Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mindig ideges vagyok, ha...

Mindig ideges vagyok, ha közönség elé kell állnom, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Zongorán játszok, sok fellépésem volt már különböző rendezvényeken, de még mindig bennem van az az idegesség, izgulás, félelem, hogy elrontom amit játszok, mert sok ember előtt kell fellépnem...pedig már kiskoromtól sokszor léptem fel, még most is 16évesen ugyanúgy :( van valaki hasonló helyzetben is ?? mit lehet ilyenkor tenni, hiába próbálom magam nyugtatni nem használ semmi...kétségbe vagyok esve...
2013. szept. 29. 18:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Képzeld el őket meztelenül, de ne a helyes fiúkat, hanem all global mindenkit, zenetanárt, szülöket, nagyikat, jegyszedő nénit, stb.
2013. szept. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Először is legyél azzal tisztában, hogy az emberek 97%-a észre sem veszi, ha hibázol, az a maradék 3% meg, aki ismeri a darabot, azt is tudja, milyen érzés a színpadon izgulni.:)Az emberek amúgy is általában szeretettel fordulnak a színpadon szereplőkhöz, nálunk például a zeneiskolai hangversenyeken sokszor még nagyobb tapsot is kapnak azok a gyerekek, akik véletlenül elrontják a darabot, mert mindenki tudja, mennyi gyakorlás van egy szereplés mögött, és hogy milyen rossz érzés annak, aki elrontotta.
2013. szept. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
En is 16 vagyok (fiu) es zongorazok, igaz nem nagyon jatszom mas elott, mert utalom. De ha igen, arra gondolok, hogy es mi van ha elrontom? Kit erdekel? Ha barkit zavar, uljon be a helyemre is jatsza el, vegulis megsem vagyok profi. :)
2013. szept. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 pagratan ***** válasza:

Én is rohadt izgulós vagyok. Együttesben zenélek, tegnap is volt fellépésünk. Egy kevés alkohol segít meg légzésteknika.

Meg elötte elszoktam képzelni fejben, hogy milyen lessz majd a közönség és, hogy minden flottul fog menni. Egy kis stressz nem árt meg, látszik, hogy nem veszed félvállról a dolgot és még a koncentrációba is segíthet.

2013. szept. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!