Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kell viselkedni hogy...

Hogyan kell viselkedni hogy mindenki jó fejnek tartson, és mindenki örömmel beszéljen rólam?

Figyelt kérdés

Most önzően hangzik a kérdés, és ostobán is.

De elmondom pontosan mire gondolok.

Vannak azok az emberek akiket valahogy mindenki bír, na nem úgy, hogy "jajj, hát annyira szeretem azt az embert!" nem, hanem csak mindenkinek van jó véleménye róla, mindenki rendes vele.

Az osztályomban is volt egy ilyen csaj, mindenki kedves volt vele, mindenkivel jó fej volt,s egített másokon, kérték is mindig a segítségét, mindig jót mondtak róla, soha nem hallottam senkitől, hogy bárki ne szeretné. Ha nem is imádták mindannyian, de szívesen elvoltak vele.

Ilyen osztály "középpontja" volt habár mindenki külön volt csoportokban.

És Ő olyan személyiség, hogy bárhova bekerül, bárkivel ismerkedik mindenki rendesnek tartja, jó fejnek, a tanárok mindig őt bízták meg mindennel annak ellenére, hogy Ő nem volt az a kotnyeles "majd én megcsináom!" személy.

És ezt irigylem! Engem páran utáltak az osztályból annak ellenére, hogy semmit nem tudtak rólam, max a nevemet, meg mikor bemutatkozás volt, meg hallottak másokkal beszélni, de ennyi. Nem is utálatnak nevezném, inkább annak, hogy az én ilyen vagyok, hogy "komoly, kötelesség tudatos, felelőség teljes, és gondolok a jövőre" jha rám szóltak a tanárok, én csöndbe maradtam. ők akik nem szerettek engem meg pont ezek a "Bulizás, pia, cigi, lesz***om, éljünk a mának!" ha rájuk szólt a tanár még elkezdtek feleselni!

És a szemükben ilyen "szánalmas" lúzer voltam.

Szóval nem utálhattak joggal!

Na és ezt nem értem! Hogy kell ezt megcsinálni? Hogy olyan legyek mint az a csaj az osztályból? Hogy senki nem utálta, senki nem nézte semmibe, és mindenki jót mondott róla.

Annak ellenére, hogy ezekkel akik utáltak engem, Ő sem értett egyet, nem nagyon csípte őket.

Hogy kell úgy viselkedni hogy bármilyen társaságba bekerülök szeressenek engem?



2013. okt. 8. 22:25
 1/2 acelsziv ***** válasza:

"Ő olyan személyiség, hogy bárhova bekerül, bárkivel ismerkedik mindenki rendesnek tartja"

Ott a válasz a kérdésedben. Személyiség. Ez adja a viselkedést is.

2013. okt. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"én ilyen vagyok, hogy "komoly, kötelesség tudatos, felelőség teljes, és gondolok a jövőre" jha rám szóltak a tanárok, én csöndbe maradtam."

"ők akik nem szerettek engem meg pont ezek a "Bulizás, pia, cigi, lesz***om, éljünk a mának!" ha rájuk szólt a tanár még elkezdtek feleselni!"


Igen, "én a jó, ők a rosszak". Itt az a bizonyos jogalap az utálatra (az ő szemszögükből). Ha nem is mondod nekik kerek perec, azért ez érződik.


Amúgy a kérdésre a válasz: úgy kell viselkedni, ahogy az adott társaságban elvárják. Az előnye az eredmény, amire áhítozol. A hátránya, hogy hamarosan egy vadidegent látsz majd a tükörben.

Van olyan személyiségtípus, aki könnyen alkalmazkodik, nyitott, befogadó, talán ez a lány is ilyen. Nem arról van szó, hogy mindenki elvárásait lesi, hanem jó emberismerő, és elfogadja a környezetét olyannak amilyen (persze csak addig, amíg nem akarják az akaratukat ráerőltetni). Az ilyen ember viszont nem akarja, hogy mindenki jófejnek tartsa. Aki be akar vágódni másoknál, az érezhető a viselkedésén, és ez nem szimpatikus, mert azt a benyomást kelti, hogy el akar érni valamit (el is akar, azt, hogy örömmel beszéljenek róla).

2013. okt. 9. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!