Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek meg kéne változnom?

Szerintetek meg kéne változnom?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy túl természetes vagyok,ha beszélgetek valakivel, nem próbálok meg fölébe kerekedni, túlbeszélni az illetőt. Nem vagyok túl beszédes ember, de ha van mondanivalóm v. hozzászólásom egy témához akkor természetesen azt megosztom, de nem próbálok a figyelem középpontjába kerülni. Mások ha ezt észreveszik, folyton rivalizálnak velem, mert úgy gondolják, hogy engem könnyű túlbeszélni, mert csendes vagyok és ezáltal magasabbrendűnek érzik magukat. És arra akarnak kényszeríteni, hogy én is vegyem át a stílusukat, úgymond vegyem fel a harcot velük. De én nem akarok olyan lenni mint ők, ilyenkor inkább próbálok úgy válaszolni, hogy önmagam maradjak, még akkor is, ha tudom, hogy így ők győzedelmeskednek. Szerintetek mit kéne tennem ilyen szituációban? Legyek természetes v. erőltessem meg magam egy kicsit és viselkedjek úgy mint ők, és próbáljak minél többet beszélni?
2013. szept. 13. 17:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Maradj ilyen. Nem kell meggyőznöd senkit az igazadról.

Aki többet beszél, nem biztos, hogy meggyőzőbb tud lenni.

Sok beszédnek meg sok az alja.

2013. szept. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Maradj ilyen amilyen vagy.Hidd el,te vagy a nyerő.Akkor is ha ez nem látszik.De hacsak lehet kerüld a rivalizáló embereket.Az őszinte kommunikációban nem ural senki senkit.
2013. szept. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hasonlo cipoben jarunk.

Van par ismerosom, annyira hihetetlenul okosnak es muveltneh erzik magukat mikor nagyba ujsagoljak nekem a nagy hireiket h 'tudtam e hogy ez meg az tortent stb...' es csak csodalkoznak mikor azt feleltem h 'persze, mi az, te csak most tudtad meg?!' Eddig ez a leghatasosabb modszerem eszhez teriteni oket. Ilyenkor megtorpannak es talan eszreveszik magukat h nem attol lesznek okosabbak mert tul akarnak kiabalni mindenkit.

2013. szept. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!