Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van sok ember röhejesen,...

Miért van sok ember röhejesen, már már szánalmasan oda azért, mert "az enyém jobb! " olyan dolgokra, mikor egyértelműen nem igaz? Irigyek?

Figyelt kérdés

Nem a világ leg nagyobb gondja, de megfigyeltem pár ismerősömnél.

Olyanok, hogy a másik cucca, kocsija, háza, az egy rakás ****, de az "enyém az sokkal jobb!"

Haverom utálja például az Applet és az iPhone telefonokat.

És mondja, mikor téma volt egy beszélgetésben, hogy "Áh, nekem ingyen sem kéne az iPhone! Gáz az a telefon!" Miért nem kéne neki ingyen? Legalább eladhatná! :D

Közben neki 1 alap ilyen 30-40 ezer forintos telefonja van.


Na mindegy, nem ez a lényeg!

A másik, a haverom. A szülei kocsiját vezeti, egy régi Opelt. Mentem vele, kielőz minket egy valami vadi új BMW, és elrepeszt, erre "A barom! Mit képzel magáról, azt hiszi kemény, mert béemvéje van?" És mondom neki, hogy "azért te is ezt csinálnád, ha jó kocsid lenne!"

"ÉN? Nekem nem kéne egy ilyen sz** kocsi!"


Na ezek csak hülye példák voltak, de a kérdés azt szeretném megtudni, hogy miért van az, hogy valami egyértelműen jobb mint a másik, de akkor is ragaszkodnak ahhoz, ami a sajátjuk? Ez is egyfajta irigység?

Mintha valak,i a híd alatt lakna éhezne, de azt mondaná: "Áh nekem nem kellene meleg fűtött ház, dugig pakolt hűtővel! A híd alatt sokkal jobb!"



2013. szept. 10. 13:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

ja, megválaszoltad a kérdést. irigység, kisebbrendűségi érzés meg fa(s)z tudja még mi.


ennél rosszabb dolog soha ne foglalkoztasson.

2013. szept. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 klopusz ***** válasza:
100%

Igen, igazad van. Ez szerintem is semmi más, csupán "vegytiszta" irígység.

Gipsz Jakab tudja, hogy ha megfeszül, sem lesz neki többje, jobbja semmiből (mert mondjuk nem is tesz érte semmit) ezért inkább leszólja a másikat, így próbálja palástolni a saját sikertelenségét.

Szomorú dolog, de az ember ilyen. Irígy és lusta egyszerre. Sajnos az emberek nagy százaléka képtelen örülni annak, amije van.

Ennél vcsak az a "szebb", ha úgy szólja le a szebbet/jobbat, hogy még meg is rágalmazza a jobb cucc tulajdonosát, hogy biztosan lop-csal-hazudik, hogy ennyire jól megy neki.

2013. szept. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk náluk szinte mindenki lop, vagy adót csal, szóval ez igaz.
2013. szept. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Antimod ***** válasza:
Irigység, önigazolással vegyítve.
2013. szept. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
58%

Azért van különbség aközött, amikor a szegény mondja a gazdagra, hogy ingyen sem kéne neki a cucca, vagy amikor fordítva.


Ha egy gazdag ember, akinek mondjuk BMW-je van, mondja azt egy kevésbé jó anyagi helyzetben levőnek a Suzukijára, hogy ingyen sem kéne neki, azt sznobságnak hívjuk. Azért ha az a BMW-s valami módon egyik napról a másikra elvesztené a vagyonát, azt hiszem, nem sokat teketóriázna, ha Suzukit, panellakást vagy használt, régi, de működő telefont akarna adni neki valaki...

Az, amikor valaki jobbnak, értékesebbnek tartja X cuccot Y-nál pusztán azért, mert drágább vagy divatosabb (nem pedig azért, mert jobb minőségű), az a sznobság.


Más, ha egy szegény mondja azt egy gazdag cuccára, hogy ingyen sem kéne - na EZ az irigység. Az ilyen emberek szintén habozás nélkül elfogadnák azt a bizonyos BMW-t, ha valaki tényleg ingyen adná nekik...


((Nem, én sem vennék BMW-t még akkor sem, ha lenne rá pénzem, mert úgy gondolom, hogy a márkát kell megfizetni rajta, nem pedig a minőséget (az extrái fele csak parasztvakítás), és egyáltalán nem jó az ár-érték aránya. Ha ingyen adnák, természetesen elfogadnám és eladnám.))

2013. szept. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!