Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nehezen tanulok. Nektek...

Nehezen tanulok. Nektek milyen tanulási praktikáitok vannak?

Figyelt kérdés

2013. szept. 29. 18:56
 1/3 anonim ***** válasza:
memória palota.
2013. szept. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én ha nem tudok valamit megjegyezni, valamilyen vicces dologhoz kötöm, szójátékkal pl., vagy elképzelek vele egy vicces jelenetet.


Van egy nagyon jó módszer bármilyenfajta tanuláshoz, kifejezetten nagy anyagok, könyvek tartalmának elsajátításához, az a neve, hogy elmetérkép, youtubeon itt van róla egy videó:

http://www.youtube.com/watch?v=6U1s6JzxMjM


Hosszabb anyag tanulásánál előveszel egy üres nagy (A4-es vagy A3-as)lapot, középre felírod a témát, ahogy itt a képen, és szépen felbontod a lényegesebb részekre, és azokat tovább, és színes tollakkal, ceruzával, rajzolva rögzíted le a papírra (így már magát a tanulás folyamatát is sokkal jobban lehet élvezni). Ennek előnye, hogy sokkal sokkal könnyebben és rövidebb idő alatt ragadnak meg a fejedben a dolgok. Amúgy minél több érzékszervhez kötsz egy adott tanulnivalót, annál jobban megragad. Itt pl képeket társítasz hozzá a rajzolással, de be lehet vonni a tanulásba mást is. Az rengeteget segít ebben a módszerben, hogy rendszerbe szeded álatala a dolgokat, így pedig sokkal könnyebb lesz emlékezni rá. Ha nem rajzolsz, akkor is megéri ilyen formában kijegyzetelni. Nekem egyszer 1 napom volt felkészülni egy vizsgára, szinte alig rajzolgattam, az anyag kb. 2/3-áig jutottam, és amit ilyen módon kijegyzeteltem arra emlékeztem is, pedig időm sem volt átolvasni, így lett 3-as.


Fontos, hogy nem azonos időközönkénti ismétléssel rögzülnek a dolgok az agyban, hanem egyre növekvőnként, tehát pl. ha ma megtanulsz valamit, ahhoz, hogy a hosszútávú memóriádban rögzüljön, nem elég a következő két hétben minden nap ismételgetni, sőt azt is mondhatnám fölösleges.


Ismételd át helyette 24, majd 48 órán belül, majd 1 héten, ezután pedig egy hónapon belül 1-1 alkalommal minden esetben. Ez persze nyilván csak akkor célszerű, ha nem akarod elfelejteni hosszabb távon, és nem csak a holnapi vizsgára kell.


Segít az is, ha este tanulsz, és alszol rá egyet, majd másnap reggel kérdezed csak magadtól vissza, nekem pl. így sokkal jobban eszembe jut minden.


Ezen kívül napi 3l folyadék és 1000mg C-vitamin. Ami még nagyon sokat segít, ha elképezeled magadban éezékletesen a kívánt eredményt (pl a számodra fontos tantárgyakból mind 5-öst kapsz, elégedetten nézel az ellenőrződbe, szinte érzed belül az örömöt,, stb) szóval jó részletesen képzeld el az eredményt, ami ha fontos, képzeld el akár naponta pár percig. Elképzelheted azt is, hogy gond nélkül megy a tanulás, leülsz, és nagyon könnyen megragad a fejedben (az elmetükre technikával egyébként így is lesz).

2013. szept. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem hajdanán sokat segített egy könyv:


Walter F. Kugemann: Megtanulok tanulni


Keresgéltem a neten, de sajnos nem találtam olyan oldalt, ahonnan le lehetne tölteni.

2014. júl. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!