Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért útálja magát mindenki?

Angelik@ kérdése:

Miért útálja magát mindenki?

Figyelt kérdés

Jézusom!

A 12 évestől, a 60 éves családanyákig mindenki azt a kérdést teszi fel, hogy miért ilyen szerencsétlen, vagy rossz az élete?! Kövér vagyok, vékony vagyok, nagy a mellem, nincs is mellem....

Idősebb emberek véleményét szeretném kikérni, hogy régen is így volt ez? Miért változott meg minden ennyire?..:/ Annyira rossz látni mikor sétálok az utcán, alig látok olyan embert aki nincs "kiégve", vagy az arcára írva, hogy elege van mindenből...

Csak azért kérdezem, mert akiket ismerek idősebb nénik/bácsik, teljesen jó felfogással élnek. Mosolyognak, ha baj is történik, annyit mondanak hogy "majd megoldjuk együtt"... ez a tulajdonság miért veszett ki belőlünk?


2013. okt. 15. 12:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem például jó az életem, elégedett vagyok, de ha az utcán rám néznél, nem azt fogod látni, hogy mosolygok, sőt rólam is azt gondolnád, hogy szerencsétlennek érzem magam.
2013. okt. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tudod, vannak kilátástalan helyzetek. Többnyire a hitel, a pénztelenség. Erre minden rá megy (párkapcsolat, család, ház, kocsi, a külsőnk mert nem tudunk magunkra költeni). Régen ennyi gyilkosság, és öngyilkosság se volt.
2013. okt. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én nem utálom magam és elégedett vagyok az életemmel, pedig ha akarnék én is találnák olyan dolgot, ami miatt rinyálhatnék. Engem általában nem érdekel semmi és senki, kivéve akkor, ha az a tényező, vagy személy pozitívan hat rám.. minden mástól elzárom magam, ennyi az egész. Csak azért írtam le, hogy lásd, az idős embereken kívül is vannak olyanok, akik nem nyavajognak. (20L)
2013. okt. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az idősebbek elégedettek, hogy megérhették a nyugdíjas kort, van egy fix rendszeres jövedelmük.

A mai középkorúak, én is úgy érzem, hogy a rendszerváltás rendesen felborított dolgokat. Régen voltak gyárak, üzemek, vállalati üdülők. Most is van külföldi tulajdonosú gyár, de 3 hónapig foglalkoztatják az embert, vagy 80 ezerért 3 műszakozik. Minden bizonytalan és kilátástalan, semmire nem lehet alapozni. A közmunka sem megoldás, mert miért mosolyogjon az ember, ha pl tudja, hogy csak 3-6 hónapos munkaszerződése van és utána ismét munkanélküli. A munkaügyi kp. sem foglalkozik semmivel, jóformán csak listázzák az embereket. Egyik ismerősömnek 138 nap hiányzik a nyugdíjhoz. Őt már senki nem fogja felvenni, közmunkára meg a kora miatt nem közvetíthető.

Van egy értelmes gimnazista gyermekem, de nem tudom továbbtaníttatni, mert nincs miből. Ha az én helyzetem kilátástalan, vele mi lesz?!

Egyre később alapítanak a fiatalok is családot stb.

A bizonytalanság, ami legjobban elkeseríti az embert, de még lehetne sorolni.

Jó annak, aki csak pl a mellmérete miatt aggódik.

2013. okt. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én 19 évesen tök jól érzem magam annak ellenére, hogy nem éltem luxusba, a családi életem nulla és megbízható barátaim sincsenek ráadásul a barátnőm is megcsalt. És alkoholista se vagyok, nem élek kábítószeren és a tanulmányaim se a legeredményesebbek, de ennek ellenére jól élek és a jövőmre koncentrálok, ahol pénztől függetlenül szeretnék élni a természetbe stressz nélkül.


Ettől függetlenül, ha utcán találkoznánk az én szemembe se látnád meg a boldogságot viszont belsőleg lelkileg totál rendben vagyok. Csak nem szoktam idétlenül mosolyogni másoknak, mert egyszerűen hidegen hagynak a mai emberek. Amúgy is ki akar ilyen embereknek megfelelni? Az emberek semmibe vesznek, de ha értékelnének is, akkor se érdekelnének a véleményük.

2013. okt. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A média is nyom rá egy lapáttal erre is. Minden 2. reklám arról szól, hogy a nőnek/pasinak nem tetszik a haja-foga-bőre-alakja-ruhája-autója, stb. és ezen csak az a termék tud változtatni, amit reklámoznak :P.
2013. okt. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]


Csakhogy ne menjek olyan messzire.


A középkorban utálhatták a legjobban az emberek az életüket. Én is ismerek idősebbeket, akik most állnak a nyugdíjkorhatár előtt. Ők nem mosolyognak...

2013. okt. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Örülök hogy sokan mégis boldogok és pozitívan gondolnak a jövőre. Ez nekem is ad egy lelki pluszt, ha lehetek őszinte.:) Valaki azt írta hogy boldog, de nem akar megfelelni az embereknek. Szerintetek amiatt van ez, mert túl sok az elvárás? Ez talán nem lehet rossz gondolat...

Párkapcsolatban, emberi kapcsolatokban, munkában, az élet minden területén elvárják hogy maximálisat nyújtsunk.

Sokszor úgy érzem az emberek nem is akarnak változtatni, elfogadták a sorsukat és próbálják húzni magukkal azokat is akik körül veszik. Nekem sajnos nővérem ilyen.:D Bármi ötletem van és megosztom vele, rögtön rávágja hogy hülye vagyok és nem fog sikerülni. Ezt nem szeretem, talán sokat segítene ha meghallgatnánk a másikat és bíztatnánk a célja elérésében. Pozitív gondolkodású emberekkel akarom magam körül venni. Indulásnak nem is lenne rossz...

2013. okt. 15. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!