Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hiszi sok vidéki azt,...

Miért hiszi sok vidéki azt, hogy a Budapestiek beképzeltek és bunkók?

Figyelt kérdés

2013. okt. 19. 16:28
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat.
2013. okt. 19. 21:13
 22/24 anonim ***** válasza:

az én tapasztalataim: pl. ezért hiszik, mert ami a kérdésben is benne van. mi az, hogy vidék??? szerintük (sokak szerint) van Pest, ahol van színház, mozi, étterem, tömegközlekedés, stb. meg van a falucska, ahol semmi. a többi várossal mi lesz?

Kapolcson voltam egyszer, mikor beszélgetésbe keveredtem egy mellettem ülővel. kérdezget, mondom, igen, szoktam ide lejönni, meg aznap voltam átúszni a Balatont, az is ekkorra szokott esni. mire kérdezi: és csak ezért szoktál lejönni? mondom, honnan lejönni? mire ő: miért, nem pesti vagy? Kapolcsot, a Művészetek völgyét a pestieknek találták ki, vagy mi? ott lakók nincsenek is? Veszprém megyében van, és én veszprémi vagyok, a megyéből se kellett kimennem. de őszerinte ott mindenki pesti. másik: régen szoktam chatelni. egy illető, akivel beszélgettem, kérdezi, hogy mikor megyek Pestre. mondom, már miért mennék? erre ő: miért, hát csak feljárogatok, nem? nem, már miért tenném? hacsak nem valami céllal? ő úgy gondolta, mindenki, aki nem pesti, feljár oda szórakozni, mert máshol nyilván nincs ilyen lehetőség, s mindenkinek ez a vágya...ja, van más pesti ismerősöm is, aki nem képes felfogni, hogy miért is nem szeretnék oda költözni. mert hát mindenki odavágyik, nem?

még egy: szintén pesti, hogy "vidéken megterem a zöldség, gyümölcs, stb." ja, nyilván a vidéken mindenki gazdálkodik, nincsenek lakótelepek, és a kaja meg amúgy is magától terem.

2013. okt. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

Én vidéken nőttem fel. Ezért nagyon jól ismerem a vidéki emberek gondolkodásmódját, mentalitását, de ezt ugyanúgy elmondhatom a Budapestiekről. Én úgy gondolom, hogy Budapesten és vonzáskörzetében sokkal teljesebb életet lehet élni, mint máshol az országban. De megértem azokat az embereket is akinek a vidéki élet jobban fekszik. Ezt tiszteletben tartom.

Én amikor vidéken (Pakson) éltem még, sosem zavart, ha azt mondták rám, hogy vidéki. Engem ez a kifejezés nem sértett. Nem tudom, hogy miért tartják ezt a kifejezést sértőnek egyesek. Sosem értettem.

Ez a vidék-Budapest ellentét mindig jelen lesz, változtatni nem lehet rajta, mivel kicsi az országunk, és ezért fővárosközpontú. Ha lennének Bp. mellett nagyvárosok, akkor talán más lenne a felfogás Budapestről és a vidékről.

Mindenesetre még egyszer köszönöm a válaszaitokat. Egyiknél-másiknál jót nevettem, mulatságos volt. :)

2013. okt. 19. 22:53
 24/24 anonim ***** válasza:
Hallgass Burzsoá nyugdíjasokat.
2013. okt. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!