Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az normális, hogy ennyire...

Az normális, hogy ennyire rosszul viselem a "fehér zajokat"?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem bírom elviselni az alapzajokat. Tiszta ideg leszek tőlük, még a nagyon halk alapzajtól is. Nem bírok például olyan szobában aludni, ahol óra ketyeg. Mindenfajta alapzaj, még ha egészen halk is, nagyon-nagyon idegesít, szó szerint idegbeteg leszek tőle.

Ez normális? Mit lehetne tenni ellene (a füldugón és a zajok kiiktatásán kívül)?



2013. szept. 15. 18:57
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia, eleg regi mar ez a kerdes, de gondoltam irok.

A problemad: misophonia.


Onnan tudom, hogy nekem is ez van gyerekkorom ota.

A csaladom soha nem hitte el, mekkora szenvedest okoznak nekem a zajok, gyakran sirtam az ebedloasztalnal, mert az en egyik fo problemam az evoeszkozcsorompoles es a villacsikorgas volt es maradt.


Az orakkal is igy vagyok. Masok szerint nem is hallatszik a ketyeges, de en megorulok tole.


Szoval, amit talaltam a neten az az, hogy szemelyes beszamolok alapjan mostanaban kezdtek ezt a fajta pszichologiai problemat tanulmanyozni.

Ahany ember, annyifele 'trigger' lehet. Van olyan, akit a radirozas hangja kerget az oruletbe, sot akar a madarcsiripeles vagy a futtyszo.


Fel lehet jelentkezni forumokra, telefonos konferenciakra, de jelenleg a sulyos esetekben nyugtato felirasan kivul nincs semmi eredmenye a kutatasoknak. Olvastam beszamolokat, ahol hipnoterapia sokat javitott a betegek allapotan es ahogy itt mar elottem is mondtak: sok meditacio es a leheto legkevesebb stressz.


Jelenleg szerintem meg az is eldontetlen, fiziologiai vagy pszichologia hattere van a jelensegnek. Az teny, h 5-7 eves kor korul alakul ki es egy eleten at tart.


Az teny, hogy minel stresszesebb vagy, annal inkabb jelentkezik. Az is segithet, ha elmondod a hozzad kozel alloknak, hogy van ez a problemad es kered, segitsenek elkerulni a helyzeteket, ahol szenvedhetsz.


Nalam a csalad evekig szimplan bolondnak titulalt engem, de mara mar belattak, ok tevedtek es nem csak hisztiztem...igy, tudom ez most nagyon bizarrul fog hangzani, de csaladi kajalasoknal mindenki kanallal eszik a kedvemert, annak a hangja nem idegesit es az orakat is eltavolitjak a szobakbol, ha szolok elore.

(Szerencsere evente csak parszor latogatok haza)


Kockaztatva, hogy meg tobben bolondnak tartanak, en a barataimat is beavattam. Szerencsere megertoek voltak.


A fuldugo nalam is alaptartozek es a zenelejatszo, ha pl nyilvanos helyen vagyok neha egyszeruen csak az segit.

2013. okt. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!