Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem lelkesedünk egy...

Miért nem lelkesedünk egy kicsit jobban?

Figyelt kérdés
Nagyon gyakran hallani, hogy mi, magyarok milyen pesszimisták vagyunk, hogy bár gyönyörű az országunk, de világviszonylatban nem vagyunk valami nagyon boldogok és elégedettek, és sok köztünk az irigy ember, nem nagyon tudunk örülni a másik ember sikerének. Valóban így volna? Különösen olyanok véleményére lennék kíváncsi, aki élnek vagy éltek külföldön, vagy gyakori kapcsolatban vannak külföldiekkel, így tapasztalhatják, hogy ez mennyire igaz vagy sem?

2013. okt. 9. 15:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem nagyon fordultam meg még külföldön eddigi életem folyamán sajnos.Viszont a munkám során azért látok külföldieket,akik jóval mosolygósabbak,lazábbak,barátságosabbak az esetek többségében,mint mi,akik között elég sok távolságtartó és lekezelő modorú akad.Nyilván az előbbi személyek viselkedése magyarázható az eredendő optimizmusukkal,míg mi ebben meglátásom szerint valóban nem járunk az élen.

Ezenkívül mindenhol tapasztalható az a munkamorál,amely szerint a fő trend mások eltaposása és kitúrása,mások kibeszélése,és sajnos ez nem csak primitívebb,hanem elvileg kultúzáltabb rétegből származó embertársaink körének divatja is.

2013. okt. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, én is van, hogy összefutok külföldiekkel, és rendesen elszomorít, hogy hozzájuk mennyire nincs összetartás nálunk, és tényleg menyire fúrjuk egymást (tisztelet a kivételnek). Mert a másik kibeszélése persze alapból nem szép, de vannak ennek enyhébb változatai, amikor csak úgy felületesen megemlítünk valamit a másikkal kapcsolatban, de itt néhol rendesen kézzel fogható a rosszindulat. Szerintem nagyon szép az országunk, és ennek ellenére valahogy mintha még erre sem lennénk eléggé büszkék, de embertársainkra meg aztán tényleg nagy ritkán csak, pedig szintén külföldiek szájából hallani, hogy amúgy mennyi tehetséges magyar ember van, meg ugye a díjaink is magukért beszélnek.


Biztos nem jó most az összehasonlítási alap, amiből kiindulok, mert nem a nívó magas foka a tehetségkutató műsorok zöme, de pl. ott is megfordulnak igenis jó hangú, jó kiállású..stb. emberek, és néha csak el-elolvasok egy-két hozzászólást, és nagyüzemben megy a másik lehúzása, néha olyan trágár módon,hogy az döbbenet. Ha nem tetszik valami, miért nem lehet felállni és elhagyni csendben az épületet vagy csak annyit mondani kommentben: nem tetszett, vagy voltak nála jobbak is...vagy valami ilyesmi? Meg persze ki lehetne vesézni, hogy miért nem tetszett x y z előadása, na de a mocskolódás sehová nem vezet, attól nem lesz jobb annak sem, aki írta! Vagy ilyenkor a mocskolódók megerősítést akarnak kapni más szitkozódóktól? Nem értem...

2013. okt. 9. 15:39
 3/6 A kérdező kommentje:
Persze a tehetségkutatók csak egy példa, beszélhettem volna a képzőművészek közötti utálkozásról, vagy a táncművészek rivalizálásáról, vagy bármi másról
2013. okt. 9. 15:41
 4/6 A kérdező kommentje:
Még valami eszembe jutott: hogy mennyire képesek vagyunk kiborulni attól, vagy tiszta hülyének nézni a másikat, csak mert más stílusú zenét szeret...pedig mennyire unalmas lenne,ha mindenki ugyanazt az énekest vagy zenészt vagy együttest szeretné, nem? o.O
2013. okt. 9. 15:45
 5/6 anonim ***** válasza:

Én őrülök más sikerének.

Itt Mo-Ban mástéren van a baj. Azt hiszik sokan hogy haladni csak valaki más kárán lehet.

2013. okt. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
58%

Azért nem lelkesedünk, mert nincs mi miatt. Állandó stressz, létbizonytalanság, stb. Egyáltalán nem vagyok pazarló, viszont nincs pénzem sok olyan dologra sem, amit szeretnék és nem valami fölösleges luxuscikk. Ha sikerül is megvennem valami jó kis dolgot, és esetleg nálam van az utcán, akkor rettegjek, hogy mikor jön nekem 10 cigány, hogy kiraboljon, vagy hátba szúrjon, amikor nem számítok rá, és utána egy életre tolószékes legyek például.


Van munkahelyed, meddig? Amíg ki nem utálnak vagy kirúgnak valami mondvacsinált okkal, hogy beprotezsáljanak valakit a helyedre?


Hogyan legyek boldog egy olyan országban, ahol szándékosan félelemben tartanak egész életemben?

2013. okt. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!