Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért általánosítják a tizenév...

Miért általánosítják a tizenévesekre az a tévhitet, hogy Facebook nélkül nem lennének képesek "élni"?

Figyelt kérdés

Egyszer itt a Gyakorikérdéseken az egyik kérdésnél volt egy válaszom, s odaírtam a koromat is, hogy 19 éves vagyok. Még egy válaszoló rögtön leteremtett, hogy blabla bla tizenéves kis suhanc vagy és nem lennél meg Facebook nélkül.

Én konkrétan rühellem a Facebookot, nem is használom. Tönkreteszi a személyes emberi kapcsolatokat és az emberek szociális életét. Nem is értem miért teremtett le amiatt, hogy "tizenéves kis suhanc" vagyok és hogy Facebook nélkül nem lennék meg.

Szerintetek miért és mitől ragadt meg ez a sztereotípia az emberekben, hogy a tizenévesek Facebook és mindenféle ilyen netes szutykok nélkül nem lennének meg? Vannak kivételek a tizenévesek között... Nem is kevés!



2013. szept. 29. 12:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Nekem is az a tapasztalatom, hogy a kortársaim és a fiatalabbak nagy része kb. internet/facebook függő. Például akár hányszor utazok a városban villamossal, vagy busszal a fiatal utasok többsége mindig az okos telefonját taperolja még akkor is, ha nem egyedül utazik, rengetegszer látom, hogy ül valahol egy kisebb társaság és nem az van, hogy beszélgetnek, vagy valami, hanem akkor is a telefonjukkal vannak elfoglalva. Nyilván vannak kivételek, én is kivételnek számítok ebben a tekintetben, viszont jelentős kisebbségben vagyunk és egyre csak fogyunk.
2013. szept. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Turismo válasza:
28%
Így van. Sajnos azért is szoktuk általánosítani, mert ha megnézel mondjuk 10 embert tuti, hogy 8 ebből a Facebook előtt él csak. Állandóan amikor mennek valamerre mindig ott van náluk a telefon és nyomkodják. Szinte elfelejtenek a másikkal élőben beszélni és ez rossz. Remélem ez a korszak elmúlik és visszaáll a régi idők, amikor még emberek kimentek egymással biciklizni, beszélgetni sétálni és nem a Facebook-n élték az életüket.
2013. szept. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Nekem van okostelefonom, de utazás közben zenét hallgatok inkább. Ha taperolom is a telót, akkor olvasok rajta, mert rádobtam pár anyagot :D a Facebook-ot csak azért használom, mert minden barátom ott van, ott érem el őket a leghamarabb, de nem vagyok ilyen a "státuszomért élek!" típus, nem is szoktam a gondolatimat kiposztolgatni, csak nagyon ritkán. Baártnőm viszont ilyen Facebook függő, napi 24 órát lóg ott, mindent tudtam róla attól kezdve, hogy ruhát próbál, ehgészen addig, hogy unatkozik az óráján... másik ismerősöm kényszert érzett arra, hogy mindig megossza hol és kivel van, mit csinál és szerintem az is közre játszott a dologban, hogy pár hónapig a Facebook kiírta, hogy "iPhone által".... aztán letiltottam mindkettőt, mert szeretem a barátnőmet, de azt nem szeretem, hogy kéretlen szemét önti el a falamat, mert ő a 300 ismerősével viháncol japán animékről vagy épp mikor melyik cukrászdában b*zizgatja az iPhonját.


Szóval, röviden-tömören: sok olyan fiatal van, akik mindent kiírnak a falukra és belebetegszenek, ha 30 mp-ként nem nézhetik meg a Face-t ez tény. De nem mindegyik ilyen és nem feltétlen mindenki Facebookon lóg, mikor a telefonján taperolja. Ismeretlenül egy 19 évest meg letolni, mert tuti Facebook-függő meg kifejezetten gáz.

