Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg csak azért rendesek a...

Tényleg csak azért rendesek a boltban velem az eladók, mert vevő vagyok?

Figyelt kérdés

Ezt most mondták nekem. :D

Kérdezték, hogy hova járok boltba, és mondtam, hogy hova, és erre, "oda? de hát nincs közelebb bolt hozzád?" mondtam, de csak oda szeretek járni mert az eladó rendes velem, mindig dumálok vele 1-2 mondatot, meg kedves.

És erre azt mondták, hogy "Na de persze, hogy rendes, mert eladó, és te vagy a vevő, belőled él!"


Ez most komoly? Mindig jókat dumáltam az eladó csajjal, mindig megkérdezte mi újság, én is megkérdeztem, hogy van, meg rendes előre köszön, elköszönésnél is, mondta, hogy vigyázzak magamra, meg minden jót, én is ilyeneket mondok neki.

Szóval nem az van, hogy heló, Kétezer lesz! Köszi, Szia!

Hanem eldumálgatunk közbe egy kicsit.

És erre azt mondták, ne higyjem, hogy rendes a csaj, csak azért ilyen mert belőlem él.

Ez igaz?

De ha ez így van, a többi boltban az eladók miért nem ilyenek?

Sokszor bemegyek egy boltba, nem is köszönnek, kérik a pénzt, azt csá!

De most nem lehet valaki tényleg rendes, kedves? Csak ha belőlem van haszna?



2013. szept. 27. 17:35
 1/7 anonim ***** válasza:
ha alkalmazott spotán ilyen közvetlen örülj neki b@aszod...nem mindíg azt kell nézni,hogy egy hoki életmiszer boltban majd pont belőled fognak meggazdagodni
2013. szept. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát nyilván a jó kereskedő kedves a vásárlókkal, persze. De ettől még lehet alapból is kedves. Sőt inkább az van, hogy az a jó kereskedő, aki alapból is kedves. Szóval szerintem alapból is ilyen.
2013. szept. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
én 20évig dolgoztam a kereskedelemben és tapasztalatból mondom neked,hogy erre is születni kell.akit úgy neveleltek,hogy tisztelje az embertársait és alapból sok benne a szeretet abból nagyon jó kereskedő lesz.szerintem a te boltosod ilyen ember és nem a bevétel motiválja.és valószinű ,hogy nagyon szimpatikus vagy neki.én is szivesen járok olyan boltba ahol kedvesek,és nem mű mosoly van az arcukon.
2013. szept. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Van igazság abban is, hogy az eladóknak gyakorlatilag kötelező kedvesnek lenni a vevőel. Hiszen ha bunkó lenne, elég akár csak egy-két bunkó megnyilvánulás, máris jónéhány vásárlót elveszített.

Ugyanakkor az is igaz, hogy senki nem fog veled pusztán illemből és munkaköri kötelességből "jókat dumálni". Tehát ha tényleg tök jól el lehet vele beszélgetni, akkor megnyugodhatsz, nem (csak) érdekből kedves veled.

2013. szept. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Általában minden üzletben az kéne menjen hogy : "Mindent a vevőért." Ebből a mondatból kifolyólag szépen kell bánjanak veled, mert végülis a te pénzedet viszed oda.

Dee vannak a kivételes estek amikor:

-bunkó az eladó

-nagyon nyitott az eladó és irtó segítőkész és rendes (de ezt van aki pusztán alapból teszi és nem a fizetése miatt)

2013. szept. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Olyan ritkán találkozok normális (nem bunkó, de nem is kedves) eladókkal, hogy ha ezen felül még kedves is lenne, letojnám, hogy munkaköri kötelességből az-e :D

A legtöbb helyen annyira ellenszenvesek, hogy már annak is örülhetsz, ha nem szólnak be semmit, vagy nem vágnak pofákat kiszolgálás közben.

2013. szept. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Feke88 válasza:

Figyelj! Én eladó vagyok..

A fizetésem üres kasszával is ugyanannyi, mintha vasvillával dobálnám bele a bevételt, úgyhogy rohadtul nem érdekel, hogy van-e vásárló, vagy nincs. Az legyen a főnök gondja.

Ha én kedves vagyok egy vásárlóval, akkor tuti nem a pénze miatt! Nem egy embert küldtem már el, hogy lehet máshol is vásárolni, ha nem tetszett a pofája. (Igen, lesz@rom a vásárlók jogait! Az ő joguk nem nekem kötelességem valamire!)

Úgyhogy, ha egy eladó kedves hozzád, akkor az esélyes, hogy szimpátia miatt van!

2013. szept. 29. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!