Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az irigykedő emberek miért...

Az irigykedő emberek miért tagadják le, hogy irigykednek?

Figyelt kérdés

Egyiket se hallottam még bevallani, hogy "igen, neki van egy jó telefonja, nekem meg nincs!"

Minden irigykedő ember, akit eddig hallottam, az csak burkoltan irigykedett: "Minek van olyan telefonja? A régijt minek cserélte le? Már megint vett egy új ruhát? Ez folyton új pulcsikat vesz!"


És mikor rákérdezek, hogy "neked is kéne olyan telefon ugye?" akkor nagyban tagadnak: "dehogyis! az a vacak, hülyéskedsz, sose kéne!"


Na ezt miért csinálják?

Miért nem vallják be, hogy "igen, az a bajom, hogy neki ilyen ruhái vannak, nekem meg nincsenek!"?

Minden irigykedő tagadja, nem vallja be.

Miért? Szégyen lenne?



2013. szept. 30. 08:06
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
Mert valószínűleg tényleg nem irigykednek, hanem nem értik minek kell egy új telefont venni, ha a régi is megfelelt a célra. A valóban irigy emberek nem hangosak, hanem csendben morgolódnak és hátbaszúrnak.
2013. szept. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

Ha valakinek "kritizálom" a ruháját, akkor hidd el, a legkevésbé sem irigykedek rá, egyszerűen ízléstelen, ahogy kinéz.

Ha valakinek olyanja van, ami tetszik, és irigylem érte, akkor megdicsérem, hogy "dejó a pulcsid, én is szerettem volna hasonlót".

25/N

2013. szept. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ja értem! Csak azt hittem valóban kéne nekik az a dolog, mert olyan hangsúlyal mondják, mintha azt mondanák, "jajj, nekem miért nincs olyanom?"
2013. szept. 30. 08:18
 4/9 A kérdező kommentje:
De ha nem értik, miért mondják? Nincs közük hozzá, hogy ki mit vesz? Innen jön az, hogy foglalkoznak másokkal, mások tulajdonával, tehát irigykednek, mert a sajátjukkal nem tudnak foglalkozni.
2013. szept. 30. 08:19
 5/9 anonim ***** válasza:
41%

Kérdező, látom nem megy a logikus gondolkodás.


Azért foglalkoznak más dolgával, mert arra be lehet szólni, ha nem tetszik nekik.

Ha nem tetszik valaki ruhája vagy mobilja, azt megjelzi, hogy "hát ez meg minek vett ilyet? nem volt jó a régi?". Ebben semmi irigység nincs, szimplán csak piszkálódás.


Aki irigy, az ki sem mondja.

2013. szept. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

Tehát nem kritikáról, megszólásról, hanem irigységről van szó: bőven van ilyen is.

Azért nem azt mondják: a francba, de irigylem, mert az emberben van igazságérzet, morális érzék és tudja ez rossz. Ezért elfedi egy ravaszsággal, lehazudja (maga elől is). Így lesz olyan, mint a róka, aki a mézédes szőlőt nem éri el ezért legyint: savanyú az a szőlő.

A mese egy változata alább (eredetileg először Aiszóposz, majd La Fontaine leírásában, közben különböző népmesei szóbeli formában terjedt ez az egyik emberi jellemgyengeséget felhasználó történet)

[link]

2013. szept. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
91%

Szerintem ez még irigykedés... Jó persze biztos van aki irigykedik.

Én is kaptam nagyon jó telót, de mégse értem hogy másoknak minek kell minden hónapban újat venni, vagy egy 7 éves gyereknek minek kell venni.


De tényleg igaz, hogy valakik burkoltan irigykednek. Pl ler*bancoznak egy szép lányt, aki csak azért ribi, hogy ne fájjon, hogy nem lehet az övéké.

2013. szept. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%

Ez még nem feltétlenül irigység.

De akinél az,annál talán a büszkeség az oka.

2013. szept. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
91%

Rengeteg irigy ember van. Én is sokszor visszahallom miket terjesztenek rólunk. Nevetséges.

Én az ilyeneket kiröhögöm. Úgy csinálnak sokan, mintha az ő pénzükből vennék valamit. Ki vannak akadva, ha az ember vesz magának egy jó bőrkabátot százezerért, vagy egy középkategóriás kocsit. Pedig nem ők dolgoztak meg érte...

2013. okt. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!