2013. szept. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Egyrészt: mert ez a korosztály az, akik tömegesen használják, és nem mondjuk a nyugdíjasok. Az emberek meg ugye szeretnek általánosítani, és szeretik a másikat becsmérelni.

Másrészt: mert divat a tizenéveseket szidni.

2013. szept. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Csak én érzek ebben némi iróniát? Rühelled a facebookot, meg az összes netes szutykot, de azért gyakorira feljársz, ami ugye sokkal nívósabb hely a facebooknál!
2013. szept. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
5%

Hallottál-e erről a mondásról, régi bölcsesség.

AKINEK NEM INGE, NE VEGYE MAGÁRA?


Hm? Neked miért inged? hm? Tetszik? Felvetted, ezzel az erővel tedd is le!!

hm?

2013. szept. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

És te miért általánosítasz, hogy aki használja a facebookot, az biztos, hogy függő agyatlan zombi? Te is ugyanúgy általánosítasz. Jó, tényleg van egy-kettő olyan, aki lelkibeteg lesz, ha csak fél percre nem lehet fent, meg aki még azt is kiposztolja, ha épp sz-rni megy, de ez nem a többség. Van pár százalék, aki ilyen, és mivel látványosan ilyenek, mindenkinek, többek között Neked is, kedves kérdező, m,ár az az általánosítás jut eszedbe, hogy akkor minden tizenéves ilyen. (Szóval igen, te ugyanúgy általánosítottál.)

Ugyanúgy azzal is általánosítasz, hogy a facebook tönkreteszi a kapcsolatokat. Igen, van rá példa... meg az ellenkezőjére is. Kezdjük azzal, hogy egy olcsó kommunikációs eszköz, akármennyit írhatsz a másiknak, tök ingyen. Szemben egy 160 karakteres SMS 30-50 ft-os tarifájával... mert ugye nem a középkorban élünk, az embernek lehetnek barátai, ismerősei, szerettei tőle távolabb is, akikkel mondjuk nem oldható meg nap mint nap a személyes találkozás. Persze, lehetne mondani, hogy kapcsoalttartásra ott van a telefon... ami drága. Vagy hogy ott van a levél.... ami lassú. Akár tetszik, akár nem, a facebook egy rendkívül hatékony kommunikációs eszköz.

Barátnőmmel csak hétvégenként tudok találkozni. Hétköznap meg van, hogy órákon át facebookon társalgunk. Most aki erre azt mondja, hogy ez a személyes kapcsolatok tönkretétele, az nagyon el van tévedve. Épp ellenkezőleg. Ez a személyes kapcsolatok ápolása, akár tetszik neked, akár nem.

Az, hogy te nem tudod értelmesen használni, és csak a sátáni gonoszt látod meg benne, az már nem az én problémám.

Tudod, ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.

2013. szept. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
#1: ha a Vasi Volán járatain utaznál, megértenéd, hogy az ember miért facebookozik inkább. Kb. a melletted ülő hangját sem lehet érteni azokon az ultramodern buszokon.
2013. szept. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Lilikécske ***** válasza:
100%
#3, mert az ugye már egyből rossz, ha mondjuk én nem zenét hallgatok, hanem a barátaimnak írok. Akkor minek van okostelód? Miért nem mp3-lejátszót vettél?
2013. szept. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ahogy látom, legtöbbetekkel az a baj, hogy irtó végletesen gondolkozik. Fél a Facebooktól, mint sátán a szentelt víztől, retteg tőle, nehogy valakinek akár csak egy üzenetet is elküldjön. Szerintetek csak ez a két fajta ember létezik. Akit még a Facebook hallatán is a frász üt ki, illetve az, aki még a tamponcseréjét is képekkel illusztrálva feltölti az oldalra. Az nem tűnik fel, hogy a két szélsőség között vannak átmeneti állapotok is. (Amibe a legtöbb felhasználó beletartozik.)
2013. szept. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!