Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek hogy lelkileg...

Mit tegyek hogy lelkileg erősebb, magabiztosabb legyek?

Figyelt kérdés

A fő problémám, hogy ha valaki beszól, én egyből zavarba jövök, és rosszul érzem magam azért amit mondott. Vagy ha például mást megdícsérnek, hogy 'milyen jó a hajad!', nekem rosszul esik, hogy én nem szoktam ilyen dícséreteket kapni.(Na jó, a barátomtól igen.) Tulajdonképpen ő az egyetlen aki még 'tartja bennem a lelket', néha úgy érzem megöl ez a társadalom, az osztály, a suli. Alig van barátom, és sokan szinte 'észre sem vesznek', komolyan, mintha ott sem lennék. Hiába próbálok csatlakozni hozzájuk, kapok egy két szót, ha figyelnek rám, amúgy meg semmi, és nekem ebből már nagyon elegem van! Érzékeny vagyok, úgyhogy bármilyen gyenge jellegű beszólás is legyen, én már rosszul érzem magam, rossz kedvem lesz és sírni volna kedvem. Mit tegyek hogy lelkileg erősebb, magabiztosabb legyek? Nem szeretem így magam, se a világot, szeretnék boldog lenni a barátaimmal (ha lennének normálisak, még az örömömnek sem tudnak örülni egyesek), és emlékeket gyártani, és lesz*rni mit gondol a többi ember. Nehezen megy, segítsetek!!


17L

(Bocsi hogy hosszú lett)


2013. máj. 16. 17:35
 1/1 dani900 ***** válasza:
100%

Gondolom kerülöd a konfliktusokat is, ha valaki mást mond, mint amit te gondolsz, inkább rá hagyod. Ha így van, ezen lehet változtatnod, ugorj bele olyan dolgokba amiktől félsz, csinálj olyat, amit eddig nem mertél, pedig tudod, hogy meg kéne tenned.

Gondolj arra, hogy a másik is csak ember, ugyanúgy fél mint te, csak mástól, vagy ugyanattól, csak jobban leplezi, mindenkinek vannak hibái, akkor is, ha nem tudsz róla.


Ja, amúgy, ha eljutsz majd egy bizonyos önismereti szintre, egyre jobban fogod látni a másikak hibáit is, látni fogod, ki az aki csak megjátssza az erőset, miközben belül egy roncs. És ez is adni fog erőt, hogy látod azt, amit mások nem, vagy látnak, csak épp nem nem tudják értelmezni.

2013. máj. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!