Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért néznek tolvajnak a...

Miért néznek tolvajnak a legtöbb boltban? Másokat is figyelnek?

Figyelt kérdés

Amikor vásárolok valami ABC ben, akkor mindig azt veszem észre, hogy válogatom, melyik üdítőt vegyem, nézem az árait, esetleg, a szavatosságát, és mindig az tűnik fel, hogy a biztonsági elsétál a sor végén, és figyel.

Vagy kerestem, melyik sorban van a tej, és jöttek mögöttem, na persze távol, de azért kísértek.

Miért néznek tolvajnak?

Vagy mindenkit figyel a biztonsági őr? Ez a dolga?



2013. okt. 2. 19:56
 1/8 anonim válasza:
Mindenkit figyelnek. Személy szerint engem is idegesít, de hát nem lehet megbízni manapság senkiben.
2013. okt. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Ne aggodj,nem vagy egyedul. Mindig a kozelemben vannak. Multkor a Rossmannban nezegettem sminkcuccokat,aztan kifujtam az orrom,a zsepit zsebrevagtam,es amikor mentem volna ki a kijaraton,a biztonsagi or megallitott,es ki kellett forgatnom a zsebeimet elotte. Szemforgatva mondtam neki,hogy csak a zsebkendomet tettem el.
2013. okt. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez a dolguk.
2013. okt. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem egyszer átkutatta az őr a táskámat. Nagyon nem vettem jó néven, szerintem megalázó. Ráadásul nem is értem miért csinálta, mert vannak a ruhákon biztonsági berendezések, szóval valószínűleg sípolna (vagy hasonló) a kijáratnál. Azóta be sem tettem a lábam arra a helyre illetve a többi üzletükbe. Már viszolygok a helytől, rendkívül rossz marketingfogás egy ilyen kutakodás.


De arra is gondoltam már, hogy ezzel kényszerítenek vásárlásra. Mert ha végül nem veszel semmit, akkor olyan érzésed lesz, mintha úgy tűnne, akartál volna lopni, csak nem lehetett.

2013. okt. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez borzasztó..s ha megállit a rendőr és benéz az autód csomagtartójába,akkor mit csinálsz,nem ülsz többet volán mögé?

Nehéz megérteni hogy van akinek ilyen a munkája.

2013. okt. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ismerős az érzés. :D Bemegyek egy boltba, és néha a biztonsági őr úgy kinéz... főleg a Rossmannban. Tudom hogy ez a dolguk, de akkor is. Bár engem átkutathatnak, nem lopok, csak nagyon kellemetlen lenne a dolog.
2013. okt. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem ez önmagában a borzasztó.


Hanem, hogy akiknek ez a munkája, igen szelektívek a vizsgálódásaik alanyait tekintve.


Vegyük a jegyellenőröket.. A vonaton mellettem egy fickót azzal szívattak, hogy a 100ezer forintos bérlete mellől hiányzott egy igazolásról szóló igazolásról szóló igazolás. (most egy kicsit túloztam)

A minap velem szemben ülő rejtetterőforrásnál nem volt:

-bérlet

-jegy

-személyazonosító irat (semmilyen)

Az ellenőr száját húzogatva továbbállt, a rejtetterőforrás pedig zavartalanul folytatta útját végcéljáig. (nem túloztam, mert nem volt rá szükség)



Arról nem beszélve, hogy persze, hogy a nyugdíjas néni csotrogányát kutatja át a rendőr keresve sem találva szabálytalanságot, miközben az audis kopasz tohonya 200-zal száguld el mellettük talán egy hullával a csomagtartóban.


Hogy a kerítésébe áramot vezető idős urat kell előállítani, míg a gyilkoscigányoknak mindig bottal ütik a nyomát.


Értem én, hogy ez a munkájuk, és ugyanannyi pénzt kapnak, ha ténylegesen veszélyes emberek, bűnözők ellenében lépnek fel és növelik a biztonságot; mint ha a legkönnyebb prédáknál megfitogtatják szaktudásukat, de ez a gondolkodásmód rajtuk kívül senkinek nem érdeke. Nem növeli a biztonságot ez a hozzáállás.

2013. okt. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igazad van.

De itt a rendszer hibás és egy-két ember nem is tudja megváltoztatni.

Magányos hős zsaruk meg csak a filmekben vannak.

Nem árt tudni kinek hol van a helye a világban,sokan ennek köszönhetik hogy még életben vannak.

Ha túlbuzgó vagy és nagyon komolyan veszed magad akkor esetleg megpiszkálsz olyan embereket akik elintéznek egy telefonnal,már át is helyeztek,kirugtak,szarba kevertek vagy ha nagyon pattogsz akkor érhet egy baleset....

Nem részletezem,érted Te..

2013. okt. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!