Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyire figyelnek oda az...

Mennyire figyelnek oda az egyszerű németek a köznapi beszédben a névelők helyes használatára?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy a hivatalos dolgoknál ők is nagyon oda figyelnek a névelőkre, de egy egyszerű párbeszédben nagy gondot okoz, ha tévesztek, vagy inkább az a fontos, hogy folyamatosan mondjam a mondandóm?

2013. szept. 17. 21:15
 1/5 anonim ***** válasza:

A névelőknél náluk is vannak kisebb kavarodások, mivel különféle nyelvjárásokban, illetve az eltérő országokban (Svájc, Ausztria, Németország) más-más névelője van ugyanazon szónak.

De Németországon belül is, pl. Bayernben egész egyedi megoldások vannka. :) (Most nem arra gondolok, mikor svábul beszélnek, és abból senki egy mukkot sem ért, hanem még akkor is, mikor elvileg Hochdeutsch-ot beszélnek.)


De persze van egy hivatalos, irodalmi német, és pl. nyelvvizsgán, meg irodalomban az az "igazi német".

2013. szept. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Inkább mond folyamatosan, ha valami zavarja, ki fog javítani, de alapvetően ők sem szokták túlerőltetni. És mint írták, nyelvvizsgára beseggelni, oda kell.
2013. szept. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm!

Már 10 éve tanulok németül, úgyhogy tudom, a névelők szabályszerűségeit és a szavakat névelővel együtt tanulom, de csak most vetődött fel bennem a kérdés, hogy az élő beszéd milyen lehet a névelők terén.

2013. szept. 17. 21:50
 4/5 mustafa33 ***** válasza:
Ha nem tudodd, használd a "da" névelőt, némely dialektben ezt használják a derre is és a diere is. A dasra pedig a de-t.
2013. szept. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 mustafa33 ***** válasza:
északon pedig fordítva, ott a plattdüütschben a der, die = de, a das = da.
2013. szept. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!