Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért nem figyelnek az emberek...

Miért nem figyelnek az emberek arra amit mondok? Bármit csinálok, egyszerűen úgy érzem lenéznek, nem hallgatnak meg, nem vesznek komolyan. Úgy érzem mindenki más jobb nálam. Miért van ez?

Figyelt kérdés

Minden emberrel így van. Akárki egy kicsit is megismer, onnantól kezdve teljesen máshogy viszonyul hozzám. Ha társaságban vagyunk és én kérdezek/mondok valamit, senki sem hallja meg, gyakorlatilag belevágnak a szavamba, mintha ott sem lennék és egy totál más témát kezdenek boncolgatni, nem törődve azzal, hogy én mit kérdeztem/mondtam. Ha hangosabban mondom, akkor is el kell ismételnem 2-3-szor amit szeretnék, hogy valaki figyeljen rám. Ezen kívül úgy érzem az emberek lenéznek, semmibe vesznek, úgy érzem nem vagyok jó semmire, nem tudok megcsinálni semmit és folyamatosan kudarcot vallok. Olyan az egész mintha egy láthatatlan ember lennék, akit ha meg is hallgatnak nem veszik komolyan.


Mindez egy jó másfél éve kezdődött, előtte nem voltak ilyen gondjaim. Mitől van ez? Esetleg valami pszichés betegségben szenvedek? Kisebbségi komplexus? Előtte tényleg nem volt semmilyen hasonló problémám. Régen zárkózott voltam, ezen változtattam és jó pár évig boldogan éltem, úgy éreztem végre számítok.. aztán másfél éve teljesen megváltozott minden.. Nem történt különösebben semmi komoly az életemben. Akkor miért érzem ezt lassan 2 éve? Ebbe belebolondulok, akármit teszek nem vagyok képes változtatni ezen. Kérlek segítsetek! 23/F



2013. aug. 5. 16:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy ezzel egyedül. Sajnos ma a nagyképű, nagyszájú, erőszakos, tapló embereké a világ...

Nem tudom mit lehet ezzel kezdeni, talán próbálj hozzád hasonlóakkal ismerkedni. Ha van valami hobbid esetleg járj el ilyen klubba/szakkörbe vagy sportolj valamit, az is összehozza az embereket.

Én is el vagyok keseredve, pedig nem bántottam senkit, meg nincsenek furcsa dolgaim, hogy így ki kéne rekeszteni.

Bunkók az emberek sajnos.

2013. aug. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 LeftBehind ***** válasza:
100%

Üdv a klubban! Nálam ez az állapot kb azóta tart,hogy elkezdtem az iskolát.

20/F

2013. aug. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez volt velem is korábban pl egyetemen. Nem voltam túl bőbeszédű, de néha én is szoktam dumálni történeteket mesélni. Többször előfordult ugyanaz ami veled, hogy mondtam a magam kis történetét, és egyszer csak valaki fogta magát, belevágott a szavamba aztán elkezdett egy teljesen mást. Elég megalázó volt. Különben ez amiatt van, hogy nem tisztelik az embert nem néznek fel rá, sőt alsóbbrendűként kezelik.

Mi tehettek? Amit én. Éppen egy sztori közepén voltam, amikor megint valaki beleszólt engem lesz*rva új monológba kezdett. Eddig a pontig teljesen nyugodt voltam, sőt jó kedvem volt, de ekkor elborult az agyam teljesen, és megmondtam neki a véleményemet. Felemeltem a hangom és mondtam: "Nem esett le hogy még nem fejeztem be b*zd meg? Én megtisztellek azzal titeket, hogy minden nyamvadt sztoritokat végighallgatom, és ti nem vagytok arra képesek, hogy egy héten egyszer engem is végighallgassatok? Ha nem tetszik amit mondok, akkor szakíts félbe azzal, hogy nem érdekel, de ne ilyen paraszt módon!" (Persze a sok b*zd meg-et és káromkodást képzeld hozzá. - Amúgy életemben nem beszéltem még ilyen rondán mint akkor.)

Aztán mindjárt jött a válasz, hogy "bocs bocs, azt hittem befejezted". Erre persze megint kitört belőlem, hogy "jaja befejeztem, persze... amikor egyik alkalommal se tudtok végighallgatni, azt gondoljátok, hogy akkor mindig befejeztem..." . Itt még lenyomtam nekik egy monológot és otthagytam őket. Egy ideig nem is kerestem a társaságukat, aztán valahogy mégis egymásra találtunk, és azóta végighallgatnak. Szóval ezt kellene Neked/Nektek is, hogy leordítjátok az illetők fejét. Vagy esetleg amikor félbeszakítanak titeket, akkor fogjátok a cuccotokat látványosan összepakoljátok és otthagyjátok az emberkét.

