Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok egy olyan...

Mit gondoltok egy olyan emberről, aki ilyet ír?

Figyelt kérdés

Minden érdekel, ami eszetekbe jut.


"Mi jut erről eszetekbe?

"Olyan hideg és édes..." "


"A hideg a "mély" gondolatokra, a depresszióra, a sötétségre, a magányos, rideg éjszakákra, az utcai lámpák halvány fényében sétálásra, káoszra, a boldogság elérhetetlenségére, az önostorozásra, a tettetett énközpontúságra, az önpusztításra, a meg nem értettségre emlékeztet. Arra, ahogyan a füst táncol az arcom előtt a tetőn, az esti város pedig elterül előttem, felizzik a cigaretta a szemeim előtt, majd újra "takarékon" ég, de nem alszik el, amíg én be nem fejezem. A megbánásra, amiért fiatalon iszok, és dohányzok.

A "negatív" eufóriára emlékeztet még, amit azért üldözök, mert azt hiszem boldog leszek tőle, de ez csak látszat, pillanatnyi dolog, ami nem helyettesíthet egy kapcsolatot, és ha elmúlik, csak rosszabb lesz minden.


Az édes pedig a boldogságra emlékeztet, a napfényre, és az éjszakára egyszerre. A felelőtlenségre, az ártatlanságra, boldogságtól tombolásra, a nyári friss levegőre. A nyárra, amikor az ember tényleg szabadnak érzi magát.


A kettő együtt pedig nem csupán egy párra, hanem rám és a lányra emlékeztet.

Arra, ahogy elveszünk egymás tekintetében, és a külvilág megszűnik létezni.

A réten ücsölgésre nappal, a nap fényében fürödve. A réten fekvésre éjjel, a csillagokat nézve.

Ellentétes érzelmekre emlékeztet. Határtalan boldogság, de a háttérben ott van a "hideg".

Süt a nap, de felhős az ég. Az egész valahogy gyönyörű számomra, harmónikus. A sötétség és a fény tökéletes elegye."


A kérdést ihlette, inspirálta: http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__47777..


Az "ottani" kérdező, és a #3-as számú válaszoló.


2013. szept. 1. 03:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
nem értem, hogy mi lehet a fejébem. Számomra a hideg és édes szavak hallatán a fagyi ugrik be
2013. szept. 1. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csak akart írni egy figyelemfelkeltő hszt.
2013. szept. 1. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon szimpatikus, azt hiszem, hasonlítunk. Gyönyörű és fájó lélek.
2013. szept. 1. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Saját magamat látom ebben a gondolatvilágban. Aki írta, az átlagnál gazdagabb szókincsű és látásmódú valaki.


Ami miatt szimpatikus, az az, hogy nekem kimondottan a Depeche Mode együttes '80-as évek második felének a dalszövegeinek hangulatára utal.


Érdekes pszichológiája van a dolognak. Én (amúgy 41F) a nyolcvanas, kilencvenes években DM rajongó voltam. Pontosan a maga sötét, komor, ám mély érzésű feelingje és a lázadó mivoltom elegyeképpen.

Aztán később átlendültem egy vidám, színesen öltözködő és életvidám zenéket hallgató stílusú emberré, üzlettel foglalkoztam, teljesen pozitív ember lettem, nagyszerű párkapcsolattal, stb. Ezalatt nagyon elfordultam ettől az alternatív dark hangulattól és azt hittem, hogy ez a múltam. És milyen érdekes, hogy aztán sajnos a válság is tönkretett, a párommal is megromlott a viszony, nemrég szétmentünk és most kimondottan ugyanarra a hangulatra vagyok fogékony, mint akkor.


Mindezt csak azért írtam le, mert a személyiségünk alapvetően nem változik meg, de a körülményeink, a hangulatunk befolyásolják mindazt.


Ha most én mondjuk vers- vagy dalszövegíró lennék, akkor kb a kérdésben szereplő stílusban publikálnék.

2013. szept. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nekem is nagyon tetszik, és ilyenkor arra gondolok, hogy bárcsak több ilyen embert ismerhetnék
2013. szept. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nagyon tetszik amit irt


müvészlélek az bisztos :) és emellett depressziós, romantikus, szerelmes, fájóan szerelmes...

2013. szept. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!