Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki meg akarja mérgezni a...

Valaki meg akarja mérgezni a kutyám?

Figyelt kérdés
Ma este is ahogy hazajöttünk a sétából, és múlt hét szerdán is mikor hazajöttünk z állatorvostól egy nyers csont volt bedobva a kapunkat. Eddig mindkétszer észrevettük, de nem tudjuk ki adhat neki nyers csontot és hogy meg van-e mérgezve. mit lehet tenni ilyen helyzetben?:(

2013. okt. 20. 19:54
 1/9 anonim válasza:
Ki kellene valahogy derìteni.
2013. okt. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Valami rejtettkamerát helyezz el és a csontot meg vizsgáltasd be ha lehetséges.
2013. okt. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Vagy csak valami túlbuzgó tolakodó ember. Nekünk az egyik lakó az utcában minden nap körbejár és eteti a szomszédos kutyákat. A szomszédunk is titokban eteti anyám kutyáját. Mert olyan cuki, vagy mert azt hiszik úgy nem vész kárba a maradék vagy nem tudom.
2013. okt. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mért is akarja megmérgezni??Lehet,hogy csak etetni akarja,mert sajnálja a szemetesbe dobni?? Szedd össze és dobd ki.
2013. okt. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%

Remélem hogy a kutyusodnak nem lesz semmi baja! Az én kutyámat is megmérgezték. Németjuhász, sokat ugatott. Ez zavarhatta a szomszédokat. (persze olyan sokat nem ugatott csak néha) Nagyon szomorú voltam, mivel születésem óta ismertem. Ő volt az első kutyám. Nagyon hűséges volt, mindig megvédte a családot ha kellett. Nem tudom hogy lehet képes ilyenre egy ember. Az ilyeneknek jobb ha nem írom le hogy mit kívánok..

Kérdező! Vigyázz a kutyádra, és szerintem tényleg jobb lenne megnézetni azokat a csontokat.

2013. okt. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Csak nem tudom ki akarhatná megmérgezni, mert még csak nem ugatós (golden retriever).
2013. okt. 20. 20:18
 7/9 anonim ***** válasza:
Rejtett kamerát szereltess be
2013. okt. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sokkal valószínűbb, hogy valaki csak jót akar és azért dobálja be neki a csontokat. Pl. hozzánk is mindig bedobálta a csontokat még a postás is. Komolyan, jött, berakta a levelet és elővett egy csomag csontot és beöntötte a kutyának, mert nekik nem volt kutyájuk és régen jó ismerőse volt az ember papámnak és gondolta akkor a mi kutyánknak adja. Én sem örültem, mert így a kutya mindenkihez kedves lett, de nem tudtam megértetni az emberrel, hogy ez így annyira mégsem jó. Egy másik szomszédnak pedig tacskója volt, ami kicsi kutya és a nagy velős csontokat nem tudta megenni, ezért mindig bedobták hozzánk. Egyszer a virágládából szedtem ki, jó, hogy nem dobták be az ablakot vele, vagy a kutya nem érezte meg a szagát és rántotta le a virágokat.

De a tepertőt és a nyers húst is szórta be egy másik szomszéd, a takarítónőjük pedig mindig öntött át a tápból és hasonlókból is (rendesen etettük a kutyát, csak ha hallotta, hogy kapnak ennyi a szomszédban akkor odament ő is kunyerálni). Sokszor átejtette véletlenül a kést vagy a szatyrot, nejlont az asszony. Vagy adott neki kenőmájast és átesett a csomagolása is, a kutya meg ette... Szóval nem mindig rossz szándék áll a háttérben.

Miért akarná valaki is megmérgezni? Mondjuk manapság ez a kérdés már kissé aktualitását vesztette, mert van akinek az ilyesmi élvezetet okoz és látszólag ok nélkül is megpróbálkozhat vele. Vagy esetleg valami unatkozó kölyök...


A legjobb lenne, ha meg tudnád vizsgáltatni valahogy ezeket a csontokat. Vagy sikerülne egyszer kifigyelni, hogy ki dobja be és beszélhetnél vele.

Addig is próbáld meg megnevelni a kutyát, hogy ne egye meg csak azt, amit te adsz neki, esetleg zárd el amikor nem vagytok otthon. De hosszútávon sajnos ez sem megoldás, mert bármikor bedobhatnak egy csontot, te pedig nem figyelheted a kutyát minden percben.


Csak azt nem tudom, hogy ki vizsgálja meg ilyenkor a csontot. Talán ha lenne olyan ismerősöd, akinek megvannak rá az eszközei, mert nem tudom, milyen szervezet foglalkozik ezzel.

2013. okt. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Engem is idegesítene, de biztos nem mérgezni akar, mert akkor nem a csontot választaná, hanem valami olyat, amit gyorsan le tud nyelni a kutya. Meg a csontot nehezebb is lenne megmérgezni.. vagy bemérgezni, mint egy darab kolbászt pl... csak egy tudatlan "jóakaró" lehet szerintem.
2013. okt. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!