Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az normális, hogy ennyire...

Az normális, hogy ennyire rosszul viselem a "fehér zajokat"?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem bírom elviselni az alapzajokat. Tiszta ideg leszek tőlük, még a nagyon halk alapzajtól is. Nem bírok például olyan szobában aludni, ahol óra ketyeg. Mindenfajta alapzaj, még ha egészen halk is, nagyon-nagyon idegesít, szó szerint idegbeteg leszek tőle.

Ez normális? Mit lehetne tenni ellene (a füldugón és a zajok kiiktatásán kívül)?



2013. szept. 15. 18:57
1 2
 1/11 anonim válasza:
Hát én ennek pont az ellentéte vagyok. Engem ezek a zajok inkább megnyugtatnak. Szerintem ezt csak pszichésen lehetne kezelni, más módszert nem nagyon tudok elképzelni.
2013. szept. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos zajokat én is rosszul viselek, ketyegő óra mellett nem tudok aludni, vagy léggyel/szúnyoggal egy szobában, de az elektromos háttérzajok, búgás is nagyon tud zavarni. Egyik bankban szabályosan nem bírok megmaradni, a háttérből valami iszonyatos "dallam" jön állandóan. Van valami elektromos ketyere (talán elszívó lehet, gőzöm sincs) amit ha a szomszédok bekapcsolnak, a szobámban nem bírok megmaradni, olyan a frekvencia. Nagyon érzékeny a hallásom, a legtöbb ilyen zajt mások észre sem veszik, gyakran akkor se, ha mutatom nekik.


Amikor belső fül gyulladásom volt, akkor azt hittem, megőrülök, a legapróbb zaj is kínzó fájdalmat okozott.


Hogy normális-e, azt nem tudom, annyit jelent, hogy jó a hallásod ÉS alacsony az ingerküszöböd (nálam ez a helyzet legalább is).

2013. szept. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A nappalinkban van egy óra amiről mindenki megjegyzi, hogy milyen hangosan kattog. A videókon is csak az hallatszik egy beszélgetésből semmit nem hallani. Én viszont észre se veszem. A tv általában kell egyfajta háttérzajnak. Amit nagyon nem bírok az, ha fát vágnak az utcán vagy fűvet nyírnak a szúnyogoktól megőrülök! Ha ideges vagyok akkor pedig bármi fel tud idegesíteni. Ha nagyon zavar valami akkor zenét szoktam hallgatni. Vagy, ha nagyon magatehetetlen vagyok, akkor olyan kitekert pózba fekszem, hogy befogom közben a fülemet.:)
2013. szept. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nekem is két megoldásom van: vagy füldugó (néha egész nap füldugóval vagyok a lakásban), vagy a háttérzaj elnyomása egy kevésé zavaró másik háttérzajjal (van direkt egy zenelistám "No stressz" címmel, külön erre a célra, lágy, vidám hangulatú zenékből).

Igen, a hallásom jobb az átlagnál, néha azt kívánom, bárcsak nagyothalló lennék, mert rettentő zavaró, hogy az őrületbe kergetnek olyan apróságok, amit más nem is hall.

De tényleg, mi lehetne a megoldás a füldugón és a zaj elnyomásán kívül? Bármilyen megoldás érdekel, ha valami terápia létezik erre, akár az is.

2013. szept. 16. 07:33
 5/11 anonim ***** válasza:

Ilyen terápiáról nem tudok, szerintem nem annyira elterjedt a probléma hogy külön foglalkozzanak vele. Esetleg meditáció, relaxációs technikák, azok elvileg segíthetnek elterelni a figyelmet a külső-belső ingerekről.


Egyébként én zenével szoktam "elnyomni", füldugót nem használok (kényelmetlen).

2013. szept. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Antimod ***** válasza:

Meditációt javaslom én is, amikor a hangok szinte "átsiklanak rajtad", még a legidegesítőbb utcáról beszűrődő zajok sem kellemetlenek.

De ha aludni kell, akkor tényleg az a legjobb, ha a ketyegő órát, sistergő elszívót stb. eltávolítod, leállítod.

Persze mindent nem fogsz tudni kiküszöbölni, de ha zavar, mindenképpen csökkentsd a zajforrásokat.


Egyébként normális, nem vagyunk egyformák, és mindenkit zavar valami a világban.

2013. szept. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Meditáció? Remek! Bővebbet tudtok mondani erről, hogy miféle meditáció, vagy hol olvashatnék utána? Nemigen vagyok otthon a témában.


Ha lehet, természetesen kiiktatom a zajforrásokat, de a környezetem tele van olyan zajokkal, amelyeket csak én hallok (meg valószínűleg a denevérek és a kutyák). Elvileg egy nyugodt, kertvárosi részen lakunk, ami mindenki más szerint csendes, engem azonban az őrületbe kerget a nagyon messze levő főútról hallatszó forgalom zaja, a diszkréten zenét hallgató szomszédok, a kutyaugatás, a tücsökciripelés, a valahol nagyon messze menő vonat, stb.

Amikor szóvá teszem ezeket valakinek, mindenki azt mondja, hogy biztos csak képzelődöm. Na mindegy, szóval tarthatatlan a helyzet.

2013. szept. 16. 14:11
 8/11 anonim ***** válasza:

Rólad most eszembe jutott a barátom múltkori beszólása...elég rossz a hallása, a helyzet a következő volt : másnaposan ültünk kint az erkélyen, szomszédban elkezdtek porszívózni valószínűleg nyitva volt náluk az erkély ajtó is. Barátom: na most már a fülem is zúg. Gondoltam, hogy a porszívó miatt gondolja, hogy zúg a füle, de megvártam míg a szomszéd befejezi, aztán megkérdeztem, hogy zúg-e még a füle. Válasz: Már nem, most abbamaradt. Na eddig bírtam röhögés nélkül. Közöltem vele, hogy nem a füle zúgott hanem csak a szomszéd porszívózott. Erre halálosan cuki pofával még megkérdezte, hogy biztos? :D Hát mondom igen, én jól hallok helyetted is :)


Hogy neked is segítsek, nincs valami lelki problémád ami miatt ingerlékenyebb vagy? A meditáció szerintem is jó ötlet lehet, akár még arra is rájöhetsz mi okozza valójában azt, hogy zavarnak a zajok. Nekem is nagyon jó a hallásom, éjszaka ha egy nagyobb bogár járkál a szőnyegen akkor hallom, hogy a lábain azok a 'szőrök' akadnak a szőnyeg anyagába minden lépésénél és mégis akár hangos film mellett is el tudok aludni gond nélkül.

2013. szept. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Lelki problémám nincs, egész életemben volt ez a bajom a háttérzajokkal. Leszámítva talán a kisgyerekkoromat, mert arra emlékszem, hogy kb. 5 évesen teljes nyugalommal elvagyok otthon úgy, hogy a szomszéd kutya vonyít, vonatzakatolás hallatszik, és a távolból valami zene is.

De a nagyon kicsi koromat leszámítva mindig is ez volt a helyzet, nem újkeletű a probléma.

2013. szept. 17. 10:43
 10/11 Nóra:) ***** válasza:

Szerintem te stresszes vagy. Valamin napközben felidegeíted magad, és nap közben, ha nem is tudsz róla, ezekre gondolsz, amitől ideges leszel. Ajánlom a reggeli jógát!

Ui.: Ha valami idegesít, számolj el 10-ig, és lélegezz nyugodtan :)

2013. szept. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!