Ne hagyjátok, hogy ilyen könnyen elnyomjanak benneteket! 30F

2013. aug. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Velem is ugyanez van, de nekem tényleg nulla önbizalmam van és sokszor egy nagy nullának érzem magam, amiről tudom, hogy irreális, mert kiderült, hogy egy csomó mindenben jó vagyok, de még mindig nem jött meg az önbizalmam... Ezt nem tudom jobban elmagyarázni. Viszont évekkel ezelőtt egy kedves "barátnőmtől" megkaptam, hogy kicsi vagyok és észrevehetetlen és ez olyan szinten betalált, hogy azóta sincs nap, hogy ne jutna ez eszembe és ne fájna. Először azt hittem, az a baj, hogy túl fiatalnak látszom és gyereknek néznek. Nagyon vékony voltam, ezért nekiálltam felhizlalni magam. Most dagadt vagyok, mint egy bálna, úgyhogy fogyhatok le, viszont már legalább nem néznek kölöknek. Viszont szerintem nem is a külsőmmel van a baj, hanem valami más lehet, mert nem boldogulok az emberekkel...és szerintem azért, mert depressziós vagyok. És az egész családom is az. Ezt próbálom magamból kiirtani, nem tudom, hogy fog majd menni. Lehet, emiatt is vagyok most egy dagadt bálna és nem tudok és nem is akarok leszokni a cigiről sem, mert anélkül már tényleg meghalnék. Szánalom a köbön.:) 24L
2013. aug. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ismét 24L vagyok, az előző. És a vicc az egészben, hogy én viszont nagyon szeretek beszélni és soha nem voltam visszahúzódó.
2013. aug. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nagyon jól ismerem a jelenséget. Sok évvel ezelőtt nálam is ez volt, aztán az önmagamon való tudatos munkával és az önbizalmam megerősödésével párhuzamosan elmúlt, mintha soha nem is lett volna. Szóval szerintem egyértelműen valami magabiztosságban bekövetkezett törésre vezethető vissza, illetve kérdés még hogy vajon van-e határozott önképed. Kineziológuson vagy pszichológuson gondolkodtál?
2013. aug. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
3-asnak: Húúú, tetszik nagyon ahogyan kiálltál magadért! Az én sztorim a tiedhez hasonlít, csak a végkifejlet lett egészen más. Egy "haver", akivel kb. 3 évig haverkodtam b.ta fel így az agyamat tavaly. A stílusa idegesített már egy ideje, hogy alapjáraton állandóan dumált, fosta a szót, úgy, hogy szinte levegőt sem vett, én meg csak bólogattam... mint a bólogatós kutya a kocsiban.. majd amikor véletlen szóhoz tudtam jutni, kb. alig várta, hogy levegőt vegyek, hogy Ő beszélhessen... állandóan belém fojtotta a szót, aztán egy napon megelégeltem, és elszakadt a cérna: leordítottam, mert ugyanígy belepofázott a mondandómba. A vége az lett, hogy én vagyok az önző, a magánakvaló, arrogáns valaki....MÉG Ő SÉRTŐDÖTT MEG!!
2013. aug. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 David82 ***** válasza:

Első válaszoló: Nem muszáj taplónak lenni, egyszerűen át kell humorizálni mindent, lazának kell lenni.

Én különben a tapló emberekkel is megértetem magam.

Kedves kérdező: Volna egy javaslatom, hogy mit tegyél: Olvasd el Brian Tracy: Maximális teljesítmény c. könyvét. Rengeteg dolog van benne azzal kapcsolatban, hogyan változtasd meg az életedet. Ha pár gyakorlatot alkalmazol, az biztosan sokat segít.

Egyébként szeretnék segíteni neked.

2013. aug. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 duftpunk válasza:
Ez érdekes, velem is ez volt. Odáig fajult hogy már megse szólalok csak ha konkrétan tőlem kérdeznek... Megszoktam a hallgatást. No comment...xD
2013. aug. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Velem is ez van kb azóta, hogy elkezdtem a sulit. Most nyolcadikos vagyok és végre kezdik megêrteni az emberek, hogy ha fölemelem a hangom akkor jobb ha hallgatnak :D

Remélem neked nem kell hozzá ennyi idő, hogy ezt elérd ;)

2017. nov. 2. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!