Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hiszi sok vidéki azt,...

Miért hiszi sok vidéki azt, hogy a Budapestiek beképzeltek és bunkók?

Figyelt kérdés

2013. okt. 19. 16:28
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
19%
Mert a vidékiek primitív, tudatlan bunkók, nem úgy, mint mi Pestiek.
2013. okt. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
84%
Mert mindenkit levidékieznek, aki nem budapesti!
2013. okt. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
74%
éltem Budapesten,és tény,hogy sokkal arrogánsabbak az emberek..vidéken meg közvetlenebbek,ami parasztságot illeti,jóval több van a nagyvárosiakból,mert még egymást sem nézik kellőképpen emberszámba.Szép Napot :)
2013. okt. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
82%
Éltem Budapesten 3 évet, ott mindenki paraszt, bunkó, rossz indulatú, arrogáns. beképzelt és mindig sietnek.
2013. okt. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
51%

Nem hisszük azt, hogy minden fővárosi bunkó, de sajnos valóban sokszor tapasztalni olyat, hogy a falusiakat le bunkó parasztozzák, vagy elítélik az életmódjukat. De fordítva is: a falusiak, vidékiek is sokszor lenézik a budapestieket.

Ez alap intelligencia kérdése. Nem vagyunk egyformák, de attól még senki nem jobb, vagy rosszabb a lakhelye miatt, mint a másik.

2013. okt. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Már megint ez a kérdés, múltkor már válaszoltam rá.

Nekem a falusi a vidéki,A városi meg városi, én 10ezres városban lakom és nem tartom vidéknek egyáltalán.

2013. okt. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:
25%
Én, ha tehetném sem élnék vidéken , csak a fővárosban Budapesten. Nem tudom miért. Ebbe nőttem bele, és nem tudom elengedni. Próbálok mindig kedves, segítőkész lenni az emberekhez. Persze az is igaz, hogy amikor rosszabb napom van, akkor lehet talán egy kicsit idegesebben nyilvánulok meg, de ez nagyon ritka. Egyébként meg a nagy nyüzsgéssel, lüktetéssel is magyarázható az, hogy a mi fővárosiak egy kicsit idegesebbek vagyunk néha.
2013. okt. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Szerintem azért a "nyüzsgés" is totál relatív, Pesten sem mindenki a belvárosban él, külsőbb kerületek pont ugyanolyan csendesek, mint akármelyik kisebb város, nincsenek többen a buszon, és ugyanúgy tele van emberekkel a teszkó.
2013. okt. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Abból nekem is elegem van, hogy sok budapesti számára minden, ami nem Budapest az rögtön vidék. A vidék az vidék és falu, még véletlenül sem város számomra. Sokszor a tv-ben is hallom a vidékezést, nekem olyankor automatikusan egy kis falucska jut eszembe, közben pedig egy nagyobb városról szól a hír. A vidékezés szóban valami lekezelőt érzek. Az senkit sem jogosít fel arra, hogy beképzelt legyen amiatt, mert Budapesten született, attól ő még nem lesz több a másiknál. Jó volna, ha az emberek nagy része nem azt nézné, hogy hova valósi a másik, hanem azt, hogy ki milyen ember: jó vagy rossz. Mondjuk azt is szintén észrevettem, hogy a falusiak is sokszor azt hiszik a városiakról, hogy fogalmuk sincs a kertészkedésről meg a háziállatokról. Egy határon túli nagyváros lakója
2013. okt. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Budapesten éltem 20éves koromig.

Tapasztalatom, hogy ahol sok ember van, ott sok a bunkó.

Amikor fellöknek a metróban, és engem hibáztatnak, amikor vérző pofával keresem a panaszirodát, hogy jegyzőkönyvbe vegyék az esetet...

Amikor elütnek embereket autóval, és féknyom nélkül tovább mennek...

Amikor fényes nappal kést rántanak rám és elkérik az órámat...

Amikor nem lehet 5 percre otthagyni valahol a bringát, mert mire kijövök a boltból, kiszúrták mindkét kerekemet...

Amikor a rendőr álkulcsos betörésnek minősíti a baltával kettévágott tároló ajtót....

Amikor több a korrupció olyan mértékű, hogy már külföldön cikkeznek róla... ( [link] )

Amikor ráköszönök valakire illedelmesen, hogy megkérdezzem, mennyi az idő, azt mondja hogy a jó kva anyádat te kis bunkó paraszt! Még órád sincs? (vagy egyszerűen csak előveszi a gázspryt és le akar fújni)...

Amikor az öreg lánynak akarok segíteni, hogy az elejtett cuccait összeszedem, és tolvajt kiált rám....

Amikor emberek gerinctelenül agyon tapossák a másikat a munkahelyért...

Amikor egy budapesti kórházban nem hajlandóak a betegeket kezelni, mert területileg nem oda tartozik, de amúgy éppen budapesti szennyben kapott el egy betegséget...



... akkor feltesz valaki egy ilyen kérdést.


Szerintem hallgassad hétfőn 10:00-tól a Szőke Rádiózik adást a Tilos rádión. És rájössz, hogy nem olyan rossz az a vidéki élet. 8:00-tól meg a budapesti életbe lehet betekinteni.

2013. okt. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!