Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mindenkinek van haragosa,...

Mindenkinek van haragosa, vagy aki ok nélkül az ellensége, mi történne ha egy hétig, bűntetlenül rendezhetné le bárki a nézet eltérését?

Figyelt kérdés
Ha a törvénytől nem volna félnivalójuk az embereknek,-egy hétig-csak a lelki ismerettől?!

2013. szept. 30. 20:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem speciel senki sem az ellenségem ok nélkül. De lehet, hogy egy ilyen "akciós" hét után az okkal lévő ellenségeim száma megnövekedne, ugyanis ha túl sok láncfűrész zajong egyszerre, attól kicsit kötekedővé válok.
2013. szept. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor is lenne néhány ember akit a saját erkölcsei illetve a lelkiismerete meggátolná abban, hogy rosszat tegyen. De a nagy többség valószínűleg ölne, erőszakolna, lopna.

Nem rég néztem meg a Z világháború című filmet és abban volt egy jelenet, ami eléggé felkavart (nem is a zombis gyilkolós részek :)). Szóval jöttek a zombik, mindenki élelmiszert lopni ment a hipermarketbe. Aztán az egyik ott dolgozó és egy másik fószer elkapott egy nőt és meg akarta erőszakolni. Ott az üzlet közepén miközben mindenki pánikban. Tudom, hogy csak egy film, de a valóság is ilyen lenne sajnos ebben biztos vagyok.

Ne haragudj, hogy újfent egy filmes példával jövök, de beugrott, hogy most jött ki egy új film, sajnos a címe most nem jut eszembe, de pont arról szól, amit a kérdésben megfogalmaztál. Azaz, hogy évente van egyetlen nap, amikor szabad a bűnözés. Tehát gyilkolhatnak, rabolhatnak, erőszakolhatnak és mindezt büntetlenül azon az egy napon.

2013. szept. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!