Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 13 hetes a babám belépett a...

13 hetes a babám belépett a 4. hónapba, adhatok neki almát, vagy várjak a 16. hétig és utána? Mikortól adhatóak a "4. hónaptól" feliratú italok-ételek?

Figyelt kérdés
2013. szept. 30. 19:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha elmúlt 4 hónapos. Nem 16 hetes, hanem 4 hónapos.
2013. szept. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy az első írja.

4 hónapos kortól. Tehát amikor már betöltötte a 4 hónapot.

Mert nem az van ráírva, hogy 4. hónaptól és sehol se 4. hónaptól van a hozzátáplálás, hanem 4 hónapos kortól. Vagyis amikor már 4 hónapos a gyerek. Tehát betöltötte.

2013. szept. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
4. hónapot betölti, akkortól. De ne üveges bébiétellel kezdj. Először kóstoltass, és mire már püréket eszik majd, már kaphat üvegest IS!
2013. szept. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
ha szopik akkor én megvárnám a fél évet, sok baba gyomra nem érett még ilyennkor egyéb táplálékra és ez késöbb okozhat étel intoleranciát avgy allergiát, még akkor is ha az elvileg korának megfelelő ételt adsz neki.
2013. szept. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A négy hónapos kortól a tápszeres babákra vonatkozik és a betöltött negyedik hónaptól. Ugyanez anyatejes babáknak 6 hónap.
2013. szept. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%
Én 13 hetesen kezdtem el kóstoltatni, 1 hónapig hiába való próbálkozásaim voltak, nem kellett neki semmi. Majd 2 hét szünet után szépen evett mindent.
2013. okt. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Közben rákérdeztem szüleim, és nagyszüleim emlékére is. Emlékeik szerint 12 hét. Ment a bocitej is. Ismerősöknél, akik betartották a szigorú 6 hónapot, azok gyermekei sokan allergiában szenvednek. Én sem hiszem, hogy 30-50 év alatt megváltozott volna az emésztőrendszerünk. Kell a pénz a gyógyszer és bébitáp iparnak.
2013. okt. 1. 11:56
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem az emésztőrendszerünk változott meg, hanem az élelmiszerek összetétele a sok vegyi anyagtól. De ez persze a Te döntésed.


Gondolom kizárólag textilpelust használsz, mint 40-50 éve, jó ötletnek tartod a babapúdert és még véletlenül sem veszel orrszívót, mert azt is megoldották régebben az nélkül is. Az meg hogy a 6 hónapig szoptatott babák allergiásabbak lennének, egyenesen hülyeség.

2013. okt. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Csak aztán majd ne csodálkozz, ha felnő a gyereked és huszonévesen már emésztő szervrendszeri problémákkal küzd, mint ahogyan nagyon sok fiatal.

És ki tudja, hogy nem-e azért, mert mindent kaptunk ideje korán, amit nem kellett volna...

2013. okt. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Úgy vélem, hogy az anyatejjel való táplálás minél tovább tart, annál jobb. Ez tény. De az otthon termelt növények, gyümölcsök semmivel sem rosszabbak, mint régen. Tapasztalatból írtam, hogy sok anyatejes baba ugyanúgy allergiás, mint más. A védőnőm is megmondta, hogy 10 éve mást mondott, mint most...mást kellett. Szerintem 20 év múlva térjünk vissza erre a kérdésre itt.. :)
2013. okt. 1. 20:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!