Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lehet a bajom?

Mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés

Akkor leírnám és kérek mindenkit, hogy normális válaszokat adjon.

Szóval 7.ben minden rendben volt. Volt egy barátnőm akivel mindent együtt csináltunk. De aztán drogozni kezdett, a szüleim erre eltiltottak tőle. Mindig is az a visszahúzódó lány volyam, aki félt emberek közé menni. Azt hittem ahogy növök, úgy fog fejlődni a kommunikáció képességem, de nem. Még mindig alig bírok megszólalni, amikor emberekkel találom szembe magam. Nyolcadikas lettem..teljesen egyedül, nem volt senkim. Kivéve facebookos idegenekkel folytattam beszélgetéseket. Már akkor elkönyveltem egyedül leszek. Minden nap érzem azt a furcsa érzés, hogy nem kéne itt lennem. Csak el akarok tűnni. Mindennap sírva fekszek és álmodozok egy olyan világról amiben én szabom meg mit csinálok. Viszont most már kilencedikes vagyok és mindennap órákig képes vagyok egy teljesen másik világban élni. Nincsenek barátaim, rosszak a jegyeim, pedig eddig kitűnő voltam. Most valahogy minden ilyen cselekvés nehéznek tűnik. Egyfolytában szomorú vagyok, sosem nevetek. Utálom a tükörképemet. Hajnali háromig fenn vagyok, mivel nem tudok aludni. Valahogy nem bírom lehunyni a szemem. Zakatol az agyam, néha pedig csak magam elé meredek és sírok. Fogalmam sincs, hogy lehetnék újra a régi önmagam. Az egyetlen örömöm az írás, de már az is nehéznek tűnik.



2013. okt. 24. 16:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Teljesen ilyen voltam 14-16 évesen, még a hajnal 3 óra elalvás is megegyezik. Romlott a teljesítő képességem, nehezen beszéltem másokkal, de nekem meg volt rá az okom, mert olyan dolgot tettem (...) amit sosem fogok megbocsájtani magamnak és egész nap ezen agyaltam, emiatt volt az egész.


Tudom hogy mindenki ezt ajánlja elsőnek, de egy pszihológus - JÓ pszihológus képes nagyon okos dolgokat mondani néha (xd) ami tényleg hasznos lehet abban hogy mit gondolsz a dolgokról, nekem legalábbis így volt, pedig nem bízok meg akárkiben.

2013. okt. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Honnan tudhatod hogy te depressziós vagy-e?A depresszió tünete lehet a drasztikus hangulatváltozás,a viselkedés hirtelen megváltozása,az elszigetelődés,az érdeklődés hiánya szinte minden tevékenység iránt,a táplálkozási és az alvási szokások feltűnő megváltozása,a nagyfokú értéktelenség érzése és az alaptalan bűntudat.Persze szinte mindenkinek lehet egy vagy több ilyen tünete időnként.De mint látom nállad nem csak egy két hétig állnak fennt ezek a tünetek.Beszélhetnél a szüleiddel ezekről a dolgokról mert lehet hogy orvoshoz kellene fordulnod.Amikor magad alatt vagy, menj el egy frissítő sétára.Jobb lesz a közérzeted, és megnyugtathat, ha kint vagy a levegőn és mozogsz.És még valami ahogy a viharfelhők idővel elvonulnak úgy előbb-utóbb a szomorúság is elmúlik.De mindenképpen beszélj valakivel akiben megbízol mert ez fontos!
2013. okt. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!