Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az introvertált típusú emberek...

Az introvertált típusú embereket hogyan látják kívülről extrovertált embertársaink?

Figyelt kérdés

Gyengébbek kedvéért, introvertált = befelé forduló, általában zárkózottabb, csendesebb egyén, extrovertált = kifelé forduló, társaságkedvelő ember.


Anno iskolában azt gondoltam, mindenki utál, csak mert nem barátkozom velük. Nem tudom mi az igazság. Miért zavarja az extrovertáltakat, hogy néhányan jobban szeretnek egyedül, nyugalomban csak úgy ellenni?


2013. okt. 30. 21:26
1 2
 1/15 Mirk ***** válasza:
86%
Engem miért zavarnak a hangoskodó, folyton beszélő emberek? Mert nem olyanok mint én. Tehát az extrovertáltakat nyilván azért zavarják az introvertáltak, mert mások.
2013. okt. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
#1 Ez egy elég egyszerű magyarázat. Téged sem azért zavarnak a hangoskodó emberek "mert mások", te is meg tudod rendesen fogalmazni az okát. (Gondolom.)
2013. okt. 30. 22:11
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
Én befelé forduló vagyok, de nem ez alapján ítélek meg embereket hanem a tudatosságuk alapján. Aki tud az úgy is megérti másikat hogy miért olyan amilyen, aki meg tudatlan az meg csak azért olyan mert nincs elég tudás benne. Szóval nem hibáztatható. Mindennek meg van az oka.
2013. okt. 31. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
Alapból nem sok figyelmet szentelnek nekik hál'isten.
2013. okt. 31. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%
Én a csendes kategória vagyok. A legtöbb ismerősöm nem, beleértve a barátaimat is. Ebből szoktak kisebb nagyobb problémák adódni. A szabadidőmet én szívesen töltöm otthon, barátok nélkül. Lehet, hogy csúnyán hangzik, de ha velük lennék az nekem nem lenne pihenés, szórakozás. Hét közben szívesen találkozok velük, órák után, de szünetben, hétvégén nem. Egyszóval otthon lenni, de kirándulni, biciklizni is szeretek csak nem velük. A barátaim szinte mindennap találkozni akarnak, de nekem ez sok. Szükségem van a nyugalomra, pihenésre. Itt a probléma, hogy ők nem tudják elképzelni, elhinni, hogy ez így van. Ők élvezik, ha 10 ember veszi őket körül én inkább kellemetlenül érzem magam. Én fordítva velük ugyanígy vagyok. Nem értem, hogy élvezhetik, hogy mindenki róluk beszél, velük foglalkozik. Azért viszont irigylem őket, hogy milyen nyíltak tudnak lenni, határozottak, könnyen barátkoznak. Sokszor elítélem a viselkedésüket, amikor szerintem már átlépnek egy határt, mikor túl sokat osztanak meg magukról valakivel például. Szerintem azért zavarhatja őket és ezt én megértem, mert mások. Ahogy én nem értem az ő viselkedésüket, úgy ők sem értik az enyémet. Mások az erkölcsök, a szokások, a felfogás. Ez persze függ a környezettől, a neveléstől is. Én nem járok el velük sok buliba és nem tudok könnyen "felengedni". Ez nem mondják, de zavarja őket. Mintha korlátoznám őket, mert kötelességüknek érzik, hogy velem legyenek, nem akarnak megbántani. Ezért elhívnak bulikba, hogy legyünk együtt. Nem élvezem a táncolást, ők igen, így egyedül ücsörgök. Ők odajönnek hozzám beszélgetni. Mindannyian rosszul érezzük magunkat, mert mást szeretnénk csinálni. Hiába mondom, hogy menjenek nélkülem nem mert, hogy ott kell legyek. Szóval a lényeg az, hogy ez nem pont ideális párosítás ilyen szempontból, viszont nem biztos, hogy a hasonlóság jóra vezetne. Úgy gondolom sokat tanultam az extrovertált barátaimtól barátkozás, emberi kapcsolatok terén.
2013. okt. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%

Érdekes, hogy csak introvertált emberektől kaptál választ, pedig egy extro jobban meg tudná válaszolni a saját gondolatai alapján. Én erősen introvertáltként azt gondolom, nem értenek, furcsállnak minket, bunkóbbjaik le is néznek. Viszont túl komplex véleményük ritkán van, hiszen pont nem a mély gondolkodásukról híresek. Én pont ezt nem szeretem bennük. Ettől eltekintve sok jófej akad köztük, akikkel szívesen társalgok.


31F

2013. okt. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%
Ja, és még annyit, hogy az extrovertáltak nagyon gyakran gyengének, gyámoltalannak hisznek minket. Csak akkor lepődnek meg, amikor az alamuszi nyuszi ugrik egy nagyot. :)
2013. okt. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
46%

Azért döbbenetes, hogy kétféle beállítottság létezik, az emberiség ötven százaléka introvertált, a másik ötven extrovertált, és mégis az összes introvertált elhiszi, hogy felsőbbrendű az extrovertáltaknál. Engem személy szerint nem érdekel, csak szeretném felhívni mindenki figyelmét arra, hogy nem valami szekta vagyunk, hanem ugyanolyan emberek, mint bárki más.

