Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Régebben miért voltak jobb...

Jarumasz kérdése:

Régebben miért voltak jobb formában az emberek? Soványabbak voltak. Zöme. Ha megnézitek a 70-80 évek filmjeit, látni. Magyar, vagy sem. Akkor is voltak kövérek, de elenyésző volt.

Figyelt kérdés
2013. szept. 15. 16:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

-több fizikai munkát végeztek

-egészségesebben táplálkoztak (kevésbé volt elterjedt a napi szintű édességfogyasztás

-mivel nem vagy alig volt még elterjedve a számítógép, és a legtöbb háztartásban még tévé sem volt, a szabadidejüket többnyire aktív tevékenységekkel töltötték az emberek

-mivel sokkal kevesebbeknek volt autójuk, és a tömegközlekedés sem épült még ki ennyire, többet közlekedtek gyalog vagy biciklivel

2013. szept. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mert pont egy film fog visszaadni reális képet... na ne röhögtess.
2013. szept. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Nem volt ennyi műkaja, adalékanyag, több volt a fizikai munka. A kalóriabevitel megmaradt ugyanannyinak, csak éppen hiányzik a többletet elégető aktivitás. Szerintem ennyi.
2013. szept. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Éppenhogy, akkor voltak teltebbek. Lehet, hogy te nem emlékszel, de én elég idős vagyok rá, hogy emlékezzek. A 60-as 70-es években teltebbek voltak a nők, még pocakosabbak a férfiak. Nem volt divat az anorexia mint manapság. a háború körüli időben persze soványabbak voltak, de csak azok akiknek ne volt mit enni. A piacokon olyan kövér asszonyságokat láthattál volna, amilyen testsúly mostmár azért ritkább.
2013. szept. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2013. szept. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én a 70-80 években voltam tinédzser/ fiatal lány. Én úgy emlékszem hogy abban a korban inkább voltak teltebbek az emberek mint most. A különbség a divat..70-80 -as években nem az anorexia volt a divat. Én 16 évesen 160cm magasságommal 60.65 kiló voltam, és én akkor igazi szexi lány voltam. Mindig voltak sikereim, sosem mondták hogy "hűűde kövér vagy" Ma meg ha most lennél 16 éves, kövérnek kiáltanának ki..

Régen inkább a teltség az egészséges kinézet volt az ideál...

Marilyn Monroe szexszimbólum volt.. Ma kövér lenne ő is..

Ma a divattal, felfogással van a gond..

2013. szept. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
És mindenki fűzőt hordott, főleg ha fotózták vagy színész volt. Nézegess képeket, írd be a google-ba, hogy vintage woman postcard, stb, látni fogod, hogy akkor a nőideál is kicsit teltebb volt, husi karokkal és combokkal.
2013. szept. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Most úgy elképzeltem ahogy pár év múlva megkérdezi valaki hogy régen miért voltak az embereknek szuperhőseik? Na egy film alapján nem lehet levonni semmit.
2013. szept. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Inkább azt mondanám, hogy a szélsőségek gyakoribbak manapság, mindkét irányba.


Egyrészt a kényelmesebb életmód és a könnyebben hozzáférhető gyorskaják, édességek miatt kóros elhízásból több van.

Másrészt a hagyományos, olcsóbb alapanyagoktól kihozható magyar konyha zöme is elég hizlaló, de ma már hozzáférhetőbb az egészséges kaja, és nagyobb a nyomás az embereken, hogy fogyjanak le, a sovány a divatos, nem a normál testalkat (nőknél), így diétázókból vagy épp étkezési zavarosokból is jóval több van.

2013. szept. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én Piedone filmeken nőttem fel. :)
2013. szept. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!