Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet úgy megtanulni...

Hogyan lehet úgy megtanulni angolul beszélni, hogy egy angol ember ne jöjjön rá, hogy nem anyanyelvi vagyok?

Figyelt kérdés
Egyáltalán meglehet?
2013. szept. 12. 10:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Aktív tanulással, és 10-20 èv ott élèssel.
2013. szept. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehet tanulni, de szerintem csak úgy hogy például walesi tájszólásra gyakorolsz és úgy mindenki azt fogja hinni hogy walesi vagy. Természetesen a walesiek egyből rájönnek hogy nem vagy közéjük való.


Közel 20 éve tanulok angolul és a kiejtésem olyan félúton lehet brit/amerikai angol között, amerikaiak mindig azt hiszik hogy brit vagyok, britek meg azt hogy amerikai(fura módon angolul beszélő németek egyből tudják hogy valahonnan közép-Európából jöttem, és jobban is értem őket mint a briteket)

2013. szept. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal gyorsabban is megy. Ha jó az ember nyelvérzéke, hallása. Akkor lehetséges mondjuk 5-10 év alatt. Ha meg mielőtt kiköltözik az embernek már mondjuk megvan egy felsőfokúja akkor néhány hónap is elég lehet. Mivel beszédben nem olyan nagy a szókincs!!! Nehezebb, írott szöveg olvasása fogalmazása, abban valóban 10-20 év szűkséges.
2013. szept. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A szókincs csak egy dolog, de a tökéletes akcentusmentes kiejtéshez igenis idő kell.
2013. szept. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Akik nem 25 éves koruk előtt mentek ki nyelvterületre azok sosem fognak úgy beszélni, hogy ne lehessen észre venni.


Akik fiatalon mentek ki azoknál is nagy a kérdőjel.

Aki 16-17 éves kora előtt megy ki az nagy valószínűséggel megtanul.

2013. szept. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy netes ismerősöm, 5-17 éves kora között brit magániskolába járt, és tök jól el tudott beszélgetni egy amerikai ismerősünkkel, akcentus nélkül. Legalábbis ő azt mondta hogy szinte észre sem vette volna hogy külföldi.
2013. szept. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!