Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnék megtanulni angolul?

Hogyan tudnék megtanulni angolul?

Figyelt kérdés
van egy olyan , hogy " Tanulj Noémivel online" . ezzel meg tudnék tanulni az angolt ?
2013. okt. 1. 06:48
 1/4 yuda ***** válasza:

Ismerek egy hallássérült ffi-t, aki könyvekből megtanult olvasni angolul. Beszélni nem.


Úgy vélem, sok mindent meg lehet tanulni könyvekből, online, de a szóbeli kommunikációt, visszacsatolást nem pótolja a legjobb anyag sem.


Döntően azon múlik az egész nyelvtanulás, hogy mennyire vagy odaszánt.

Ha vigég kitartasz, nagy eredményeket érhetsz el. Ha csak fellobbanó lelkesedés, akkor úgy jársz, mint sok kezdő, majd sokadjára újra- és újra kezdő....

2013. okt. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Mirk ***** válasza:

Nézz filmeket angol nyelven magyar felirattal. Játssz sokat angol nyelvű játékokkal.

Én sokat tanultam úgy anno, hogy kezemben a szótárral játszottam és ha kíváncsi voltam valaminek a jelentésére, gyorsan kikerestem. Aztán elkezdtem feliratosan filmeket nézni és mivel többször hallod ugyanazt az angol szót és mellette látod a jelentését is, egy idő után rögzül, megtanulod.

Utána nézhetsz angol filmeket angol felirattal is, hogy jobban értsd a hallott szöveget.

2013. okt. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Járj az iskolába ne mellé, és ha nem elég angol órád van ott, vegyél magánórákat. a játékokkal s filmekkel nem tanulod meg a helyes, formal beszédet. A nyelvi helyesség is fontos.
2013. okt. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Mirk ***** válasza:

Szerintem meg pont az a gond az oktatással, hogy nyelvtan központú. A diákok képtelenek megjegyezni azt a sok szabályt igeidőt, meg egyéb dolgokat amik használható tudást nem feltétlenül adnak.


Minden gyerek megtanul helyesen beszélni, még azelőtt, hogy iskolába kerülnének, ahol megtanulják a nyelvtani szabályokat. A nyelvtani szabályok semmit sem adnak hozzá, a nyelv helyes használatához. A tanulás nem más mint ismétlés, látás hallás, gyakorlás. Attól, hogy megismerem a szabályokat még nem fogok tudni semmit.

Ha a magyar nyelvoktatásban nagyobb lenne a hangsúly a szókincsfejlesztésen, és azon, hogy a gyerekek egy negyed olvasnál többet olvassanak idegen nyelven hetente, talán nem kéne mindenkinek magántanárhoz járnia.

2013. okt. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!