Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan legyek erősebb, magabiz...

Hogyan legyek erősebb, magabiztosabb? (bővebben lent! )

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok. Kiskoromban iszonyúan visszahúzódó voltam, és félénk. Nagyon nehezen nyíltam meg az embereknek. Gimiben az a tipikus "bonyolult" tinédzser voltam (állandó hangulatingadozás, nulla önbecsülés, negatív hozzáállás mindenhez amibe csak belekezdek).

Aztán direkt nehézségeknek tettem ki magam, hogy erősödjek. Nehezebb munkákat vállaltam be, ahol szerepelni kell. Sok pasival randiztam, hogy ne legyek félénk velük. Mindig próbáltam emberekkel ismerkedni, hogy fejlődjenek a kommunikációs készségeim.

Az az igazság, hogy baromi sokat fejlődtem, de a mai napig nap mint nap megkapom, hogy "BÁTRABBAN! Magabiztosabban! Hangosabban!" és ez már baromira idegesít. És érzem is magamon, hogy tényleg nem merem önmagamat adni, nem merem kiereszteni a hangom. Pedig lenne bőven. Úgymond érzem magamban az "alvó oroszlánt" :D és úgy érzem valahol legbelül kifejezetten erős vezetői egyéniség lakozik bennem, de egyszerűen nem merem felszínre hozni (például most is volt egy barátom, aki nem is valami jó pasi, tudom, hogy találhatnék nála jobbat... mégis annyira megszerettette magát velem, hogy hagytam hogy irányítson. Pedig az eszem tudta, hogy hagyni kéne a fenébe, mert nem ér annyit. De egyszerűen nem tudtam az érzelmeimnek nemet mondani, még ha tudtam is hogy mi lenne a helyes döntés...)

tehát az a kérdésem, hogy szerintetek hogyan lehetnék erősebb, magabiztosabb? hogyan adjam ki magamból azt ami bennem van? így is sokat fejlődtem, de tudom hogy még ennél is több van bennem:))) de tanácstalan vagyok, hogy hogy hozzam mindezt felszínre...


2013. szept. 19. 16:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Az edzés ad önbizalmat.
2013. szept. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Érdekes vagy......
2013. szept. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szabad olyannak lenni amilyen vagy,nem kell görcsölni,hogy másmilyen legyél.

Fogadd el magad,és élj a szíved szerint amit ott belül érzel,hiszen az vagy te.

Tudom nem könnyű,mert meg akarunk felelni,és hasonlítgatjuk magunkat másokhoz.Legalább is én ezt tettem,de ez nem vezet sehova.Fel kell vállalni magunkat.Én imádkozom,hogy feltudjam.:)

2013. szept. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Mirk ***** válasza:

Így érdekes vagy. Így te vagy. Miért kell a szokatlanból mindig ismerőset faragni?

Inkább hangsúlyozd a jellegzetességeidet. Tanuld meg, hogy nem kell mások vezetésére bíznod magad, mert az életedet egyedül éled. Azok akik alakítani akarnak, a sajátjukat élik. Erőt és magabiztosságot önmagadból meríts, ezekhez nem kell megváltoznod.

2013. szept. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!