Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hiszi sok vidéki azt,...

Miért hiszi sok vidéki azt, hogy a Budapestiek beképzeltek és bunkók?

Figyelt kérdés

2013. okt. 19. 16:28
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Sokszor tapasztalom, hogy a vidékiek nagyon kritikus hangnemmel viszonyulnak a fővárosban élők felé. És gyakran a véleményüket általánosítják, ami nagy hiba. Mert nem gondolom, hogy egy 2 milliós városban mindenki egyforma viselkedésű...
2013. okt. 19. 16:32
 2/24 anonim ***** válasza:
52%

Úgy gondolom, hogy van ellentét a két tábor között. Nekem vannak falusi és fővárosi ismerőseim is, én kisvárosban élek, de éltem megyeszékhelyen is.

A falusiak azt hiszik, a csirke, disznó kuriózum, és nem láttam még almát fán. A fővárosi meg azt, hogy sosem járok sehová, bezzeg Pesten minden van. Ja, hogy másfél órát utazik érte? Azalatt én 3* eljutok a megyeszékhelyre.

2013. okt. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
58%
Ugyanmár senki sem tartja õket beképzeltnek. Ami engem idegesit, hogy "vidéki" még a nagy városokra is ezt a szót emlegetik.
2013. okt. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Szafica ***** válasza:
79%
Ennyi erővel ezt is kérdezhetnénk: "Miért hiszi sok budapesti azt,hogy a vidékiek parasztok?".
2013. okt. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
86%

Utolsó igazad van. Ugyanis vidéki élet a falura, tanyákra, mezõkre stb.jellemzõ.

A franciàk pl. csak ezekre használják ezt a "vidéki"szót.

2013. okt. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
81%

"Miért hiszi sok vidéki azt, hogy a Budapestiek beképzeltek és bunkók?"...Hát talán mert azok? :D


Persze, nem lehet ráhúzni ezt x millió emberre, főleg hogy azért a pestiek fele is vidékről felkerült, diák, vagy dolgozó ember. De én azt vettem észre, hogy a tősgyökeres pestiek igenis lekezelőek. Mikor munkatársammal beszéltem, és kérdezte hogy "Mit tartotok otthon, disznót, lovat, kecskét?" egyszerűen olyan undorral mondta ki ezeket a szavakat, ahogy csak a pesti emberek tudják. Vagy akármi nem tetszik nekik, rögtön vidéki bunkóznak.


De persze ahogy előttem írták, fordítva is megvan ez, hogy egy kis faluban azt hiszik meg se tudod különböztetni a kutyát a macskától.


Meg ja, számomra is ez a leggázabb, hogy van "Pest" és "Vidék", és ez utóbbit sok pesti úgy képzeli el, mintha ott valami nomád életmódot folytatnának az emberek, pedig ebbe 50-100-200 ezres városok is beletartoznak.


Meg ahogy írjátok, vidék-paraszt, pest-városi, így nézik, holott manapság rengetegen költöznek nagy városból kisebb városokba, vagy a körülöttük lévő falvakba, na meg akik falun élnek ott is ismerek olyat hogy életében nem volt a kezében kapa, ásó, pedig alap dolgokat megtermelhetne.

2013. okt. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
78%
Sokan meg is tapasztalják, nem csak hiszik.
2013. okt. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
72%

Én úgy vettem észre a 22 évem alatt, hogy a sok fővárosi (azok, akik ott nőttek fel, és ott élnek) kicsit lekezelőek a vidékiekkel, mondván, hogy parasztok. Olyan stílusban beszélnek róluk, mintha hülyék lennének, vagy alacsonyabb intelligencia szinttel rendelkeznének.

Csak az a helyzet, hogy bunkó parasztok termelik meg a búzát, amiből kenyér lesz, és fejik meg a tehenet ... stb.

A vidéki oldalról viszont ugyanúgy nézik a való világot, vagy hasonló műsorokat.

Vidéki gondolkodásmód az is, hogy "az se tudják mi az a kapa", ami igaz is valamikor, mert én el nem tudnám képzeli, hogy úgy nőljön fel valaki, hogy ne kapált már volna, vagy ne vágott volna fát, de hát ott nincs mit kapálni, nincs fa, amit vágni kéne.

2013. okt. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
64%

10-es vagyok.

Azért az is igaz, hogy a megyeszékhelyeket is bele szokták venni a vidékbe. Mintha két részre szakad volna az életforma. Van a főváros, és van vidék.

És mivel minden nagyobb döntés a fővárosban zajlik (választások, tüntetések, törvényhozás) ezért olyan felfogás van, hogy csak idézőjelben "ott van az ész". És ott zajlik a budapestiek körül az ország sorsa.


Egy megyeszékhelyen élő ,,vidéki"

2013. okt. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Miért hiszi sok budapesti azt, hogy a vidékiek parasztok?

Szerintem amúgy hülyeség ez az vidékezés és budapestizés. A sötét, tudatlan emberek körében fordul elő. Velük pedig nem kell foglalkozni. 21/L Pécsről.

2013. okt. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!