Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért gondolja a nagykorúak...

Miért gondolja a nagykorúak többsége azt, hogy a 17 éves az még kisgyerek, a 18 pedig már érett, felnőtt?

Figyelt kérdés

persze tisztelet a kivételnek

de a legtöbb huszonpár éves ismerősöm lenézi és gyerekként kezeli a 18 év alattiakat, akkor is, ha csak 1 év választja el őket a nagykorúságtól. egy 17 évessel nem beszélnek a szexről, nem kezelik emberként. (talán egy picit most túloztam) de ha már 18 az illető, akkor teljesen normális, társadalmilag elfogadott emberként tekintenek rá. ez miért van így???


2013. márc. 30. 10:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom. Biztos aki betöltötte a 18. az átlép valami varázskapun a felnőttek világába :-)

Én sem vagyok még 18, de azt vettem észre, hogy 14-15 eves koruk után egy csomó gyerek meghülyül és mint az oviban azt játszák, hogy már felnőttek, isznak, cigiznek bulizni járnak, közben meg otthon ugyan olyan kisgyetekként viselkednek, mint pár éve :-) nem azal van a bajom, hogy gyerekként viselkednek, mert szerintem még tökre azok vagyunk, hanem azzal van a bajom, hogy felnőtnek hiszik magukat.Pedig fölösleges sietettni, én inkább ki kéne élvezni a gyerekkort...

De az is igaz, hogy a felnőttek lenézik a gyerekeket, akárhány éves.... pedig nem hülye, csak gyerek....

Ha nem érted miért nézzik le, gondolj vissza, hogy amikor alsós voltál, akkor felsősek milyen nagynak és felnőttesnek nézztek ki, aztán amikor má te voltál felsős, az alsósak tűntek kicsinek, a felsősek átlagosaknak ésa gimisek nagyoknak. Gimisként amikor elmentél az általános iskola előtt azt láttaf, hogy minden gyerek olyan kicsi és gyerekes.... igazam van vagy igazam van? :-)

2013. márc. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
27%
17 évesen nem hiszem,hogy kisgyerek,de nm is felnőtt,ugyanúgy ahogy egy 8 éves sem az csupán nagykorú lett,felnőtt nem,azt még érteném hogy egy 6 évest másképp kezelnek ugyanis tini korban 1 év is rengeteget számít.
2013. márc. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
*18
2013. márc. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
*16 bocsi hülye az 1es
2013. márc. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Hát ez nálunk is igy van igaz mi beszélünk mindenről, csak nálunk a helyzet hogy van egy kislányom aztán tudja anyu hogy be töltöm a 18-at el megyek. Azt mondta azt csinálok amitt akarok akkor, most hogy még nem vagyok 18.. meg széppen lenéz, és nem igen enged. De be töltöm a 18-at és nem érdekli nagyon. Szóval! :) Ez már ien.
2013. márc. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%

Nem attól lesz valaki felnőtt, hogy 18 lesz, van aki már 16-17 évesen is érett van aki 25 évesen sem az.

Én már 30 is elmúltam, de még mindig nem érzem magam érett felnőttnek, pedig gyerekm is van már.

2013. márc. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

lenézni akkor sem kéne őket. egy 17 éves ugyanolyan érett mint egy 18 éves. emberszámba kéne venni.

de amúgy első, igazad van :)

2013. márc. 30. 11:22
 8/16 A kérdező kommentje:
amúgy tényleg nem attól leszel felnőtt ha 18 vagy. de akkor miért gondolják ezt olyan sokan?
2013. márc. 30. 11:28
 9/16 anonim ***** válasza:

Ha a 17 éves ugyanolyan érett mint egy 18, mert egy év nem számít, akkor a 16 is ugyanolyan érett mint a 17, a 15 mint a 16, a 14 mint a 15.....

Igaz az is, hogy vannak 17 évesek akik érettebbek néhány 25 évesnél, de valahol húzni kellett egy határt, ahonnan felnőttnek számítják az embert. A 18 éveseket sem tartom igazán felnőttnek, de egyrészt addigra a testük átalakult és felkészült a nemi életre, náluk valahogy komolyabban tudom venni ezt.

2013. márc. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
74%

"amúgy tényleg nem attól leszel felnőtt ha 18 vagy. de akkor miért gondolják ezt olyan sokan?"


Jogilag itt húzták meg a határt, onnantól számít az ember felnőttnek, aki ugyanolyan jogokkal rendelkezik mint egy 80 éves. A szülői jogok és kötelezettségek is megváltoznak, 18 évesen hivatalosan is azt csinálsz amit akarsz, a szüleid nem írhatják elő.... persze eltartani sem kötelesek, ha úgy alakul. Ez az emberek fejében is benne van: 17 évesnek megmondhatom hogy mit csinálhat, a 18 évesnek ha nem tetszik, veszi a sátorfáját és vissza se tarthatom.


Amúgy ha 17 év lenne a jogi korhatár, akkor a 16 évesek lennének kiakadva, hogy az az egy év nem számít...

2013. márc. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!