Ha úgy ítélnénk meg valakit, hogy először azt nézzük, introvertált, vagy extrovertált-e, akkor jókora barmok vagyunk. Főleg, mivel sokféle átmenet van, egy intovertáltnak is vannak extrovertált vonásai és viszont. Sokakról meg sem lehet állapítani elsőre, csak amikor már jobban megismered, hogy milyen is valójában.

2013. okt. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#5


A régi barátaim nagy része nekem is extrovertált volt, nem is működött sokáig a dolog, csak amíg együtt jártunk iskolába és "kötelező" volt jóban lenni 1-2 emberrel. Most egy barátom van aki olyan mint én, ez sokkal jobb így szerintem. Én megértem, ha valaki bulizgati, szórakozni akar, de én minek legyek jóban ilyen emberekkel, ha nekem nem ez a szórakozás és én sem akarom a szabadidőm minden egyes pillanatát más emberekkel tölteni. Akár személyesen akár online, mert anno 1-2 barátom akkor is mindig igényt tartott a társaságomra, ha itthon voltam egyedül - menjek MSN-re, cseverésszünk telefonon, stb. Ami egyrészt jó, mert legalább nem untattam ezek szerint halálra őket - bár sok ilyen embernek szerintem tök mindegy a másik személye csak legyen mindig kinek szövegelni - másrészt meg a vége felé meg már szinte utáltam őket. Sokkal jobb egy hasonló emberrel barátságban lenni, mert megértjük egymás igényeit és igazi beszélgetéseket is tudunk folytatni mélyebb témákról, nem csak felszínesen elcseverészünk valami semmiségről.


#6


Interneten azt hiszem többségben vagyunk, az extrovertáltak inkább az internetet is arra használják, hogy a haverjaikkal kommunikáljanak, nem ilyen fórumokon lógnak. Bár itt is van belőlük azért néhány, reméltem, hogy azért válaszol valaki közülük, bár igaz ez is, hogy a komplex vélemények megfogalmazása nem éppen erősségük. (A többségnek, mert vannak közöttük is értelmesebbek.) Ilyen véleményt amúgy én is olvastam itt, hogy az illető szerint a visszahúzódó ember = életképtelen, a nyitottabb emberek pedig automatikusan okosak és talpraesettek is. Pedig nem egy olyan nyitott emberkével találkoztam már, aki nagyon buta volt és életképtelen, csak ők elég határozottan elő tudják adni magukat ezért a fajtájuknak nem tűnik fel az igazság. A zárkózottabb egyének pedig csak csendben teszik a dolgukat és csak 1-2 számukra fontos személy tud a terveikről, meg hogy milyenek ők valójában.


#8


Én nem 50-50%-ról tudok, hanem 70-30%-ról, az extrovertáltak javára. (Nem vagyok statisztikus én sem, ezt csak olvastam valahol.) Mindenesetre az biztos, hogy ők vannak többségben. Akármilyen közösséget megvizsgálsz - iskolákban az osztályokat pl. - mindenhol ők lesznek többségben. Lesz 1-2 extrém zárkózott ember akik tényleg ritkán járnak el otthonról, maximum 1-2 barátjuk van, aztán még néhány olyan introvertált akit körülvesznek az extrovertált barátaik akikkel gyakran lógnak akár iskolán kívül is ezért ők nem annyira feltűnően introvertáltak, a többi pedig a tipikus nagyhangú, általában ostoba, másokat alaptalanul lenéző,beképzelt, intoleráns banda. (Meg általában akad azért néhány normálisabb extrovertált is.) Én nem ez alapján ítélek embereket meg, hogy most ezek vagy azok, csak az eddigi tapasztalataim azt mutatják, hogy az extrovertáltaktól felesleges túl sokat várni...

2013. okt. 31. 14:07
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Az elsővel annyiban nem értek egyet, hogy engem (lévén introvertált), azért zavarnak az extrovertáltak (tisztelet a kivételnek), mert sokat lógnak a nyakamon, nem hagynak olvasni, és képtelenek felfogni, hogy nem azért ülök a sarokban egy könyvvel, mert szomorú vagyok, hanem mert baromi jó a könyv.


A kevésbé értelmes extrovertáltakról alighanem elmondható az, hogy félénknek és gyengének hiszik az introvertáltakat, ezért nem kedvelik őket. Az értelmes extrovertált ember ezzel szemben tudomásul veszi, hogy introvertált embertársának alacsonyabb a szociális interakciók iránti igényszintje, és képes tolerálni az ezáltal megmutatkozó különbséget.

2013. okt. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!