Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan elozzem meg hogy...

Hogyan elozzem meg hogy felidegeitsem magam bizonyos dolgokon?

Figyelt kérdés

Alapvetoen egy nyugodt ember vagyok, nagyon nehez felidegesiteni, sot, nyomas alatt sokkal jobban teljesitek mint "nyugalmi allapotban". Ket dologgal viszont a vilagbol ki lehet kergetni: az egyik az emberi butasag, a masik pedig amikor valaki hanyagul vegzi a munkajat.


Vannak problemak, helyzetek amikre a megoldas szamomra annyira egyertelmu es egyszeru, hogy kikeszulok rajta hogy a beosztottjaim nem latjak es a helyett hogy 5 perc alatt megoldanak hosszu e-maileket irogatnak egymasnak, es orakat meeting-elnek a kerdesrol. A problema nem az idegesseg maga, hanem a stilus amit kivalt belolem. Ilyenkor nagyon bantoan beszelek az emberekkel, lekezeloen, szarkasztikusan, gunyosan. Az a baj hogy nem tervezem el elore hogy mit fogok mondani, csak jon magatol (sajnos ezt a rossz stilust apamtol orokoltem). Tobben is mondtak mar hogy ez rosszabb mint ha kiabalnek, mert ezzel a stilussal gyakorlatilag az emberek lelkebe taposok bele, elhitetem veluk hogy agyatlan, semmirekello idiotak es utana semmi mast nem akarnak csak osszekuporodni a takaro alatt es sirni egyet. Normalis esetben semmi baj azzal ahogy az emberekkel beszelek, mosolygos, kedves es nyugodt vagyok, de a fent emlitett butasag es hanyagsag mindent kitorol es egesz egyszeruen elpattanok.


Kerdesem tehat egyszeru: Hogyan elozzem meg hogy bizonyos helyzetek felidegesitsenek, es masokat bantoan reagaljak rajuk? Esetleg nem ez a helyes megoldas? Nem szeretnek megbantani senkit, de valahogy tudat alatt ugy gondolhatom hogy ha egy ember adott problemak megoldasara nem kepes, akkor egy nyugodt, kedves magyarazatot is keptelen felfogni, es automatikusan a mar emlitett, nem eppen kedves stilusra valtok.


A valaszokat elore is koszonom.


24/F


2013. okt. 28. 17:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha hajlandó leszel valószínűsíteni, hogy jó okuk van öt szaros percnél többet szánni a dologra, lehetőleg együtt átgondolva, akkor üvöltözés meg ilyesmi helyett eléd tárul a valódi odaadás, ahogy egy egész csapatot mozgat. Ha része leszel a csapatnak, és kellő tisztelettel tudtukra adod, hogy rengeteg időt és költséget emészt fel az ilyesfajta alaposság, és elmondod, mi a hatékony menete a dolognak, majd felfogod az agyaddal, amiket válaszolnak erre, akkor van esély rá, hogy okos kompromisszumokkal szerveztek együtt egy félórás mechanizmust magatok közt a hasonló esetekre.


Nyitott fül és emberség. A valóban komoly vezetők nehézágyúi.

2013. okt. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Áh, a dühről meg nem írtam. Igaz az a sztereotípia, hogy akkor igazán dühös az ember, amikor a saját fogyatékát látja viszont másokban. Ez akkor is így van, ha történetesen téved saját hiányosságait illetően. Ha a fater épp ezek fontosságát "nem győzte eleget hangsúlyozni", akkor el kell ismerned, jó munkát végeztél, nem vennéd magadra, ha leb.na bármiért.


Az alkalmazottaidnak meg nem abban jók, hogy főnöki kecsességgel hozzanak méretes döntéseket, hanem inkább óvatosan ápolgatni kell a hétköznapi felelősségtudatukat kicsit, hogy lassacskán önjárók legyenek, a maguk részterületén természetesen, tehát világosan elhatárolt felelősségi körökben.


És tartsd észben, hogy a te érdekedben is "gyávák", "körülményesek", de legalábbis óvatosak! Látják a másik letolást is. Tényleg nehéz "lazaságra" sarkallni letámadással, de még kifinomult módszerekkel is.


Nem állítom persze, hogy egy dilettáns debil sincs köztük, de azt se, hogy menthetetlen volna, aki ma még bénázgat olykor.

2013. okt. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
*alkalmazottaid nem abban jók
2013. okt. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm hogy vetted a fáradtságot válaszolni.


A munkahelyi dolog csak egy példa volt, nem akartam ennyire kihegyezni a kérdéskört a főnök-beoszott viszonyra; kétségtelen hogy ezen a téren jóval előttem jársz "bölcsességben". Ugyanakkor úgy gondolom hogy nem várok el sokat: ha valamit megmutatok akkor azt legyenek képesek utánam csinálni, illetve instrukciókat tudjanak végrehajtani, a felelősség úgy is az enyém, jóban, rosszban.


Lényeg a lényeg, nem csak a munkahelyemen találkozom értetlen, buta emberekkel, tehát a probléma életem többi részében is fennáll. Ennek ellenére igyekezni fogok megfogadni a tanácsaidat és megpróbálom őket alkalmazni is.

2013. okt. 28. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!