-es vagyok, mondjuk én viszem kettőnkre a háztartást, főzök, bevásárolok, intézem a számlákat, a lakbért, sütök, lekvárt főzök télre, kifestem a lakást ha éppen máshogy tetszik, felfúrom a polcot, én intézem ha szerelő kell a házhoz, stb. - szóval rengeteg dolgot megcsinálok, amit más esetleg egyáltalán nem (nő vagyok), de néhány dologra baromian nehezen veszem rá magam.
2013. szept. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!