Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tudom, hogy a nemzeti dohánybo...

Tudom, hogy a nemzeti dohánybolt már lerágott csont de erről mit gondoltok?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, hétfőn már 18! :D Ma rengetegett gyalogoltunk barátnőmmel és bementünk egy dohányboltba, mert csak az volt nyitva és szörnyen szomjasok voltunk, gondoltuk kivételesen egy üdítőt vehetünk, hisz még egy presszó se volt nyitva. Már az ajtóban az eladó nagyon ellenszenves módon kitessékelt minket, hiába mondtuk, hogy csak innivalót szeretnék.Mondtuk, hogy az ajtóba kifizetjük csak akkor hozza oda.Erre elkezdett ordibálni, hogy tünjünk ki, mert rendőrt hív.Próba szerűen bementünk még kettőbe és onnan is kizavartak bár, a harmadik helyen az ajtós módszerrel kiszolgált a csávó de Ő is húzta a száját.

Értjük mi, hogy ez a törvény de szerintem ez a hangnem túlzás.Főleg, hogy míg 3 dohánybolt volt nyitva a környéken, bolt egy sem.


2013. okt. 23. 21:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
51%
Abszolút túlzás, amit ezek a nyomoroncok csinálnak, de már meg se lepődök. Csak az a szar, hogy egy csomó energiát ilyen felesleges dolgokba fektetnek és nem abba, amibe tényleg kellene.
2013. okt. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez az egész dohánybolt dolog pont arra nem jó, amire kitalálták. Ettől nem fognak kevesebben dohányzás okozta betegségekben meghalni.

A fiatalkorúakat kiszolgáló boltokat csúnyán megbüntetik, be is zárathatják, akár végleg is. Ezért idegesek, mérgesek.

Ez van.

A pár napot értem, de hát a jog az csak fix számokkal tud dolgozni. Három nap az három nap. Semmi lényeges nem fog változni hétfőig, hétfőn. Az meg hogy fejben és lélekben ki felnőtt, egészen más kérdés.

2013. okt. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
19%
ha nem cigit akartatok venni,akkor köteles kiszolgálni.....
2013. okt. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a városban az egyetlen non-stop dohányboltot harminc napra bezáratták, mert kiskorúaknak adott el cigit. Képzelheted, hogy mekkora bevételkiesést jelentett ez neki:) Pláne, mivel frekventált helyen is van és piát is árulhat.
2013. okt. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
29%

én úgy tudom hogy 18 év alatt be lehet menni a dohányboltba sőt vásárolni is lehet csak nem dohány terméket és amíg ti bent vagyok addig nem lehet senkit kiszolgálni cigivel vagyis üdítőt lehet venni csak cigit nem legalább is én így tudom

bár megértem a boltosokat is mert pl ti bent vagytok jön egy ellenőrzés és van nálatok egy bontatlan cigi isten nem mondja meg ,hogy ti nem ott vettétek

2013. okt. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
#4 be se mehet kiskorú
2013. okt. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Ez már eleve azért hülyeség, mert mikor belépsz az ajtón az eladó rohadtul nem tudja, hogy mennyi idős vagy. Én 23 vagyok, jó indulattal kinézek egy gimnazista lánynak. Mégsem küldött ki és nem nézett rám bunkón az eladó. Odamentem a pulthoz, kértem egy cigit. Ő elkérte a személyim és viszlát. Üdítő vásárláshoz meg nem kell személyi. Szóval nem is értem ezt a jelenetet, hogy beléptél az ajtón és egyből személyi vagy hogy?
2013. okt. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
A hangnem ugyan nem volt szép, de sajnos neki van igaza, ha nem szolgál ki. Az ellenőrök igencsak gerinctelenek tudnak lenni, pont az ilyen, pár nap múlva nagykorú próbavásárlókat alkalmazva. Ők gondolhatták akár azt is, hogy ti is próbavásárlók vagytok. Paráznak a ti korosztályodtól! Ha bebuknak, 30 napra lehúzhatják a rolót, milliókat bukhatnak, ennyit nem ér a te ásványvized. Vígasztaljon a tudat, hogy hétfőn már legálisan vásárolhatsz akár cigit, akár üdítőt. :) csak igazolvány legyen nálad! Boldog születésnapot!
2013. okt. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
18 éven aluli nem mehet a dohányboltba, teljesen mindegy mit vásárol. Ez a törvény, ha nem tartja be megbüntetik. (Veszprémben volt pár hete ebből nagy balhé)
2013. okt. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Utólsónak köszönöm. :)

Igen, pont ahogy írtad kedves 23 éves válaszoló: beléptünk, tettünk két lépést a pult fele és már kérte a személyit.

Nem cigizünk, mondtuk is. De azt még megértem, hogy nem engedbe de nincs annyi emberség manapság az emberekbe, hogy oda hozz egy colát az ajtóhoz, amikor -nem biztos, hogy tudta magától de mondtuk- nincs nyitva semmi ahol vehetnénk?!

Nem egy angyal vagyok de én személy szerint ebbe a max. 2percbe nem haltam volna bele, főleg ha egy vásárló sincs bent.

De nem számít.. tudomásul vesszük, hogy igaza van, így helyes de az biztos, hogy ebbe az életbe nem megyek be többet egy dohányboltba se, még ha szomjan halok se :)

2013. okt. 23. 22:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!