Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy nagyon zárkózott lánynak...

Egy nagyon zárkózott lánynak érdemes lenne kimennie külföldre au-pairnek? 21/L

Figyelt kérdés
Nyáron végeztem egy 2 éves csecsemő-és kisgyermeknevelő OKJ-n, de azóta se tudtam itthon elhelyezkedni vele, pedig rengeteg helyen érdeklődtem. Pontos, precíz, rendszerető, megbízható és kötelességtudó vagyok, azonban nagyon zárkózott és nehezen szokom meg az új helyzeteket, embereket. Már irodai, adminisztrációs munkára is jelentkeztem, de onnan is visszautasítottak, mert kell gyakorlat, végzettség, nyelvtudás. Végig németet tanultam, de a 2 év alatt sokat felejtettem, így nem biztos, hogy boldogulnék kinnt. Nyelvvizsgám sincs. Gondolkodtam, hogy újra magamtól itthon elkezdem tanulni, de azért jó lenne egy tanár aki mindig motivál a tanulásra és felkészít nyelvvizsgára. Okt.31.-én lejár az eü biztosításom is elesek a diákbérlettől, ingyenes vidékitől és addig mindenképpen muszáj lenne valahol elhelyezkednem. Talán sztem azért nem találok munkát mert nincs is önbizalmam, zárkózott vagyok, félek, hogy nem fogom jól végezni a munkámat és a kollégák sem fogadnak majd el. Nem tudom mit csináljak de okt. 31. mindjárt itt van és semmi célom.
2013. okt. 8. 14:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Németországba mindenképpen mehetsz, ott nem is várják el, hogy tökéletesen tudd a nyelvet, a legtöbb au-pair föként nyelvtanulás miatt csinálja. (Itt kötelezö a családnak fizetnie a nyelvtanfolyamot az au-pairoknak, illetve biztosítani a lehetöséget arra, hogy részt vehessenek rajta.) Csak annyi nyelvtudást várnak el, hogy valamennyire meg tudjad magad érttetni.

Egy zárkózott embernek sokkal könnyebb itt élni, mint MO-on, mert itt a legtöbben alapból sokkal zárkózottabbak, és ezt várják el másoktól is - az pl egyáltalán nem szokás, hogy a magánéletröl beszélnek, vagy a szomszédok átjárnak egymáshoz.

A pontosság, precízség, rendszeretet kimondottan elöny. Gyakorlatot nem várnak el, a legtöbb helyen megvan pontosan, hogy miket kell megcsinálni, váratlan dolgokat csak ritkán.


Szerintem kezdj bele, föként ha szakképzettséged is van a gyerekkel kapcsolatban, akkor sikerülni fog.

2013. okt. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ha érdekelne a dolog, akkor ne vesd el az ötletet. Lehet, hogy egy másik országban jobban össze tudnád szedni magad, mert muszáj lenne, ott nincs másra várás, tanárra számítás, hogy ő majd mondja hogy tanulj, ott csak te leszel. Sok helyen ez úgy megy, hogy nyelviskolába is küldik a fogadó szülők az au-pairt, tehát még taníttatnak is.
2013. okt. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!